22 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Nie jestem robotem: aktualizacja weryfikacji iOS oznacza koniec „captchas” | iOS

Irytacja, ważna funkcja bezpieczeństwa, niewygodne wymagania egzystencjalne: Nawet jeśli czujesz, że ktoś cię poproszono o udowodnienie, że nie jesteś robotem, dla większości z nas stało się to codziennością, ale prawdopodobnie nie stracilibyśmy tego.

Nowa funkcja w nadchodzących wersjach iOS i macOS, systemów operacyjnych Apple dla iPhone’ów i komputerów PC, obiecuje raz na zawsze umożliwić uruchamianie „captchas”. Ta technika zwana „automatyczną weryfikacją” pozwoli stronom zweryfikować, czy nie jesteś botem, bez konieczności robienia czegokolwiek.

Captchas – jest to „całkowicie zautomatyzowany ogólny test Turinga, który odróżnia komputery od ludzi” – małe testy, które czasami widzisz podczas rejestracji w witrynie internetowej, aby pomóc w powstrzymaniu oszustw.

Może poprosić Cię o zidentyfikowanie wszystkich świateł drogowych na obrazie lub wpisanie chwiejnych liter i cyfr. Jeśli się nie mylę, może poprosić cię o rozpoczęcie od nowa, co doprowadzi cię do zastanowienia się, czy naprawdę wiesz, jak wygląda sygnalizacja świetlna – lub czy w końcu możesz być robotem.

„Prawdopodobnie nie lubisz, gdy ci ludzie ci przeszkadzają” – powiedział Tommy Pooley z Apple. „Zdecydowanie nie. Powodem, dla którego te eksperymenty istnieją, jest zapobieganie nieuczciwej działalności. Jeśli prowadzisz serwer, nie chcesz, aby został on przytłoczony oszustwami. Niektóre próby utworzenia kont lub zakupu produktów pochodzą od legalnych użytkowników. Ale inne próby mogą pochodzić od atakujących lub botów.”

Firma współpracowała z Fastly i Cloudflare, dwiema firmami, które działają na poziomie infrastruktury dla większości publicznego Internetu, aby zbudować tę funkcję. Opiera się na tej samej technologii, którą obsługuje Wysiłki Apple zmierzające do zastąpienia haseł onlineDziała, umożliwiając urządzeniu wysyłanie zaszyfrowanego oświadczenia potwierdzającego jego użycie przez osobę do witryny, która o to poprosi.

Zapisz się do pierwszego wydania, naszego bezpłatnego codziennego biuletynu – codziennie rano o 7 rano GMT

Chociaż usługa jest połączona z siecią Apple iCloud, strona żądająca nie otrzyma żadnych danych osobowych użytkownika ani jego urządzeń.

Podczas gdy Apple jako pierwszy wypchnął taką technologię samym użytkownikom, Google wykorzystał podstawowy pomysł, który pomógł opracować standard i zbudował podobny system w Chrome. Jednak wydanie Google do tej pory koncentrowało się na umożliwieniu stronom trzecim tworzenia własnych alternatyw Captcha, zamiast całkowitego zakończenia technologii.

W rzeczywistości Google może nawet stracić na tej zmianie: odkąd firma kupiła start-up o nazwie reCaptcha w 2009 r., wykorzystuje dane wejściowe ludzi z testów jako część swoich danych szkoleniowych w dużych projektach uczenia maszynowego, prosząc ludzi o pomoc w pierwszym skopiowaniu zeskanowanych książek a następnie wykorzystać te odpowiedzi, aby przeszkolić swoje systemy wizyjne maszyn w zakresie cech dróg w celu udoskonalenia projektów samochodów autonomicznych.

READ  Sonic Frontiers 'Walka i ulepszenia. Zwiastun