NASA zbliża się do udręczonego świata.
Statek kosmiczny Juno agencji kosmicznej zbliża się bardziej niż kiedykolwiek do księżyca Jowisza Io, miejsca rojącego się od wulkanów i lawy. To naprawdę kula wulkaniczna. Na początku marca Juno minęła około 32 044 mil od Io. 16 maja Juno powróciła, podróżując zaledwie 22 060 mil od Io i robiąc bogate zdjęcia.
W ciągu następnego roku zbliży się, ostatecznie przemieszczając się na odległość 930 mil, czyli 1500 kilometrów, od Io. To jest cholernie blisko. the Teleskop Hubble’a(Otwiera się w nowej karcie) Krąży około 332 mil nad Ziemią.
„Zbliżamy się coraz bardziej” – powiedział w marcu Mashable Scott Bolton, główny badacz misji Juno.
W całej galaktyce istnieją tajemnicze „super-ziemie”.
Spójrz na najnowszy obraz Juno z Io, na którym obrazy NASA zostały fachowo przetworzone przez naukowców-obywateli i profesjonalne procesory obrazu.
Io znajduje się po lewej stronie, podczas gdy wulkaniczny księżyc krąży wokół Jowisza po prawej.
Źródło obrazu: NASA/JPL-Caltech/SwRI/MSSS/Kevin M. Gill CC BY 3.0
Io widziana z odległości 22 135 mil (35 623 km).
Źródło: NASA/SwRI/MSSS/Jason Perry CC BY 3.0
Tweet mógł zostać usunięty
(Otwiera się w nowej karcie)
Juno wykonała te zdjęcia na swojej 51. orbicie wokół Jowisza. Statek kosmiczny nie zmierza w kierunku Io, ale wykonuje bliskie, smugowate przeloty, okrążając pobliskiego gazowego giganta.
Dla planetologów obrazy te są bezcenne.
— powiedział Bolton oświadczenie(Otwiera się w nowej karcie). „Obserwując je w czasie na wielu przejściach, możemy zobaczyć, czym różnią się wulkany – jak często wybuchają, jak jasne i gorące są, czy są związane z grupą, czy osobno i czy zmienia się kształt strumienia lawy”.
„Zbliżamy się coraz bardziej”.
Io jest pokryta wulkanami, ponieważ jest uwikłana w nieustające „przeciąganie liny” między masywnym Jowiszem a dwoma innymi dużymi księżycami Jowisza, Ganimedesem i Europą – światem, który może pomieścić duży ocean. To potężne pchanie i przyciąganie tworzy głębokie ciepło w świecie nieco większym niż nasz księżyc. Całe to ciepło stara się dotrzeć na powierzchnię, powodując stopioną lawę i intensywne wulkany.
Chcesz więcej wiedzy Czy wiadomości techniczne są dostarczane bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej? Zapisz się do newslettera Mashable’s Light Speed Dzisiaj.
Do końca roku, pod koniec grudnia, sonda minie swoją najbliższą trajektorię przez Io (i ponownie na początku 2023 r.). Przygotuj się na niespotykane dotąd zdjęcia.
More Stories
Boeing może nie być w stanie obsługiwać pojazdu Starliner przed zniszczeniem stacji kosmicznej
Jak czarne dziury stały się tak duże i szybkie? Odpowiedź kryje się w ciemności
Studentka Uniwersytetu Północnej Karoliny zostanie najmłodszą kobietą, która przekroczy granice kosmosu na pokładzie Blue Origin