3 lipca, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Mieszkańcy Tucson rozproszyli się po Polsce, aby nieść pomoc ukraińskim uchodźcom

Mieszkańcy Tucson rozproszyli się po Polsce, aby nieść pomoc ukraińskim uchodźcom

Tucson, Arizona (Cold News 13) – Podczas gdy wojna na Ukrainie trwa, mieszkańcy Tucson wkraczają z pomocą.

Według ONZ ponad 5 000 000 Ukraińców uciekło ze swojej ojczyzny do sąsiednich krajów.

Polska przyjęła prawie 3 000 000 Ukraińców i tutejsi mieszkańcy pracują, aby dostarczyć uchodźcom i ich zwierzętom tak potrzebne zasoby.

„Nie sądzę, że gdybyś powiedział nam sześć miesięcy temu, że będziemy siedzieć w Polsce, uwierzylibyśmy ci. Ale sytuacja stała się znacznie bardziej tragiczna” – powiedziała Liz Becker, dyrektor generalna Greater Good Charities.

Toxonan, Baker i Noah Horton przybyli do Polski w tym tygodniu, ale zespół naziemny z organizacji charytatywnej pracuje z uchodźcami od marca.

Baker i Horton dołączają do zespołu, aby pomóc w opracowaniu długoterminowego planu pomocy Ukraińcom uciekającym z ich rozdartego wojną kraju.

„Plan jest taki, aby nadal zapewniać ten poziom wsparcia, a to pomoże nam robić to wydajniej i skuteczniej” – powiedział Horton, dyrektor operacyjny głównych głównych organizacji filantropijnych. happening pozwala nam na dystrybucję tych zasobów w najbardziej efektywny sposób.” .

Zespół wspiera uchodźców i ich zwierzęta domowe darowiznami w postaci żywności, środków medycznych, opieki weterynaryjnej i nie tylko.

Do tej pory zespół rozdał 200 ton karmy dla zwierząt i ponad 6 milionów posiłków uchodźcom w Polsce i innych krajach sąsiednich.

„Jest tu problem z zasobami. Jest problem z zasobami, wkładając rzeczy. Nawet w banku żywności rozmawialiśmy o tym, jak trudno jest teraz przenosić rzeczy z lodówką, a oni właśnie skomentowali: „Znasz tych biednych ludzi od tygodni jem tę samą żywność w puszkach” – powiedział Baker.

Para była tam zaledwie kilka dni temu, ale powiedzieli mi, że to, co zobaczyli, było niezgłębione. Są zdumieni siłą Ukraińców i życzliwością, jaką widzieli w sąsiednich krajach.

„Duch narodu ukraińskiego i sposób, w jaki ich sąsiedzi zgłaszają się z pomocą, to coś, co na pewno zostanie ze mną” – powiedział Horton.

READ  Dwie osoby zginęły w trzęsieniu ziemi o sile 7,3, które nawiedziło wybrzeże prefektury Fukushima w Japonii

Mają nadzieję, że ich rodacy Toskańczycy nauczą się czegoś z ich misji.

„Mamy nadzieję, że zainspiruje to ludzi na całym świecie do wyjścia i zrobienia czegoś. Nie mówię tylko o Ukrainie, mówię o niej w ich codziennym życiu” – powiedział Becker.

W tym czasie Baker i Horton pojadą do wielu miast w Polsce i będą wolontariuszami w bankach żywności, schroniskach dla zwierząt oraz ośrodkach dla kobiet i dzieci przed wyjazdem 5 maja.

Jeśli chcesz przekazać darowiznę na pomoc humanitarną na rzecz ukraińskich uchodźców lub śledzić misję Greater Good Charities, możesz znaleźć więcej informacji tutaj.

Copyright 2022 Aktualności KOLD 13. Wszelkie prawa zastrzeżone.