27 września, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

COLLEGE FOOTBALL: JAN 10 CFP National Championship

Nick Saban przyznaje, że mylił się, identyfikując Texas A&M i stan Jackson

Obrazy Getty

Mnożenie imienia, wizerunku i wizerunku pieniędzy sieje spustoszenie w futbolu uniwersyteckim. Co spowodowało chaos między trenerem Alabamy Nickiem Sabanem i dwoma jego kolegami z drużyny.

Dzień po tym, jak Saban ogłosił Texas A&M i Jackson State, wywołuje silne reakcje Od Jimbo Fishera i Dion Sandersodpowiednio, Saban powiedział, że mylił się co do ich wyłączności, kiedy zasugerował, że kupili graczy za zero pieniędzy.

„ja Powinien być bardziej konkretny Kiedy powiedziałem „kupiłem”, powiedziałem, że można teraz kupować zawodników według nazwiska, zdjęcia i przykładu, i nigdy nie wspomniałem o żadnej konkretnej szkole, a po prostu powiedziałem „w różnych dyscyplinach sportowych”, powiedział Saban. „To na mnie. Ale poza tym nie żałuję tego, co powiedziałem w środę.”

Saban twierdzi, że wypowiada się, ponieważ nie chce przyjąć podejścia „jeśli nie możesz ich pokonać”, dołącz do nich.

„Nie chcę iść tą ścieżką przebijania licytacji dla graczy spoza szkoły średniej” – powiedział Saban. „Nie wiem. Ale jeśli przejdziemy przez tę klasę rekrutacyjną w tym roku i stracimy wszystkich graczy, ponieważ gdzie indziej zarabiają sto tysięcy dolarów, co możesz zrobić?”

Ale gdyby mógł to zrobić, czy już nie? Pogląd, że Saban narzeka na zasady, zanim zostaną wykorzystane, wciąż wydaje się naiwny. Skorzysta z nich tylko wtedy, gdy będzie mógł. Narzeka, bo nie może.

„To nie jest sport zawodowy” – powiedział Saban. „To znaczy, mamy wolną agencję i nie ma limitu wynagrodzeń. To w zasadzie to, co mamy, prawda? Żadna zawodowa liga nie ma takich warunków, ponieważ żadna z nich nie jest na tyle głupia, by je mieć, i to jest to, co mamy”.

To właśnie masz Nicka, bo na to zasługujesz. Dziesięciolecia wykorzystywania graczy spowodowały spustoszenie. Teraz ty i każdy inny trener musicie sobie z tym poradzić.

READ  Odpowiedź Juana Soto na plotki i pytania biznesowe obywateli: „Nie wiesz, czemu ufać”

Jeśli ci się to nie podoba, wynoś się. Możesz to zrobić dzięki pieniądzom, które zarobiłeś przez lata, kiedy gracze nic nie dostawali.