15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

NASCAR Cup Series w Nashville: Chase Elliott wygrywa Ally 400 w wyścigu, w którym pogoda

NASCAR Cup Series w Nashville: Chase Elliott wygrywa Ally 400 w wyścigu, w którym pogoda

Liban, fig. – Ogólnie rzecz biorąc, noc w Nashville planowana jest z dużym wyprzedzeniem, ponieważ dzielnica rozrywkowa miasta przyciąga fanów muzyki country i turystów z całego świata. Chase Elliott jednak nie planował być w Nashville późno w niedzielę wieczorem, dopóki Matka Natura ich nie zmusiła – ale wykorzystał to najlepiej, a teraz ma gitarę Gibsona na swoje problemy.

Po dwóch długich opóźnieniach pogodowych, które zmusiły drugą połowę Ally 400 do biegu w niedzielę wieczorem, Elliott wrócił do życia i przeżył ostrzeżenie przed późnym wyścigiem, aby wygrać na Nashville Superspeedway, odnosząc swoje drugie zwycięstwo w sezonie 2022. Elliott został piąty powtórny zwycięzca w tym sezonie, a jego zwycięstwo w Nashville reprezentuje jego drugie zwycięstwo w tym sezonie na betonowym torze wyścigowym. Elliott wygrał wcześniej Dover Motor Speedway w maju.

Elliott wypracował wygodne prowadzenie w długiej rundzie finałowej o zieloną flagę i wydawał się być gotowy na pewne zwycięstwo, dopóki Josh Pelecki nie zniszczył silnika dziewięć okrążeń wcześniej, ostrzegając przed późnym wyścigiem i gorączkowo kończąc. Elliott i szef załogi Alan Gustafson zdecydowali się pozostać na zewnątrz z ostrożnością, podczas gdy jego najbliższy rywal wyszedł na drogę, co okazało się słuszną decyzją w ostatniej rundzie czterech okrążeń do flagi w szachownicę.

Ally 400 nieoficjalnych wyników

  1. #9 – Chase Elliott
  2. #45 – Kurt Busch
  3. #12 — Ryan Blaney
  4. #5 — Kyle Larson
  5. #1 – Ross Chastain
  6. #11 – Denny Hamlin
  7. #2 Austin Cendrick (z prawej)
  8. #20 – Krzysztof Dzwoneczek
  9. #22 — Joey Logano
  10. #4 — Kevin Harvick

READ  Mark Cavendish przeżywa agonię w dniu trasy: „Widziałem gwiazdy”