28 marca, 2024

NBA przyznała, że ​​sędziowie przegapili 7 wezwań w końcówce Mavericks Lakers, ale nie numer 1, który rozgniewał LeBrona Jamesa

the Dallas Mavericks W czwartek zdobył jedno z najbardziej dramatycznych zwycięstw w sezonie Podwójne zwycięstwo po dogrywce Los Angeles Lakersichoć nie bez kontrowersji po drodze.

Ta kontrowersja nie została złagodzona, gdy NBA opublikowała swój najnowszy raport następnego dnia.

Żadna z drużyn nie była zachwycona sędziowaniem meczu, ale Lakers byli szczególnie wściekli, gdy ich powrót był bliski zakończenia gry w regulaminowym czasie. Największym punktem spornym był potencjalny zwycięzca skrzydłowego Lakers Troy Brown Jrktóry został zakazany przez Mavericks Tim Hardaway Jr. Aby wysłać grę do dogrywki.

James Lebron Był szczególnie zły. dla każdego Dave McMenamin z ESPNBrown udzielił dyplomatycznej odpowiedzi reporterom w szatni Lakers po meczu, ale kiedy reporter podążył za wyjaśnieniem sędziego Joshua Tiven – konkretnie, że Hardaway zrobił tylko „Pięć wysokości dotyku’, co jest legalne — James wszedł z odległości 20 stóp:

– Nie, to źle – powiedział James z mocą, aby wszyscy w pokoju mogli to usłyszeć. – To źle. Cokolwiek to jest. [Brown] Mówi, że to źle. To rażące *** i powinni byli to nazwać”.

Nie słowa człowieka, który jest szczęśliwy, że przegrał mecz 119-115 i spadł do 19-23 w sezonie. To byłby strzał w dziesiątkę nawet przy perfekcyjnym zarządzaniu, ponieważ Luke Doncic trafił trzy punkty w ostatniej minucie i wymusił zarówno pierwszą, jak i drugą dogrywkę.

NBA potwierdziło, że orzeczenie zostało wstrzymane dzień później, ale nie w sposób, na jaki liczyli James i Lakers. Kolejny dwuminutowy raport Aż siedem wezwań i żadnego nieodebranego wezwania zidentyfikowało sędziów w ostatnich dwóch minutach regulaminowego okresu i dogrywek, ale zapewnili, że nie wezwanie Hardaway było ważne.

Wspieranie interpretacji NBA komentarzy Tiffina po meczu:

Hardaway Jr. (DAL) legalnie kwestionuje próbę rzutu z wyskoku Browna Jr. (LAL) i atakuje piłkę. Każdy kontakt typu „przybicie piątki” uważany jest za przypadkowy.

READ  Jak deszcz zmieni plany rotacji ALDS w Yankees?

Jeśli Lakers chcą się na coś złościć, liga przyznała, że ​​sędziowie przegapili dwa wezwania w tym samym posiadaniu pod koniec pierwszej dogrywki. Na mniej niż 15 sekund przed końcem James skierował się do kosza, będąc pilnowanym przez Doncica, ale został zablokowany przez asystę. Christian Wood. Walka o piłkę spowodowała, że ​​Doncic odzyskał ją i wymusił podwójną dogrywkę.

W raporcie L2M NBA zauważyło, że Wood „zainicjował kontakt lewą ręką Jamesa przed zablokowaniem strzału”, podczas gdy Doncic zainicjował kontakt z Jamesem. Wayne’a Gabriela, co „wpływa na jego zdolność do kontrolowania zbiórek”. Zasadniczo dwa faule zostały zmarnowane za jednym strzałem.

Oczywiście Lakers również skorzystali na pewnych nieszczęściach. Wszystkie pięć innych nieodebranych połączeń w raporcie zgłoszonych do Los Angeles, a właściciel Mavericks, Mark Cuban, opisał występ jako „Najgorsza oficjalna grana Twitterze.

LeBron James powiedział kilka słów do sędziów po tym, jak Lakers przegrali w podwójnej dogrywce z Mavericks. (Zdjęcie: Kevork Djansizian/Getty Images)