27 września, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

NCAA wyjaśnia zasady wynagradzania, ale czy tłumienie jest prawdopodobne?

NCAA wyjaśnia zasady wynagradzania, ale czy tłumienie jest prawdopodobne?

Jedenaście miesięcy po tym, jak NCAA zniosło większość ograniczeń nałożonych na sportowców, którzy zarabiają na swojej sławie, liderzy sportowi z uczelni próbują wysłać ostrzeżenie do szkół i promotorów, którzy ich zdaniem przekroczyli granice: wciąż obowiązują zasady i będą egzekwowane.

Ale w następstwie zeszłorocznego orzeczenia Sądu Najwyższego przeciwko NCAA w sprawie antymonopolowej, czy rozprawa z tak zwanymi umowami grupowymi w zakresie nazwy, wizerunku i podobieństwa jest nadal prawdopodobna — a nawet możliwa?

„Nie sądziłem, że (NCAA) spróbuje w pewnym momencie”, powiedział Maddie Salamon, prawniczka sportowa i była zawodniczka Duke’a w lacrosse. „Dlatego wielu prawników udziela ostrożnych porad dotyczących tego, co jest, a co nie. Zwłaszcza jeśli chodzi o różne kombinacje i umowy”.

Rada dyrektorów pierwszego wydziału National University Sports Authority zatwierdziła w poniedziałek Dyrektywy ustalone przez grupę urzędników sportowych uczelnioraz wyjaśnić rodzaje zerowych płatności i zwiększonego zaangażowania, które należy rozważyć w przypadku rekrutacji w przypadku nadużyć.

„W szczególności dyrektywa jest zdefiniowana jako wspieranie jakiegokolwiek podmiotu zewnętrznego, który promuje program lekkoatletyczny i pomaga w rekrutacji lub pomocy w zapewnianiu świadczeń rekrutom, studentom sportowców lub członkom ich rodzin” – napisano w oświadczeniu NCAA. „Definicja może obejmować „grupy”, które mają na celu bezpośrednie kierowanie ofertami z nazwiskami, wizerunkiem i podobieństwami do potencjalnych sportowców-uczniów lub zapisanych sportowców-uczniów, którzy mogą rozważać przeniesienie”.

NCAA dodało przypomnienie: Zasady rekrutacji uniemożliwiają rekrutację lub zapewnienie korzyści potencjalnym klientom.

Sterowanie działa natychmiast. Pracownicy organów ścigania NCAA zostali poinstruowani, aby szukać potencjalnych naruszeń, które mogły mieć miejsce przed 9 maja 2022 r., ale „podejmowali tylko te działania, które są wyraźnie niezgodne z opublikowaną polityką tymczasową, w tym najpoważniejsze naruszenia rekrutacji lub zapłaty – przepisy dotyczące wyników w lekkiej atletyce.”

NCAA nie zmieniła swoich zasad ani nie stworzyła nowych.

„Nie sądzę, by koniecznie wyjaśniali zasady”, powiedział adwokat Darren Haitner, który pomagał w opracowaniu ustawy Florida NIL. „Rozumiem, że to tylko niektóre osoby, które utworzyły grupę zadaniową i po prawie 11 miesiącach zdecydowały, że chcemy egzekwować nasze zasady”.

READ  Ciasto Małej Ligi przytula kontuzjowanego przeciwnika w inspirującym pokazie sportowej rywalizacji

Pojawienie się grup finansowanych z boosterów skłoniło w lutym Zarząd Dyrektorów do zwrócenia się do Zarządu DI o dokonanie przeglądu Tymczasowa polityka NCAA. Lęk wśród wielu w sporcie studenckim Wypłaty od grup dokonywane były na rzecz rekrutów do szkół średnich i sportowcy z college’u, którzy mają nadzieję przenieść się do określonej szkoły.

„Niektóre rzeczy wyglądają jak pay to play” – powiedział Salamon. „W książkach NCAA istnieją zasady dotyczące wzmocnień. Fakt, że NCAA niechętnie egzekwuje cokolwiek, co moim zdaniem zachęciło wiele osób w tej kwestii do nieco bardziej jasnego.”

W zeszłym roku NCAA zniosło swój długotrwały zakaz dla sportowców, którzy zarabiają na umowach sponsorskich i promujących. Jednak to, co pozostało na miejscu, to trzy filary modelu amatorskiego sportowca NCAA:

– sportowcom nie można płacić za samo uprawianie sportu;

– rekompensata nie może być wykorzystana do przyciągnięcia sportowca do określonej szkoły;

Ustalenia finansowe powinny zawierać jakiś rodzaj umowy barterowej, w ramach której sportowiec otrzymuje wynagrodzenie za świadczone usługi, takie jak post lub pojawienie się w mediach społecznościowych.

NCAA nie zabroniło wzmacniaczom udziału w aktywności NIL. Jednak bez szczegółowych zasad NCAA i przepisów NIL różniących się w całym kraju, szkoły i stowarzyszenie mają problemy. Aby określić, które czynności są niedozwolone.

Niektóre przepisy stanowe również zabraniają wzmocnionym kontaktowania się z rekrutami, ale zainteresowanie egzekwowaniem tych przepisów jest niewielkie.

Jeśli NCAA zacznie atakować określone grupy, może to doprowadzić do nowej rundy procesów sądowych przeciwko stowarzyszeniu.

Mitt Winter, prawnik sportowy z Kansas City w stanie Missouri, powiedział, że egzekwowanie tych zasad przez NCAA nie jest wyraźnym naruszeniem prawa antymonopolowego.

„Więc pytanie brzmi, czy zgodnie z prawem antymonopolowym zasada jest rozsądna?” Zima powiedziała. „I w moim czytaniu wszystkiego, zasada, która będzie egzekwowana, to zasada, że ​​​​wzmacniacze i inne strony trzecie, takie jak koledzy z drużyny, nie mogą płacić sportowcom za trzymanie się szkoły”.

READ  Zamknięcie MLB: Aktualizacje na żywo, ponieważ mówi się, że liga przyjmuje „groźny ton” przed upływem własnego terminu

Heitner doradza wielu grupom i firmom, które nie zawarły żadnych umów ze sportowcami z college’u. Powiedział, że od samego początku podkreślał, że klienci muszą czekać, aż sportowcy pójdą do wybranej przez siebie szkoły przed uczestnictwem.

„Nie sądzę, że to sprawa zbiorowa” – dodał. „Myślę, że chodzi tylko o powiedzenie NCAA:„ Hej, zawsze byliśmy w sytuacji, w której dopalacze nie mogą wpływać na podejmowanie decyzji przez sportowców, zwłaszcza sportowców ze szkół średnich, którzy nie poszli jeszcze na studia. „

Najlepszym sposobem, w jaki NCAA może oczekiwać, jest wdrożenie własnego krajowego prawa sportowego, powiedział Gabe Feldman, dyrektor ds. prawa sportowego w Tulane.

„Myślę, że takie podejście jest prawdopodobnie bezpieczniejsze i być może bardziej sprawiedliwe” – powiedział Feldman. „Z perspektywy czasu to 20/20, ale lepszym podejściem może być wcześniejsze wymyślenie jasnych zasad i rozpoczęcie ich egzekwowania, abyśmy nie doszli do sytuacji, w której rozpoczęcie ich egzekwowania może być niesprawiedliwe”.

Konferencje sportowe College i NCAA były częstym celem pozwów sądowych, a orzeczenie Sądu Najwyższego z czerwca ubiegłego roku pozostawiło otwarte drzwi dla większej liczby.

Feldman powiedział, że NCAA może otworzyć się na większe narażenie antymonopolowe, nie egzekwując swoich istniejących zasad. Ale zarówno pozwy antymonopolowe, jak i organy ścigania w krajowych uczelniach toczą się powoli.

„To byłoby jak żółw i żółw” – powiedział Feldman. „Nie zrobimy tego szybko, ale w międzyczasie istnieje wiele zagrożeń”.

___

Śledź Ralpha De Russo na https://twitter.com/ralphDrussoAP i słuchaj http://www.appodcasts.com

___

Więcej futbolu uniwersyteckiego AP: https://apnews.com/hub/college-football i https://twitter.com/AP_Top25