11 sierpnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ukraine fighter jet shoots down Russian missiles

Myśliwiec zestrzeliwuje rosyjski pocisk lecący na Ukrainę: Air Force

Ukraińskie Siły Powietrzne powiedziały Facebook Ostatnio przetłumaczone przez NEWSWEEK We wtorek zestrzelił siedem rosyjskich pocisków w ostatniej porażce armii prezydenta Władimira Putina.

W poście napisano, że Rosja przeprowadziła atak rakietowy z okolic Morza Kaspijskiego około godziny 17:00 czasu lokalnego we wtorek, używając bombowców strategicznych Tu-95. W sumie Ukraina poinformowała, że ​​wystrzelono osiem pocisków manewrujących w kierunku środkowej, południowej i zachodniej Ukrainy. Ale w publikacji stwierdzono, że Ukraina zestrzeliła siedem z ośmiu pocisków.

Ukraina poinformowała, że ​​siły rakietowe „zlikwidowały” sześć z nich, a jeden samolot bojowy został zestrzelony. Siły Powietrzne zauważyły, że ósma rakieta uderzyła w kompleks rakiet przeciwlotniczych w obwodzie lwowskim, dodając, że armia nadal ocenia szkody i straty w wyniku uderzenia.

Ukraina nie ujawniła dalszych szczegółów, w tym typu samolotu bojowego użytego do zniszczenia rosyjskiego pocisku. Cel rakiet jest nieznany. NEWSWEEK Nie był w stanie samodzielnie zweryfikować raportu ukraińskich sił powietrznych i zwrócił się o komentarz do MSZ Ukrainy i Rosji.

Ukraina twierdziła, że ​​we wtorek zestrzeliła rosyjską rakietę za pomocą myśliwca, ponieważ oba kraje nadal walczą o kontrolę nad wschodnią Ukrainą. Powyżej rakieta wystrzelona w pobliżu Ługańska w regionie Donbasu na Ukrainie 10 kwietnia 2022 r.
Anatolij Stiepanow/AFP przez Getty Images

włóż to 24 lutego rozpoczęli inwazję na Ukrainę, mając nadzieję na szybkie zdobycie swojego wschodnioeuropejskiego sąsiada, którego armia jest znacznie mniejsza niż Rosja. Jednak siły rosyjskie spotkały się z silniejszą niż oczekiwano reakcją ze strony Ukrainy, która od tego czasu otrzymała wsparcie ze strony Zachodu.

Putin próbował usprawiedliwić inwazję, mówiąc, że jej celem jest „wyzwolenie” Donbasu, separatystycznego regionu we wschodniej Ukrainie i uwolnienie ukraińskiego rządu od nazistów, pomimo ukraińskiego prezydenta. Wołodymyr Zełenski Żydowski.

Po miesiącach walk żołnierze ukraińscy zepchnęli armię rosyjską na daleki wschód kraju. Walki na polu bitwy we wschodniej części Ukrainy nadal słabną, choć Rosja nadal przeprowadza strajki w innych częściach kraju.

READ  „Kryzys kurzego ryżu” jako narodowe danie Singapuru dotknięte malezyjskim zakazem eksportu

Rakiety rzekomo zestrzelone przez Ukrainę we wtorek to ostatnie straty rosyjskiego wojska. Ukraina codziennie publikuje swoje szacunki strat rosyjskich. Ukraina poinformowała, że ​​w ciągu ponad pięciu miesięcy konfliktu zestrzeliła 174 rosyjskie pociski manewrujące. Zniszczył również 1768 czołgów, 223 samoloty, 15 łodzi i około 3000 innych pojazdów, według ukraińskiego Ministerstwa Obrony. Rosja nie publikuje swoich strat, a szacunków Ukrainy nie można niezależnie zweryfikować.

5 lipca w mediach społecznościowych pojawił się film, który wydawał się pokazywać Ukraina zestrzeliła sześć rosyjskich pocisków Celowanie w miasto Dniepr.