13 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Mistrzostwa Świata: Napastnik Maroka Amin Harid i bramkarz Polski Bartłomiej Dragowski wyeliminowani z późnych kontuzji

Mistrzostwa Świata: Napastnik Maroka Amin Harid i bramkarz Polski Bartłomiej Dragowski wyeliminowani z późnych kontuzji

Marokański Olympique Marsylia kontuzjował napastnika Amina Harida, poinformował klub Ligue 1 w poniedziałek, tydzień przed otwarciem Mistrzostw Świata 2022 z Chorwacją.

„Harid, który doznał kontuzji podczas niedzielnego meczu z AS Monaco, naderwał więzadła krzyżowe w lewym kolanie” – poinformował Marsylia w oświadczeniu.

Klub nie podał harmonogramu powrotu 25-latka, który został wyniesiony na noszach przed godziną meczu Monako z Marsylią 3:2.

Francuskie media donoszą, że prawdopodobnie nie zagra na mundialu.

Reprezentacja Maroka, w skład której wchodzi siedmiu zawodników, wylądowała w niedzielę w Doha w Katarze. Reszta zespołu dołączy do nich, gdy zostaną zwolnieni przez odpowiednie kluby.

Maroko rozpocznie swoją kampanię na Mistrzostwach Świata 23 listopada przeciwko Chorwacji, aw grupie F zmierzy się z Belgią i Kanadą.

Bramkarz reprezentacji Polski, Bartłomiej Dragowski, również w niedzielę doznał zwichnięcia kostki i nie zagra w mistrzostwach świata, grając w ostatnim meczu Serie A Spezii przed przerwą.

Stoper został już zastąpiony przez jego reprezentację narodową, a zamiast niej w kadrze znalazł się były młodzik Liverpoolu, Camille Grabara, obecnie występujący w FC Kopenhadze.

Polska jest w grupie C razem z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską.

Dodatkowe raporty Reutera

READ  Miasto uzdrowiskowe stawia na energię odnawialną, aby zapewnić czystsze powietrze - DW - 02.11.2024