2 grudnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Nick Kyrgios w czerwonym kapeluszu na Wimbledonie, łamiąc całkowicie biały dress code

Nick Kyrgios w czerwonym kapeluszu na Wimbledonie, łamiąc całkowicie biały dress code

Przez cały niedzielny trzygodzinny finał Wimbledonu Nick Kyrgios zachowywał się jak najlepiej — przynajmniej jeśli chodzi o surowy dress code turnieju tenisowego. Potem nadszedł czas, aby przyjąć filiżankę.

Z tej okazji, która miała miejsce kilka minut po australijskim Przegrana w czterech setach do broniącego tytułu Novaka DjokovicKyrgios zastąpił białą czapkę jasnoczerwoną czapką Nike Jordan, co naruszyło prawie półtora wieku tradycji turniejowej, która nakazuje graczom nosić białą czapkę na korcie.

Księżna Cambridge, która wręczyła Kyrgios nagrodę wicemistrza, nie zareagowała w zauważalny sposób na błąd Kyrgios. Jednak inni obserwatorzy byli zdumieni – zwłaszcza, że ​​Kyrgios został zaatakowany po założeniu czerwonego kapelusza na początku turnieju.

jeden dziennikarz Połączenie Krok „Ostatnia akcja wyzwania” dla Kyrgios. Inni wskazywali, że Kyrgios może zostać ukarany grzywną. Od początku poniedziałku rzeczniczka Wimbledonu nie była w stanie potwierdzić, czy Kyrgios zostało ukarane.

Zasada, że ​​na korcie tenisowym zawodnicy ubierają się na biało sięga czasów Początek turnieju w 1877 r.. W tamtych czasach powszechnie uważano, że Pocenie było nieodpowiednie A te białe ubrania będą Albo powstrzymaj pot gracza, albo go ukryjWspomniałem o czasie. Ale w miarę jak czasy się zmieniły, zasady dotyczące ubioru na Wimbledonie nie zostały złagodzone. W rzeczywistości ma stać się twardszymNawet z urzędnikami turniejowymi Sprawdź kolor bielizny zawodników podczas meczów.

Teraz zasada jest taka, że ​​zawodnicy muszą nosić „odpowiednią odzież tenisową prawie całkowicie białą… od momentu wejścia zawodnika na otaczający kort”. Dopuszczalna odzież „nie zawiera koloru złamanej bieli ani kremu”, a kolorowe wykończenia wokół dekoltu lub rękawów „nie mogą mieć szerokości nie większej niż jeden centymetr”. Inne wytyczne są bardzo szczegółowe, chociaż w tym roku niektórzy gracze mogą nosić kolory wspierające Ukrainę.

READ  Zaangażowanie w stan Ohio Buckeyes dla kraju ESPN Brandona Innesa jest szerokopasmowym odbiornikiem nr 4 w rankingu ESPN

Daleko od swoich spoconych początków Wimbledon ma w ostatnich dniach Zasada całkowicie białych jako „świetne narzędzie do wyrównywania” i sposób na „wyróżnienie tenisa i graczy” zamiast ich stroju.

Ale nawet najlepsi bohaterowie gry zlekceważyli tę zasadę. Roger Federer, ośmiokrotny mistrz Wimbledonu, powiedział w 2014 roku, że dramatyczne zaostrzenie dress code’u w tym roku było „Bardzo surowe,” Donosił „New York Times”. Rok temu Federer musiał zmienić buty po tym, jak nosił parę pomarańczowych kapci podczas meczu pierwszej rundy, Według Associated Press,.

Przed wygraniem Wimbledonu w 1992 roku Amerykanin Andre Agassi zbojkotował turniej, unikając jego tradycji i ubioru. „Dlaczego powinienem nosić biały? Nie chcę nosić bieli” – napisał Agassi w swoim pamiętniku z 2009 roku. „Dlaczego ci ludzie mają znaczenie w tym, co noszę?”

W tym roku protestujący pojawili się przed głównymi bramami turnieju, wzywając organizatorów do zmiany ubioru, ponieważ gracze mogą obawiać się noszenia białych ubrań podczas menstruacji, według brytyjskiej gazety The Guardian. Stróż. Demonstranci mieli na sobie białe koszule i czerwone spodenki – kostiumy wzorowane na francuskiej zawodniczce Tatianie Golovin, która w 2007 roku uciekła z noszenia strojów. Jasnoczerwone majtki Na trawie Wimbledonu.

Chociaż Kyrgios nie jest jedynym, który odrzuca zasady dotyczące ubioru Wimbledonu, rozwścieczył obserwatorów na inne sposoby. został ukarany grzywną 10 000 $ pod koniec czerwca za plucie na widza To, co powiedział Kyrios, denerwowało go. Podczas niedzielnego meczu z Djokoviciem Kyrgios ścigał sędziego głównego, aby odwrócił roztargnionego widza, który powiedział, że wydawał się wypić „700 drinków” i został ukarany grzywną w wysokości 4000 dolarów za głośne obrażanie go podczas meczu.

Po zwycięstwie w czwartej rundzie nad Brandonem Nakashimą w zeszłym tygodniu Kyrgios nosił czerwoną czapkę Nike z parą czerwono-białych butów Air Jordan.

READ  Notatki o urazach: DeGrum, Muncie, Heaney, Flaherty, Dickerson

Po meczu reporter zapytał Kyrgios, dlaczego łamie zasady.

Kyrgios odpowiedział: „Ponieważ robię, co chcę”.

Czy zasady go nie dotyczą?

„Uwielbiam przebierać się za Jordańczyków” – powiedział Kyrgios.