15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

NASA Perseverance Rover: Wiązka strun znalezionych na Marsie

NASA Perseverance Rover: Wiązka strun znalezionych na Marsie

Przedni lewy aparat, aby uniknąć zagrożeń w łaziku, zrobił 12 lipca zdjęcie jasnego obiektu, a niektórzy porównali je do spaghetti.

A urzędnicy agencji kosmicznej podkreślili, że uważają, że obiekt jest serią pozostałości po lądowaniu wytrwałości.

Według rzecznika misji Perseverance w NASA Jet Propulsion Laboratory w Pasadenie w Kalifornii struna może pochodzić z łazika lub jego miejsca lądowania, elementu podobnego do napędzanej rakietą wiązki odrzutowej używanej do bezpiecznego opuszczania pojazdu na powierzchnię planety. . .

Rzecznik powiedział, że wytrwałość nie była wcześniej w miejscu, w którym znaleziono nić, więc jest prawdopodobne, że wiał tam wiatr.

Łazik, obecnie badający starożytną deltę zwaną Kraterem Jezero, szuka śladów mikroskopijnego życia, które miliardy lat temu mogło zostać nazwane Marsem, powiedział rzecznik. Ta dziura, gdzie Wytrwałość pierwotnie zdegradowana 18 lutego 2021 r.
Prawy przedni aparat, aby uniknąć zagrożeń dla łazika, wykonał szerszy obraz serii (na dole).
Kiedy Perseverance ponownie odwiedził witrynę sieci cztery dni później, obiekt zniknął.

To nie pierwszy raz, kiedy sonda natknęła się na fragmenty materii pozostałej po lądowaniu na Marsie.

Według danych, kamery Perseverance zrobiły zdjęcie porcji błyszczącej metalicznej folii w połowie czerwca Tweetuj z oficjalnego konta łazika. Zespół uważa, że ​​jest to część koca termicznego łazika, cienkiego materiału regulującego temperaturę, który mógł odpaść podczas fazy opadania.

Zespół sondy NASA prowadzi dalsze badania nad nowym kawałkiem szczątków i planuje opublikować więcej szczegółów jeszcze w tym tygodniu.

READ  Jak Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba zmienił astronomię w pierwszym roku swojego istnienia