29 marca, 2024

Mistrzostwa Świata Juniorów w hokeju na lodzie: RPA, Pakistan, Polska, Korea wygrywają mecze klasyfikacyjne

Bhubaneśwar, listopad 30 We wtorek FIH Odisha Men’s Hokejowe Mistrzostwa Świata Juniorów w hokeju na lodzie zmiażdżyły solidną kanadyjską rywalkę z Pakistanu, pokonując Stany Zjednoczone 9-16 w rundzie kwalifikacyjnej. Chile straciło gola dla Polski w ostatniej minucie meczu, zanim Korea i Egipt zanotowały emocjonujący remis 3:3, zanim Koreańczycy złamali egipskie serca w rzutach karnych.

W dniu bólu i ekstazy RPA pokonała Kanadę 7-3. Przez pierwsze 15 minut Kanada i RPA trzymały się mocno.

Punkt zwrotny nastąpił w 16. minucie, kiedy to zawodnik meczu Cameron Le Forrestier strzelił hat-tricka. Wszystkie trzy jego uderzenia były wynikiem szybkiego rozwoju drużyny afrykańskiej, a napastnik podał piłkę obok Jacques’a Combsa i trafił do kanadyjskiej bramki.

Po tym pierwszym golu było to wyrównanie z Kanadą, ale Idris ciężko pracował, aby odzyskać drugą bramkę Abdullaha w 26. minucie, a następnie rzut karny kapitana Guya Morgana. Strzelili trzy gole w ostatniej kwarcie, ale do tego czasu RPA strzeliła jeszcze cztery, w tym drugiego gola dla Morgana, co było za późno dla niezależnego mistrza drużyny.

Dzięki temu RPA zmierzy się z Pakistanem w następnym meczu 9-12. Kontynent kanadyjski, który szuka swojej pierwszej wygranej w turnieju, zmierzy się z sąsiednimi Stanami Zjednoczonymi.

Pakistan był bardzo silny dla Stanów Zjednoczonych, ponieważ wybrał swoich rywali podczas zwycięstwa 18-2.

Pakistan płynnie wszedł na najwyższy bieg, amerykańscy gracze dali więcej miejsca atakującym i nie mogli znaleźć własnej struktury przez większą część gry. Stany Zjednoczone nigdy nie przestały próbować znaleźć własnej przepaści, a Finley Quill był w stanie wykorzystać dwie szanse na wykonanie rzutu karnego. Pakistan zdominował większość meczu.

Mecz rozpoczął się równo i Stany Zjednoczone stworzyły własne szanse, ale gdy Abusar strzelił gola w 14. minucie, drużyna Pakistanu osiągnęła nowe tempo, szybkość i pomysłowość. Sześć goli w drugiej połowie niewątpliwie utrzymało grę, jednak drużyna Pakistanu zbadała każdy sposób ataku i rzuciła się do przodu. Kapitan Abdul Rana strzelił cztery gole, a nagrodę za zawodnika meczu i 11 kolegów z drużyny dołączyło do niego w protokole. Trener Pakistanu Duński Kaleem powiedział, że w tym meczu jego zawodnicy znaleźli odpowiedzi, ponieważ drużyna przegrała w meczach grupowych.

READ  Słynna polska scena rave lat 90. w Londynie - sekcja angielska

Polska pokonała Chile 2-1. Serce Chile złamał gol strzelony dla Polski przez napastnika Tomasa Pembenka w ostatniej minucie meczu. Daniel Ferozi dał Chile prowadzenie po krótkim rzucie rożnym w pierwszej kwarcie, zanim wyrównał dla Polski Julian Plaskiewicz.

Od tego momentu gra toczyła się na złamanie karku i obie drużyny czuły, że zwycięstwo jest w ich uścisku. Jednak to cicha celność Pembeneca potwierdziła różnicę i sprawiła, że ​​w następnym meczu Polska zmierzyła się 9-12. W efekcie Polska zagra teraz z Koreą w walce o dziewiąte miejsce, a Chile zmierzy się z Egiptem.

Korea osiągnęła poziom dzięki zwycięstwu w rzutach karnych 6-5 po remisie 3:3. Chociaż egipski bramkarz Mahmoud Saleem jeszcze nie zanotował zwycięstwa dla swojej drużyny, może pocieszyć się tym, że cieszył się wspaniałym meczem. Z Egiptem, który stracił dotychczas 31 bramek i trzy gole strzelone przez Koreę we wtorek, Saleem dokonał kilku znaczących obrońców, w tym obrony przed rzutem karnym podczas meczu. Drużyny rywalizowały równo w pierwszym kwartale, ale wraz z postępem gry Korea zaczęła przyspieszać.

Zastrzeżenie: Ten wpis został utworzony automatycznie z kanału agencji i nie jest sprawdzany przez redaktora, bez zmian w tekście.