8 czerwca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Microsoft uderza ponownie w Wielkiej Brytanii po zablokowaniu przejęcia Activision

  • Microsoft: Decyzja wstrząsa zaufaniem w Wielkiej Brytanii
  • Mówi, że UE jest lepszym miejscem do rozpoczęcia działalności gospodarczej
  • Regulator: Chronimy brytyjskich konsumentów i firmy
  • Wielka Brytania ma atrakcyjny sektor technologiczny – rzecznika prasowego premiera

LONDYN (Reuters) – szef Microsoft (MSFT.O), Brad Smith, powiedział, że decyzja brytyjskiego regulatora o zablokowaniu przejęcia producenta Call of Duty, Activision Blizzard, „zachwiała zaufaniem” do Wielkiej Brytanii jako miejsca docelowego dla firm technologicznych.

Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA), który działa niezależnie od rządu, zablokował transakcję w środę, twierdząc, że może ona uderzyć w konkurencję na wschodzącym rynku gier w chmurze.

Microsoft odpowiedział w czwartek, mówiąc, że był to „prawdopodobnie najciemniejszy dzień od czterech dekad dla Wielkiej Brytanii” i wysłał złą wiadomość do globalnego przemysłu technologicznego na temat Wielkiej Brytanii.

„Jeśli rząd brytyjski chce wprowadzić inwestycje, jeśli chce tworzyć miejsca pracy (…), musi poważnie przyjrzeć się roli Urzędu ds. Rynków Kapitałowych, strukturze regulacyjnej w Wielkiej Brytanii, tej umowie, przesłaniu, Wielka Brytania właśnie powiedziała światu”.

Rzecznik brytyjskiego premiera Rishiego Sunaka powiedział, że komentarze Smitha „nie są poparte faktami”.

„Nadal wierzymy, że Wielka Brytania ma bardzo atrakcyjny sektor technologiczny i rosnący rynek gier” – powiedział. „Będziemy nadal proaktywnie współpracować z firmą Microsoft i innymi firmami”.

Smith powiedział, że Microsoft skutecznie współpracował z organami regulacyjnymi w Brukseli, ale nie w Londynie, co, jak powiedział, obaliło twierdzenie Wielkiej Brytanii, że po Brexicie będzie bardziej elastyczna.

Powiedział, że firma odpowiedziała na pytania Urzędu ds. Rynków Kapitałowych i poprosiła ich o powrót z wszelkimi innymi problemami. „Milczeli i nic od nich nie słyszeliśmy” – powiedział.

„Jest tu jasne przesłanie – UE jest znacznie bardziej atrakcyjnym miejscem do rozpoczęcia działalności gospodarczej, jeśli pewnego dnia chcesz sprzedawać niż Wielka Brytania” – dodał.

READ  Atari Anniversary Collection Pełna lista gier mogła zostać ujawniona w przecieku detalicznym

Ale Sarah Cardell, dyrektor naczelna Urzędu ds. Rynków Kapitałowych, powiedziała, że ​​rolą regulatora jest zapewnienie, aby Wielka Brytania była konkurencyjnym środowiskiem dla firm, aby mogły się rozwijać i prosperować.

„Decyzja podjęta przez Urząd ds. Rynku Kapitałowego jest niezależną decyzją, którą podjęliśmy w celu rozważenia kompleksowej oceny wpływu umowy na konkurencję i uważamy, że jest to właściwa decyzja dla Wielkiej Brytanii” – powiedziała.

Zauważyła, że ​​amerykańska Federalna Komisja Handlu naciska również na zablokowanie transakcji ze względu na konkurencję.

Wczoraj Microsoft powiedział, że zostanie wznowiony, przy „silnym” wsparciu Activision (ATVI.O).

Odwołania od orzeczeń CMA rozpoznaje Sąd Apelacyjny ds. Konkurencji, który wydaje orzeczenie merytoryczne. Nie będzie to okazja dla Microsoftu do wprowadzenia nowych środków zaradczych.

(Raportowanie Muviga M i Paula Sandela); Montaż autorstwa Sarah Young

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.