25 kwietnia, 2024

Musetti prowadzi Włochy przeciwko Polsce w finale United Cup: City

Brisbane, 4 stycznia (IANS): Lorenzo Musetti zapewnił Włochom doskonały start w środowym finale United Cup City, pokonując Daniela Michalskiego.

Dwukrotny zdobywca tytułów ATP Tour i absolwent finałów Next Gen ATP Finals, Pat Rafter, miał pełną kontrolę na scenie, wygrywając 6:1, 6:1 z numerem 260 na świecie. Włoch stracił zaledwie trzy punkty serwisowe. Jego 58-minutowe zwycięstwo.

„Zdecydowanie serwis zadziałał dobrze. Ale każdy strzał od pierwszego uderzenia na korcie (I) miał świetne wyczucie piłki. Myślę, że zdecydowanie rozegrałem swój najlepszy mecz w roku” – powiedział Musetti.

Polka uderzy szybko, gdy numer 1 świata WTA Ika Świdek zmierzy się z numer 27 świata Martiną Trevisan, leworęczną, która w zeszłym roku dotarła do półfinału Rolanda Garrosa.

Po tym starciu następuje mecz singlowy nr 1 mężczyzn pomiędzy pretendentami do finałów ATP 2021, Hubertem Hurcoxem i Matteo Berettinim, aby otworzyć nocną sesję.

Już przy pierwszej piłce przeciwko Michalskiemu Musetti pewnie machał rakietą po korcie jak magiczną różdżką. Michalski wcześnie miał problemy ze znalezieniem rytmu, co pozwoliło światowemu numerowi 23 grać z przewagi, której nigdy nie oddał.

„Dzisiaj poruszałem się bardzo szybko nogami, myślę, że to ważna część mojej gry. Dzisiaj byłem w ogniu z tej strony, więc byłem w stanie poprowadzić mecz w pozytywny sposób” – powiedział Musetti.

Włochy prowadzą teraz 3:0 w inauguracyjnym Pucharze United. Musetti wygrał proste sety z Brazylijczykiem Felipe Meligenim Alvesem i Norwegiem Viktorem Durasoviciem.

READ  Fabryka elektrycznych vanów Mercedesa za miliard euro w Polsce, Auto News, ED Auto