3 lipca, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Minister mówi, że Polska jest gotowa pomóc Niemcom przestać używać rosyjskiej ropy

WARSZAWA, 2 maja (Reuters) – Polska jest gotowa pomóc Niemcom z rosyjską ropą – powiedział w poniedziałek minister klimatu, mając nadzieję, że embargo UE wejdzie w życie do końca tego roku.

Polska zaleca zdecydowane działania przeciwko Rosji, ale ponieważ wiele krajów UE w dużym stopniu polega na Moskwie w zakresie swoich potrzeb energetycznych, istnieje podział na to, jak należy wdrożyć sankcje.

„Jako Polacy jesteśmy gotowi wesprzeć niemieckie aspiracje decertyfikacyjne z naszą rafinerią w Gdańsku” – powiedziała minister Anna Moskwa. „Mam nadzieję, że będzie to ostatni głos, który powstrzyma te ograniczenia dotyczące ropy”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Rosja w zeszłym tygodniu odcięła dostawy gazu do Bułgarii i Polski, ponieważ odmówiły zaspokojenia żądania skutecznej zapłaty rubli.

Moskwa wcześniej mówiła, że ​​federacja powinna nałożyć kary na kluczowe państwa członkowskie UE, które sprzeciwiają się surowym sankcjom gazowym na Rosję, Austrię, Niemcy i Węgry oraz kraje, które płacą za rosyjski gaz rublami. Czytaj więcej

Dodał, że Polska chce, aby UE wyznaczyła wyraźny termin, w którym państwa członkowskie będą zawiesić import rosyjskiej ropy.

„Chcemy, aby ten pakiet (ograniczenia) zawierał bardzo konkretną i jasną datę i wymóg dla wszystkich krajów… powinien być kompletnym zestawem bez żadnych luk”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Alana Charlischa i Pavla Florkievicha, pod redakcją Davida Clarka

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  „Marzenie się spełnia”: 12-letni uchodźca w Polsce trafia do ulubionej drużyny ukraińskiej