20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

MLB: Sezon zostanie skrócony, jeśli nie dojdzie do porozumienia do końca poniedziałku

MLB: Sezon zostanie skrócony, jeśli nie dojdzie do porozumienia do końca poniedziałku

JUPITER, Floryda (AP) – Major League Baseball powiedział, że zostało mu tylko pięć dni na uratowanie otwarcia 31 marca. I przez cały sezon mówi zamkniętym graczom, że mecze zostaną odwołane, jeśli umowa o pracę nie zostanie uzgodniona do końca poniedziałku.

Po trzecim z rzędu dniu negocjacji z niewielkim ruchem, MLB ogłosił to, co powiedział związkowi 12 lutego.

„Ostateczny termin jest ostatecznym terminem. Opuszczone gry to nieodebrane gry. Żadne stypendium nie zostanie wypłacone za te gry” – powiedział rzecznik MLB po zakończeniu negocjacji. Rzecznik MLB przemawiał pod warunkiem zachowania anonimowości.

Gracze nie przyjęli poniedziałku jako terminu i zasugerowali, że wszelkie opuszczone mecze mogą być częścią gry dwuosobowej, z metodą, z którą MLB powiedział, że się nie zgadza.

Federacja powiedziała MLB, że jeśli mecze zostaną przegrane, a pensje zostaną utracone, kluby nie powinny oczekiwać, że gracze zgodzą się na propozycje kierownictwa dotyczące przedłużenia okresu pozasezonowego i zezwolenia na reklamę Na mundurach i hełmach.

Negocjacje mają być kontynuowane w czwartek, a obie strony oświadczyły, że są gotowe na spotkanie do poniedziałku.

Skrócony sezon będzie drugim sezonem baseballu w ciągu trzech lat po skróceniu harmonogramu na 2020 rok z 162 meczów do 60 z powodu pandemii koronawirusa. Ostatnie sezony, które zostały skrócone przez konflikt robotniczy, miały miejsce podczas strajku, który zakończył harmonogram z 1994 roku 12 sierpnia i spowodował, że początek następnego sezonu został przesunięty z 2 kwietnia na 25 kwietnia. Harmonogram 1995 został skrócony ze 162 do 144 meczów..

Gracze otrzymują wynagrodzenie tylko w sezonie zasadniczym, naliczając 1/162 ich pensji dziennie. Gracze ryzykują utratę do 232.975 $ dziennie w przypadku miotacza Mets Maxa Scherzera.lub mniej niż 3 441 $ dla gracza z minimalnym wynikiem 640 000 $.

READ  Grant Wahl z Pucharu Świata zmarł po upadku w meczu z Argentyną

Przerwa w baseballu miała miejsce w 84. dniu, a trzy sesje w tym tygodniu zwiększyły ogólną liczbę kluczowych problemów gospodarczych do zaledwie dziewięciu od czasu zamknięcia, które rozpoczęło się 2 grudnia..

Wiosenne szkolenie zaplanowano na 16 lutego, a MLB odwołało już pierwszy tydzień wystawktóry miał rozpocząć się w piątek.

Komisarz baseballowy Rob Manfred powiedział 10 lutego, że potrzebne są co najmniej cztery tygodnie treningu przed rozpoczęciem sezonu. Umowa pozwoli do poniedziałku na to plus kilka dni, aby gracze mogli zgłosić się do obozów w Arizonie i na Florydzie.

Manfred przemawiał publicznie tylko raz od dnia, w którym rozpoczęło się zawieszenie działalności, a prezydent związku, Tony Clark, nigdy tego nie zrobił.

Oświadczenie publiczne MLB zostało zinterpretowane jako taktyka lobbingu przez związek, który był zły, że płace spadły podczas wygasłej pięcioletniej umowy, a liczba zespołów porzucających lepiej opłacanych weteranów i przechodzących w tryb odbudowy wzrosła.

„Aby złapać niedźwiedzie w lesie, nie można proponować im pułapek na niedźwiedzie” – powiedział Scott Borras, agent pięciu z ośmiu członków podkomisji związku.

Po dniu robienia tylko drobnych ruchów przez związek w odpowiedzi na podwyższoną propozycję kierownictwa poprzedniego dnia, MLB dokonał tylko jednej zmiany: zespoły zaoferowały zwiększenie minimalnej pensji z 570 500 $ do 640 000 $, w porównaniu z poprzednią propozycją 630 000 $. Minimalna kwota wzrośnie o dodatkowe 10 000 $ w każdym sezonie w ramach pięcioletniej umowy. Kluby wycofały swoją propozycję stopniowego minimum, czemu sprzeciwili się zawodnicy.

Gracze domagali się 775 000 $ w 2022 roku i dodatkowych 30 000 $ w każdym kolejnym sezonie. Związek ocenił propozycję MLB jako dodanie 5 milionów dolarów rocznie.

W środę nie było dyskusji na temat głównej kwestii limitów i stawek podatkowych od luksusu, ale gracze wyrazili zaniepokojenie brakiem konkurencji i potrzebą, aby młodsi gracze zarabiali wyższe pensje na początku kariery.

READ  Tiger Woods wraca do gry w drugiej rundzie, aby dostać się do PGA Championship

Federacja zaproponowała 115 milionów dolarów dla 150 graczy przed corocznym sędziowaniem, podczas gdy kluby zaoferowały 20 milionów dolarów do rozdysponowania dla 30 graczy.

Do rozmów dołączyli gracze Yankees Gerrit Cole i Zach Britton, dwaj z sześciu członków komisji podwykonawczej, która nadzoruje negocjacje. Dołączyli do nich Scherzer, miotacz Andrew Miller, snajper Mets Francisco Lindor i łowca z Houston Jason Castro.

Po spotkaniu na początku dnia na Roger Dean Stadium, pustej siedzibie treningów wiosennych Miami Marlins i St. Louis Cardinals, obie strony zebrały się, a następnie odbyły spotkanie w mniejszej grupie, w skład której wchodził zastępca komisarza Dan Halim, dyrektor generalny Kolorado Dick Monfort , Scherzera i Millera.

Zespoły powiedziały związkowi, że nie zmniejszą podziału dochodów ani nie dodadzą nowych sposobów dla graczy na akumulację czasu pracy, co zdaniem związku jest potrzebne, aby uniemożliwić zespołom utrudnianie graczom opóźniania wolnej agencji.

Kluby odmawiają również zwiększania uprawnień do arbitrażu wśród graczy, którzy mają za sobą co najmniej dwa lata i mniej niż trzy lata, z których kwalifikują się najlepsze 22% czasu pracy. Związek chce go rozszerzyć do 75%.

___

Więcej od AP MLB: https://apnews.com/hub/MLB i https://twitter.com/AP_Sports