16 kwietnia, 2024

Mistrz National League Stanford pokonał Teksas, aby powrócić do Final Four

Spokane, Waszyngton – narodowy mistrz Stanford Cardinal w niedzielny wieczór wrócił do Final Four, stając się drugim najlepszym zawodnikiem, który awansował do półfinału roku, wygrywając 59-50 nad drugim zawodnikiem. Texas Longhorns.

To 14. występ Kardynała w Final Four pod wodzą legendarnej trenerki Tary Vandeviere.

Kiedy te zespoły spotkały się w listopadzie w Palo Alto, Teksańczycy zepsuli świętowanie tytułu z zeszłego sezonu w Stanford, powracając w czwartej kwarcie, wygrywając 61:56 na Cardinal Stadium. Stanford miał identyczną pięciopunktową przewagę w ostatnim niedzielnym okresie. Tym razem kardynał zmusił ją do wstania w dużej mierze dzięki grze pani Lexi Hull, która zdobyła pierwszą dwudziestkę przed rodziną i przyjaciółmi w swoim rodzinnym mieście.

Po odzyskaniu pięciopunktowego deficytu w czwartej kwarcie pierwszego spotkania, Longhorns zagroził, że zrobi to samo w niedzielę. Obcięli prowadzenie Stanforda na dwie części, gdy Hull wpadł na biegacza, będąc faulowanym, i zamienił wynik rzutu wolnego na grę z trzech punktów. W następnym posiadaniu Hull wykonał dwa rzuty wolne, aby na zawsze dać Kardynałowi prowadzenie w posiadaniu piłki.

Chociaż siostra bliźniaczka Hull, Lacey, była bezbramkowa, jej gra również była główną różnicą w porównaniu z listopadowym meczem. W tym czasie Stanford miał problemy z zastąpieniem rozgrywającej Keanny Williams, która po turnieju odeszła do NBA. Kardynał rozdał siedem asyst poza sezonem i ponad 20 razy obrócił piłkę przeciwko presji Teksasu.

Obroty pozostały problemem dla Stanford w niedzielę, ponieważ zespół oddawał piłkę 20 razy, w tym 11 razy w drugiej połowie. Ale Lacey Hull i Haley Jones – którzy zdobyli 18 punktów i 12 zbiórek – mieli po cztery asysty, gdy Cardinal podwoiła ich sumę w listopadzie. Pomocnik Cameron Brink odegrał kluczową rolę pomimo problemów z walką, zdobywając wszystkie 10 punktów w trzeciej zmianie i blokując sześć strzałów.

READ  Logan Couture z Sharks ujawnia kontuzję, która opóźniła debiut w sezonie NHL 2023–24 – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Po rozczarowującym początku sezonu 4:2 Stanford jest niepokonany od przegranej 65:61 z innym Final Four South Carolina 21 grudnia – zwycięska passa, która jest obecnie najdłuższą w historii kraju od 24 kolejnych lat. Gry.

Teksańczycy pochwalili się passą 14 wygranych, która przeszła do niedzielnego meczu, drugiego pod względem długości w kraju, a Longhornowie prowadzili przez większą część pierwszej połowy. Ale Teksańczycy mieli trudności z goleniem przeciwko rozmiarowi Stanforda, wykonując tylko 12 z 39 prób w ciągu trzech punktów (31%). Longhornowie będą również lamentować, pozostawiając punkty w zepsutej passie, ponieważ trafili tylko 11 z 20 rzutów wolnych.