12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Mówi się, że EA dąży do sprzedaży lub fuzji

Mówi się, że EA dąży do sprzedaży lub fuzji

Zdjęcie: Sztuka elektroniczna

Niedawne przejęcia przez Microsoft firm zajmujących się grami wideo, takich jak Bethesda i Activision Blizzard, doprowadziły całą branżę do szaleństwa — firmy takie jak Sony wycofały swoje portfolio, aby przejąć dewelopera Halo i Destiny Bungie.

Teraz, w najnowszym wydaniu, raport serwisu informacyjnego Puck ujawnił, że EA aktywnie prowadzi sprzedaż lub fuzję z większą firmą. Według raportu (za pośrednictwem Kotaku), producent Battlefield i FIFA mają już prowadzić rozmowy z takimi firmami jak Disney, Apple i Amazon.

Wydaje się również, że negocjował z NBCUniversal w sprawie możliwej fuzji, ale obie strony nie były w stanie dojść do porozumienia. Obie strony odmówiły komentarza, a EA powiedziała, że ​​nie odpowiedziała na plotki i spekulacje.

Dyrektor generalny Comcast, Brian Roberts, podobno zaproponował fuzję, a gdyby doszło do jej realizacji, zapewniłby, że Roberts zachowa kontrolę, a obecny dyrektor generalny EA Andrew Wilson będzie szefem nowej mega-biznesu.

Podobno EA „trwa sprzedaż” i jest jeszcze bardziej podekscytowane po tym, jak Microsoft zawarł umowę z Activision Blizzard. Chcieliby również zaaranżować postrzeganie Wilsona jako CEO. I choć uważa się, że obecnie żadne transakcje nie są w toku, mówi się, że nadal zależy jej na przejęciu lub fuzji.

Co myślisz o przejęciu EA lub fuzji z inną firmą? Podziel się swoimi przemyśleniami poniżej.

READ  Pamiętasz Bastiona, mistrza MIA z Overwatch 2? Wróci w przyszłym tygodniu