30 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

MSI prezentuje dwuukładową konstrukcję dla płyty głównej AMD X670.

MSI prezentuje dwuukładową konstrukcję dla płyty głównej AMD X670.

Dwie karty SIM, ale nie ma aktywnego chłodzenia

MSI stara się udostępniać jak najwięcej informacji na platformie AMD AM5.

Firma już potwierdziła Technologia AMD EXPO Dla profili podkręcania pamięci DDR5 oraz przewodnika po instalacji Próbka inżynieryjna AMD Ryzen 7000 PROCESOR. AMD wyraźnie nie było usatysfakcjonowane tym, że MSI było tak prostolinijne z tymi wszystkimi informacjami, ostatecznie Computex był tylko demonstracją, a nie pełnym ujawnieniem. W związku z tym niektóre z tych informacji zostały już usunięte na prośbę AMD.

Ale MSI wyraźnie to nie przeszkadza. Podczas streamu MSI Insider firma zaprezentowała projekt chipsetu AMD X670 bez wymienników ciepła. To właściwie pierwszy raz, kiedy widzieliśmy konstrukcję z dwoma chipsetami, co AMD potwierdziło, ale się nie pokazało.

Płyta główna AMD X670, źródło: MSI

Platforma AMD AM5 z gniazdem LGA1718 będzie obsługiwać procesory o mocy do 170 W PPT (moc gniazda). Pierwsza generacja procesorów AM5 będzie oparta na architekturze Zen4 z obsługą pamięci DDR5 oraz sprzętu PCIe Gen5. Chipsety X670E i X670 o podwójnej konstrukcji zapewniają do 24 gniazd PCIe Gen5 do obsługi grafiki i pamięci masowej.

Chociaż AMD już to potwierdziło, nowy chipset X670 nie wymaga aktywnego chłodzenia. To po prostu sprawi, że w przypadku płyt głównych z serii AMD 600 zmniejszy się koszt rozwoju i prawdopodobnie oznacza również mniejsze zapotrzebowanie na energię.

Chłodzenie chipsetu AMD X670, źródło: MSI

Prezentacja Computex Ryzen 7000 i X670 to tylko rzut oka na to, co (oficjalnie) ukaże się jesienią tego roku. AMD obiecało podać więcej szczegółów tego lata. Płyty główne B650 powinny mieć konstrukcję z jednym chipsetem, co powinno oznaczać mniejsze radiatory.

źródło:

Poniższy film ma sygnaturę czasową

[MSI Gaming] Wewnątrz Computex 2022 (3762)

READ  Nowe widoki myśliwca dalekiego zasięgu Northrop Grumman, który działa w trybie stealth