19 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Netflix testuje przeprojektowanie swojej głównej aplikacji Apple TV

Netflix testuje przeprojektowanie swojej głównej aplikacji Apple TV

Netflix podobno testuje przeprojektowaną wersję swojej aplikacji telewizyjnej krawędź, stanowi pierwszą poważną modernizację aplikacji w ostatniej dekadzie. Nowy projekt stanowi zauważalne odejście od obecnego wyglądu, ale jest bardziej nowoczesny i zawiera więcej informacji o treści z przodu i w centrum uwagi.


Według doniesień klienci wykonywali „ćwiczenia oczu”, rozglądając się po różnych częściach ekranu głównego, próbując znaleźć program lub film do obejrzenia, dlatego Netflix chciał uprościć nawigację. „Naprawdę chcieliśmy, aby użytkownicy mogli łatwiej określić, czy dany tytuł jest dla nich odpowiedni” – powiedział Pat Fleming, starszy menedżer produktu w firmie Netflix. krawędź.

Statyczne kafelki programów telewizyjnych i filmów zostały zastąpione kafelkami, które rozciągają się, gdy pilot się nad nimi pochyli, dzięki czemu informacje takie jak zwiastun i opis będą bardziej centralne. Obecnie podczas przewijania zawartości informacje o programie lub filmie są wyświetlane w górnej części ekranu. W zaktualizowanym interfejsie informacje te pojawiają się na środku ekranu, a pozostałe kafelki wyświetlacza są przesunięte na bok.

Najechanie kursorem na program telewizyjny lub film na dłuższy czas automatycznie rozpocznie odtwarzanie krótkiego podglądu.

Netflix planuje zastąpić menu nawigacyjne po lewej stronie menu na górnym pasku zawierającym Szukaj, Strona główna, Programy i filmy oraz Mój Netflix, z menu dostępnym po naciśnięciu przycisku Wstecz na pilocie. Istniejące kategorie oraz karty Nowe i Popularne zostaną usunięte, ale Nowe i Popularne zostaną zastąpione rekomendacjami w serwisie Mój Netflix, a kategorie będą dostępne na karcie Szukaj.

Nowy projekt jest początkowo testowany na małej grupie abonentów, ale w nadchodzących miesiącach zostanie rozszerzony o dodatkowych użytkowników Netflix, jeśli okaże się popularną zmianą.

READ  Apple odrzuciło możliwości zakupu Binga od Microsoftu i integracji z DuckDuckGo