16 kwietnia, 2024

Najważniejsze wydarzenia Mistrzostw Świata 2022: Argentyna pokonała Polskę w eliminacjach

The Mistrzostwa Świata 2022 Środa była kontynuowana z grupą C na szczycie. Argentyna Przeżył wygrywając 2:0 Polska (1-1-0) na stadionie 974 w Ras Abu Aboud w Katarze. Mimo przegranej Polska awansuje również dzięki Meksyk nie pokonać Królestwo Arabii Saudyjskiej z wystarczającymi celami.

polski bramkarz Wojciecha Szysnego Stał na głowie IW pierwszej połowie obron dziewięć strzałów. Jednak Argentyna przedarła się w pierwszych minutach drugiej połowy z Alexis McAllister punktacja ż Juliana Alvareza Dodanie kolejnego później.

Możesz obejrzeć ten mecz i Każda gra turniejowa na FOX Sports Family of Networks — oficjalny partner nadawczy w języku angielskim w USA — aplikacja FOX Sports i FOXSports.com. Ty również możesz Streamuj pełne powtórki meczów za darmo na Tubi.

Oto najważniejsze sztuki!

Polska kontra Argentyna

ustawienie sceny

Argentyna dąży do awansu do fazy pucharowej po raz 13. w ostatnich 14 mistrzostwach świata. Siedząc w czymś, co wydaje się być niezwykłym otoczeniem, Argentyna musi albo wygrać w środę, albo zremisować z Polską i Meksykiem, albo zremisować lub pokonać Arabię ​​​​Saudyjską. Z drugiej strony Polska chce pozostać niepokonana po zwycięstwie i remisie w dwóch poprzednich meczach fazy grupowej. Polska, podobnie jak Argentyna, jest w stanie wygrać i awansować do fazy pucharowej. Polska, która prowadzi z czterema punktami w grupie C, mogłaby awansować po remisie.

Lionel Messi Wychodzisz na boisko po raz ostatni w Pucharze Świata?

Gdy Argentynie grozi eliminacja, Messi wprowadza swój kraj na boisko w meczu, który może być ich ostatnim meczem na Mistrzostwach Świata, ponieważ sugeruje, że będą to jego ostatnie Mistrzostwa Świata.

7′: Messi wygrywa walkę o piłkę, ale nie wykorzystuje okazji.

35-latek zdobył kombinację, aby odzyskać piłkę dla Argentyny. Jednak Messi nie był w stanie dokończyć gry fabularnej i umieścić punktu na tablicy.

READ  Padres wrócili z wczesnej bezradności przeciwko Phillies, biegnij dalej, aby wygrać NLCS 2, a nawet serię

10′: Więcej okazji dla Messiego

Messi był w stanie sparować jego uwolnienie wzdłuż lewej strony pola karnego, zanim polska obrona wkroczyła, by ominąć róg strzału, co dało łatwą obronę. Wojciecha Szysnego.

28′: Argentyna jest blisko, ale nie ma cygar

Juliana Alvareza Miał świetną okazję przed bramką, aby dać Argentynie prowadzenie 1:0, ale jego strzał został przebity. Marcus Acuña Dostał odbicie, ale jego strzał poszedł w prawo.

33′: Blisko Olimpico!

Po rzucie rożnym Angel Di Maria z Argentyny prawie zdobył gola od wieków.

36′: Szczęsny broni

Polski bramkarz nadal zatrzymuje się, by wyprowadzić Argentynę z szachownicy.

38′: Messi przyznaje rzut karny

Analiza VAR wykazała, że ​​argentyński napastnik został sfaulowany w polu karnym i przyznał mu rzut karny.

39′: Messi zatrzymuje się na PK!

W dotychczasowej Bitwie Tytanów Szczęsny pokonał Messiego rzutem karnym, trafnie odgadując, co sprawiło, że mecz był bezbramkowy.

Rzut karny wykonany przez Lionela Messiego obronił Wojciech Szczecin, dzięki czemu Argentyna i Polska pozostały bez bramek

Pierwsza połowa: Obie drużyny wciąż bez punktów

Mimo wyniku 0:0 mecz Argentyna-Polska był emocjonujący. Argentyna nieustannie tworzyła okazje, ale Chesney sprostał wyzwaniu, broniąc dziewięć bramek w pierwszej połowie. Były bramkarz Stanów Zjednoczonych, Tim Howard, jest rekordzistą pod względem największej liczby obron w meczu mistrzostw świata, zdobywając 15 bramek w jednym meczu w 2014 roku.

Jeśli obecne wyniki utrzymają się w tym meczu oraz w meczu Meksyk-Arabia Saudyjska, Argentyna i Polska awansują z grupy C. Jednak gol Arabii Saudyjskiej wywarłby presję na Argentynę, aby objęła prowadzenie w drugiej połowie, ponieważ Argentyna potrzebowałaby zwycięstwa, aby awansować, gdyby Arabia Saudyjska wygrała.

47′: Argentyna w końcu się przebija

Szczęsny w końcu nie mógł się powstrzymać, kiedy Alexis McAllister po dośrodkowaniu, które wpadło do siatki, dając Argentynie prowadzenie 1:0.

READ  DeMar DeRozan i Ayo Dosunmu podnoszą Chicago Bulls i wracają zwycięstwem w Nowym Orleanie – NBC Sports Chicago

Alexis McAllister z Argentyny strzela gola przeciwko Polsce w 46 minut

Meksyk prowadził 1:0, a Argentyna strzeliła gola. Polska będzie jednak dalej awansować wraz z Argentyną, jeśli utrzymają się obecne wyniki. Po tych ostatnich golach Polska ma dwa gole przewagi nad Meksykiem.

50′: Polska prawie wyrównała

Kamel Glik Uderzył głową po stałym fragmencie gry dla Polski, ale jego strzał poszedł niecelnie, gdy reprezentacja Polski szukała bramki.

60′: Polska pod presją

Polska nadal ma szansę na awans, jeśli utrzymają się obecne wyniki. Jednak Meksyk objął prowadzenie 2: 0 i prawie dołożył trzeciego gola, który został usunięty z powodu spalonego. Gdyby Meksyk prowadził 3:0, Polska potrzebowałaby jeszcze jednego gola, aby zakwalifikować się, ponieważ Meksyk zremisowałby z Polską różnicą bramek, ale miałby przewagę w liczbie zdobytych bramek.

67′: Argentyna podwaja prowadzenie

Alvarez trafił do siatki, kiedy celnie strzelił w prawy górny róg, dając Argentynie prowadzenie 2:0.

Polska nadal zajęła drugie miejsce w grupie C, ale tylko dzięki punktom fair play. Każda bramka zdobyta w ciągu ostatnich 20 minut lub więcej w którymkolwiek meczu prawdopodobnie zadecyduje o tym, kto awansuje między Polską a Meksykiem.

86′: Argentyna prawie wyrównała na 3:0

Lautaro Martineza Był sam na sam ze Szczęsnym i miał doskonałą okazję na 3:0. Jego strzał poszedł jednak w lewą stronę.

87′: Polska wisi na włosku

Nadzieje Polaków na awans do fazy pucharowej są na cienkim lodzie. Punkty fair play to jedyna rzecz, która dzieli Polskę od bycia nad Meksykiem zamiast odrzucenia.

90′ + 3′: Polska zatrzymuje się mocno

Jakub Kewer Chesny zrobił swoje najlepsze wrażenie, zatrzymując Polskę tuż przed siatką, aby uratować swoje szanse na mundial.

READ  Policja podała, że ​​były zawodnik NBA przyznał się do porwania i zabicia zaginionej kobiety z Las Vegas

Najważniejsze artykuły z FOX Sports:

Sprawdź pełny harmonogram Mistrzostw Świata i zobacz, jak oglądać każdy mecz na żywo tutaj.

Uzyskaj więcej dzięki Mistrzostwom Świata FIFA 2022 Śledź ulubione, aby otrzymywać informacje o grach, nowościach i nie tylko