2 października, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Netflix otworzy biuro w Europie Środkowo-Wschodniej w Polsce

Netflix Rozszerzenie obecności w Europie o nowe biuro Polska.

Biuro, które zostanie otwarte w stolicy kraju, Warszawie, jeszcze w tym roku, będzie służyć jako hub Netflix dla produktów z Europy Środkowo-Wschodniej (CEE).

Larry Tanz, wiceprezes Netflix EMEA, powiedział: Oryginalna seria. „Kreatywność i potencjał lokalnego przemysłu sprawia, że ​​Warszawa jest doskonałym miejscem do oparcia naszego biznesu w Europie Środkowo-Wschodniej”.

Nowe biuro jest zwieńczeniem sześcioletniej inwestycji w Polsce, rozpoczętej od lokalizacji serwisu Netflix w 2016 roku. Firma zwiększyła liczbę lokalnych produkcji i wydała około 115 milionów dolarów na filmy i seriale w okolicy, aby stworzyć 2600. Praca w swoich produktach.

Inne tytuły Netflixa, takie jak „Extraction 2” i „Shadow & Bone” Season 1, również były kręcone w Europie Środkowo-Wschodniej, co czyni go strategicznym centrum produkcyjnym wydarzeń międzynarodowych.

Netflix wyszedł również na scenę z serialami, takimi jak „Las”, „Rogest ’97” i „Sexify” oraz polskimi tytułami, takimi jak „Nodi Sleeps in the Woods Tonight” i „Jak zakochałem się w gangsterze”. Licencjonowanie popularnych tytułów lokalnych z krajów sąsiednich, w tym z Czechosłowacji, Rumunii i Węgier.

Netflix ma już europejskie biura w Londynie, Amsterdamie, Paryżu, Rzymie, Berlinie, Madrycie, Stambule, Sztokholmie i Warszawie.

READ  Gareth Bale zapewnił, że jest „gotowy do startu” dla Walii w ich finale Pucharu Ligi Narodów przeciwko Polsce.