21 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Mysz Logitech Vertical Lifting Mouse działa świetnie, ale szybko się brudzi

Mysz Logitech Vertical Lifting Mouse działa świetnie, ale szybko się brudzi

Zdjęcie windy Logitech

Logitech Lift to solidna pionowa mysz, ale jest trochę podatna na smarowanie palcami.
obrazek: Florencja Ion / Gizmodo

Mój nadgarstek mnie dobija. To pewnie ze względu na mój wiek, ale mam też cieśninę nadgarstka od lat złej postawy i środowiska pracy. Odkąd zacząłem pracować w domu — na długo przed wybuchem pandemii — robię kopie zapasowe, niewłaściwie podpieram klawiatury i monitory oraz używam niewłaściwego rodzaju myszy. The Windy Logitech Nie mogło nadejść w lepszym momencie.

Ta pionowa mysz to pierwszy raz, kiedy używam jej, ale wydaje mi się, że jest to odpowiedni punkt wejścia do królestwa lepszego środowiska pracy. Podczas gdy przed wezwaniem tej myszy do przeglądu miałem nawrót bólu nadgarstka, sytuacja radykalnie się poprawiła, gdy przeniosłem się do windy z innej myszy Logitech, G305. G305 to potężna mysz bezprzewodowa, ale musiałem zmierzyć się z faktem, że estetyka nie była czymś, co mogłem dalej traktować priorytetowo bez zwiększania strat na moim ciele.

Na szczęście dzięki fajnym kolorom windy i nowoczesnemu stylowi nie musisz rezygnować z wyglądu na rzecz ergonomii. Po kilku tygodniach użytkowania szczerze nie mogę się doczekać siedzenia z Logitech Lift, aby pozbyć się dnia. Uchwyt w stylu uścisku dłoni daje moim palcom więcej miejsca na oddech. Jedynym poważnym problemem związanym z tą pionową myszą za 70 USD jest to, że nie jest odporna na tkankę tłuszczową. Teraz muszę wymyślić sposób, jak to posprzątać.

Jak wygląda dźwig Logitech?

Mysz pionowa Logitech Lift jest rodzeństwem myszy Logitech MX Vertical, więc pochodzi z solidnego materiału. Jednak podnośnik jest mniejszy, dzięki czemu jest wygodniejszy dla mniejszych dłoni (Logitech ma wyszukiwarka rozmiarów Dla myszy, jeśli interesuje Cię, czy pasuje do twojego chwytu). Występuje również w wielu kolorach, w tym róży, którą tu widzisz, grafitowym i jasnoszarym. Jest też specjalny model dla leworęcznych, choć ten model pochodzi tylko z grafitu.

The Logitech Lift has quiet left and right click buttons, which is not something I considered would be a selling point for this particular peripheral. But they are so soft when you press them, which is perfect for this mouse’s ergonomic nature. Other buttons include a clickable scroll wheel, which I use with my index finger to scan through pages, and a small button beneath that, which adjusts the DPI. Logitech also includes two thumb buttons pre-programmed as Forward and Back for browsing.

The mouse itself moves smoothly on most surfaces. I used the Lift on a fabric desk mat, which it seems tuned for, though you will have to go into the crevices on the bottom of the mouse with a toothpick to clean it. There’s already gunk collecting there from my weeks of use.

A photo of the Logitech Lift

I present to you: the gunk in question.
Photo: Florence Ion / Gizmodo

Speaking of gunk, since you are cradling this thing all day, get ready for a shadow of hand grease that will appear after weeks of use. Admittedly, I eat at my desk, which probably contributed to the build-up. I also cradle my face when I think, and I wear tinted moisturizer every day, so it seems inevitable. At the very least, I didn’t notice it was happening until I sat down to write this review. Now that I know it’s there, I want to figure out how to get it off.

Logitech has a strona pomocy Przesadne czyszczenie urządzeń peryferyjnych, ale wciąż starałem się uzyskać przyczepność do brudu. Skontaktowałem się z moim przyjacielem, który recenzuje urządzenia, i oni również zauważyli mały film w ich jednostce testowej. Częściowo problem polega na tym, że połowa myszy jest gumowa, więc jest jak środek wiążący tłuszcz i balsamy do skóry. Nie widziałem zbyt wiele pozostałości na matowej połowie myszy.

płynne ruchy

Zdjęcie windy Logitech

Różany kolor od Logitech Lift jest taki piękny pomimo moich ubrudzonych dłoni.
obrazek: Florencja Ion / Gizmodo

Brud na moim egzemplarzu testowym Logitech Lift skupia się wokół części, które trzymają go najmocniej: kciuka i palca wskazującego. Ponieważ jest to mysz pionowa, w tym miejscu Twoje ruchy będą skoncentrowane, a nie poruszanie nadgarstkiem w lewo i w prawo, jak w przypadku standardowej myszy. Zamiast tego wygląda na to, że rysujesz duży obraz za pomocą poręcznego narzędzia.

Zajęło mi trochę czasu, aby się przystosować Windy Logitech. Kiedy po raz pierwszy położyłem na nim ręce, od razu tego pożałowałem, bo to było inne doznanie niż do tego przywykłem. Ale po około tygodniu zacząłem czuć się bardziej komfortowo z ruchami wymaganymi do obsługi takiej myszy.

Korzystanie z dźwigni Logitech jest jak poruszanie rysikiem na tablecie Wacom. Najlepiej sprawdza się przy małych, subtelnych ruchach, a każdy najmniejszy ruch nadgarstka natychmiast przełoży się na ekran. Chociaż podoba mi się Logitech Lift do ogólnego przeglądania i celów biznesowych, nadal czuję się nieco ograniczony podczas poruszania się po wąskich pozycjach menu lub dostosowywania suwaka w programach takich jak Adobe Lightroom. Zdecydowanie nie używałbym tej myszy do gier i zamiast tego wróciłbym do jednego z oryginalnych przestępców cieśni nadgarstka, przewodowego Logitecha G203.

Zdjęcie osoby korzystającej z myszy Logitech Lift

Używam palca wskazującego do przewijania stron za pomocą Logitech Lift.
obrazek: Florencja Ion / Gizmodo

Logitech mylący przypadek oprogramowania

W przeszłości sprawdzałem wiele różnych rozszerzeń firmy Logitech. Za każdym razem nie wiem, której z wielu firmowych aplikacji powinienem użyć, aby uzyskać takie rzeczy, jak lubię. Obecnie na moim komputerze z systemem Windows zainstalowano sześć aplikacji firmy Logitech, które umożliwiają sterowanie wszystkimi różnymi urządzeniami. włączać Koncentrator Logitech G dla ich urządzeń do gier, Logitech Przechwytywanie dla moich kamer internetowych i Opcje Logitech Strojenie pod kątem innych testowanych przeze mnie klawiatur i myszy firmy Logitech. Teraz muszę je wszystkie zaokrąglić, używając Logie Bolt kierowca i Opcje logii + Do windy Logitech.

W każdym razie sama ilość oprogramowania jest dość kłopotliwa. Zainstalowałem już Logi Bolt, kiedy sprawdzałem plik Klawiatura Logitech POPwięc nie otrzymałem monitu o zainstalowanie Logi Options +, aplikacji, która w pewnym momencie ma zastąpić Logitech Options.

Zrzut ekranu Logi Options + na PC

Logi Options + jest łatwy w użyciu, ale umieszczenie całego oprogramowania Logitech w jego ekosystemie pozostaje oszałamiające.
zrzut ekranu: Florencja Ion / Gizmodo

Podoba mi się wygląd samego programu Logi Options +, a program ułatwia klikanie części myszy, które chcę dostosować. Przycisk DPI nie jest domyślnie zaprogramowany między lewym a prawym przyciskiem myszy, więc naciśnięcie go nie wpłynie na szybkość kursora, chyba że przejdziesz do Options + i go ustawisz. Możesz zmieniać szybkość wskaźnika w krokach co 100 dpi, chociaż są one podawane w punktach procentowych. Maksymalna prędkość wysyłania to 4000 dpi. Jeśli chcesz go używać do gier, możesz.

Dobra mysz, jeśli jest brudna

    Zdjęcie osoby obejmującej windę firmy Logitech

Ta mysz i ja wykonaliśmy już dużo pracy dla tej strony.
obrazek: Florencja Ion / Gizmodo

Logitech obiecuje do 24 miesięcy pracy na jednej baterii AA do podnoszenia. Minął miesiąc, a po podłączeniu przez odbiornik USB Bolt nadal jestem w 100%. Winda oferuje łączność Bluetooth i możesz przełączać się między trzema różnymi komputerami lub tabletami jednocześnie.

Winda Logitech zainspirowała mnie do przenoszenia rzeczy po biurku, więc pod koniec dnia pracy nie odczuwałem bólu. Od tego czasu przerzuciłem się na lepszą klawiaturę i klawisze i zastąpiłem małe biurko większym biurkiem stojącym, które można regulować za pomocą dźwigni. Sprawy się poprawiają, chociaż zawsze jest miejsce na poprawę. I chociaż winda Logitech nie wyeliminowała mojego bólu, fizyczny ruch ramienia wokół biurka w celu kontrolowania mojego komputera oznaczał, że zdjąłem nacisk z mojego poobijanego nadgarstka.

Nie wszystkim spodoba się winda firmy Logitech. Czytając inne recenzje, wydaje się, że dużym dłoniom trudniej jest dostosować się do podnośnika, jego rozmiaru i miejsca, w którym przyciski przylegają do miejsca, w którym lądują palce. Ale dla mnie było to dobrodziejstwem dla produktywności i wygody mojego stylu życia w pracy z domu. I jest w kolorze, który pasuje do reszty rzeczy na moim biurku.

READ  Oczekuje się, że zapasy Sega Genesis Mini 2 będą lokalnie brakować