17 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Pożegnanie z rodziną: syn aktora Christophera Considine'a ogłosił, że jego ojciec zmarł pośród rodziny;  Nakręcony w 2013 roku

Moi trzej synowie i gwiazda Disneya Tim Considine odeszli w otoczeniu rodziny w wieku 81 lat?

Tim Considine, najbardziej znany jako słynny aktor Disneya w latach 50. i starszy brat w przebojowym serialu My Three Sons, zmarł w wieku 81 lat.

Weteran zmarł w swoim domu w dzielnicy Mar Vista w Los Angeles w czwartek, 3 marca, pośród swojej rodziny.

Jego śmierć została ogłoszona publicznie przez jego syna Christophera Considine’a, a następnie udostępniona na Facebooku przez partnera My Three Sons, Stanleya Livingstona.

Przełom: Considine jest najlepiej znany jako Big Brother, Mike Douglas, w popularnym sitcomie My Three Sons;  Widziano go w odcinku Moich trzech synów na początku lat 60.

RIP: Weteran aktor Tim Considine zmarł w swoim domu w dzielnicy Mar Vista w Los Angeles w czwartek, 3 marca.

„Chcę tylko powiedzieć, jak bardzo jest mi smutno, gdy dowiedziałem się, że mój starszy przyjaciel i starszy brat zastępczy, Tim Considine, zmarł wczoraj” – napisał Livingston, który grał Richarda „Chip” Douglasa podczas 12 sezonów sitcomu.

Na ekranie Tim zagrał także mojego starszego brata Mike’a w My Three Sons. Tim i ja jesteśmy przyjaciółmi od ponad 70 lat.

Zakończył post postem: „Nasze serca kierują się do jego żony Willie i syna Christophera – i całej rodziny Considine. Tim przeszedł przez życie po swojemu! Będzie mu brakowało wszystkich, którzy go znali. Kocham cię bracie… ROZERWAĆ!”

y Gwiazdor Three Sons, Stanley Livingston, podzielił się wzruszającym hołdem złożonym Considine'owi w mediach społecznościowych, dzień po jego śmierci.

RIP: Gwiazda My Three Sons, Stanley Livingston, podzielił się wzruszającym hołdem złożonym Considine’owi w mediach społecznościowych, dzień po jego śmierci

RIP: Disney złożył hołd Considine'owi w poście na Twitterze 4 marca, dzień po jego śmierci

RIP: Disney złożył hołd Considine’owi w poście na Twitterze 4 marca, dzień po jego śmierci

Urodzony w rodzinie show-biznesu, jego ojciec John Considine Jr. był nominowanym do Oscara producentem filmowym dla Boys Town, podczas gdy jego matka była córką magnata teatralnego Alexandra Pantagesa, którego imperium obejmował słynny teatr RKO Pantages, zbudowany w Hollywood i Vine w Hollywood w 1930 roku.

Prawdopodobnie najsłynniejsze role aktorskie Considine’a jako młodego nastolatka były w Spin and Marty, a później w latach pięćdziesiątych w Hardy Boys, które pojawiły się w 15-minutowych odcinkach w The Mickey Mouse Club.

READ  Recenzja Spacemana w serwisie Netflix: Powolne i smutne science-fiction

Po ponad sześciu dekadach pełnienia tych ról Disney zabrał się do mediów społecznościowych, aby oddać hołd Considine, pisząc w poście na Twitterze: „Z przykrością informujemy o odejściu legendy Disneya Tima Considine’a”.

Epidemia: Po sukcesie z Disneyem w latach 50. Considine zagrał w My Three Sons od 196 do 1965, choć serial trwał do 1972;  Na zdjęciu obok Don Grady, Stanley Livingston, William Frawley i Fred McMurray

Epidemia: Po sukcesie z Disneyem w latach 50. Considine zagrał w My Three Sons od 196 do 1965, choć serial trwał do 1972; Na zdjęciu obok Don Grady, Stanley Livingston, William Frawley i Fred McMurray

W 1960 roku Considine zdobył rolę w My Three Sons, serialu o trójce rodzeństwa wychowywanego przez owdowiałego ojca, granego przez Freda McMurraya, który okazał się wielkim hitem.

W latach 1960-1965 grał rolę Mike’a Douglasa, po czym opuścił serial, by wykorzystać inne możliwości. Serial trwał do 1972 roku, kończąc po 12 sezonach.

Jego biografia filmowa rozpoczęła się od dramatu Klaun, z udziałem Reda Skeltona i Jean Greer, i obejmowała między innymi Jej dwunastu mężczyzn (1954), komedię Kudłaty pies (1959), a przede wszystkim epicki biograficzny film wojenny Patton (1970) . Epicki wojenny film biograficzny zdobył siedem Oscarów, w tym film piersiowy, najlepszy reżyser i najlepszy scenariusz oryginalny.

Aktor znakomicie sprawdzał się również za kamerą, pisząc odcinki telewizyjne dla NBC. Publikował także książki i pisał gościnnie dla magazynu The New York Times.

Considine zostawia swoją 42-letnią żonę Willetta Hunta i ich syna Christophera.

Considine wystąpił także w Disneyu.  Tim Considine, David Stolleri, Annette Funicello, Darlene Gillespie występują w serialu ABC The Magical World of Disney, znanym również jako Walt Disney Presents, odcinek Mickey Mouse Club: Sp

Lata 50. Hollywood: biografia Considine’a obejmowała także występy z Davidem Stollery, Annette Funicello i Darlene Gillespie w serialu telewizyjnym ABC Magiczny świat Disneya (znany również jako Walt Disney Presents) w odcinku Klub Myszki Miki: Spin and Marty; Considine jest widoczny po prawej stronie