22 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Najnowsze wiadomości i aktualizacje na żywo

Najnowsze wiadomości i aktualizacje na żywo

Dowódca armii rosyjskiej oskarżony o udział w mordowaniu ludności cywilnej w ukraińskim mieście Bucha przy wszystkich dostępnych dowodach został awansowany do stopnia pułkownika ze stopnia pułkownika.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony powołało się na oficera, pułkownika Izbka Omorbekowa w piątkowym oświadczeniu, które jako pierwsze przyznało mu ten stopień.

„Przez trzy tygodnie pod dowództwem pułkownika Omorbekowa jednostki brygady odpierały ponad 50 ataków wroga czołgami, bojowymi wozami piechoty i ciężką artylerią” – powiedziała w poście telegramowym z hasłem „#HeroesZ”.

W sobotę Ministerstwo Obrony Ukrainy napisało na Twitterze, że na nowy stopień awansował Azatbek Omorbekov z 64. Oddzielnej Brygady Strzelców Gwardii.

„do [the] Cywilizowany świat to kat, morderca, gwałciciel, złodziej. „Ale dla [the] Kreml jest „bohaterem”, dodając, że awans skutkowałby „pobudzeniem go do popełnienia nowych zbrodni wojennych”.

Prezydent Rosji Władimir Putin przyznał jednostce pułkownika Omorbekowa honorowy tytuł „Gwardii” na początku tego miesiąca.

Wielka Brytania powiedziała w czwartek, że tak było Nałożyć nowe kary za to, co opisała jako „kluczowych przywódców rosyjskiego wojska – atakujących tych, którzy przewodzą na pierwszej linii frontu, aby popełnili te haniebne czyny”. Wśród nich był dowódca rosyjskiej jednostki wojskowej okupującej Bucza, którego zidentyfikowałem jako podpułkownika Omorbekowa, stopień niższy niż stopień pułkownika.

Setki ludzi znaleziono martwych W Buczy, mieście na północ od Kijowa, po wycofaniu się wojsk rosyjskich z miasta kilka tygodni temu, w tym niektórych w kajdankach. Rosja zaprzeczyła zarzutom, jakoby jej siły brały udział w zabijaniu ludności cywilnej.

READ  Protesty naciągają chińską cenzurę do granic możliwości