23 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Microsoft Office przeszedł na emeryturę po 30 latach.  Zobacz Microsoft 365

Microsoft Office przeszedł na emeryturę po 30 latach. Zobacz Microsoft 365

Obraz nowego logo Microsoft 365.

Naprawdę wykopuję nowe fioletowe logo dla Microsoft 365.
obrazek: Dzięki uprzejmości Microsoft

Po ponad 30 latach korzystania z naszego słownictwa i urządzeń „Microsoft Office” został wycofany. Nie oznacza to, że aplikacje takie jak Word i Excel odchodzą, tylko że zestaw narzędzi firmy przyjmuje całkiem znajomą nową nazwę: Microsoft 365.

Microsoft Ogłoś zmianę na jej konferencji Ignite w środę. W ciągu najbliższych kilku miesięcy witryna Office.com, aplikacja mobilna pakietu Office i aplikacja pakietu Office dla systemu Windows przyjmą markę Microsoft 365 i otrzymają nowe motywy i ikony. Microsoft 365 jest bardzo podobny do Microsoft Officejednak są Kluczowe różnice. Większe to Cena — Microsoft 365 to usługa miesięcznej subskrypcji, Microsoft Office to jednorazowy zakup — i dostęp do uaktualnień. Osoby, które wykupią subskrypcję Microsoft 365, mają w swoim planie najnowsze aktualizacje, podczas gdy osoby z pakietem Microsoft Office muszą kupić najnowszą wersję oprogramowania.

To był pakiet Microsoft Office Wydany po raz pierwszy W latach 90. – przez lata przeszedł wiele innowacji – zdołał pozostać dominującą siłą w przestrzeni oprogramowania w miejscu pracy. Teraz, gdy jestem na emeryturze, część mnie chce zagrać ponure solo na skrzypcach, chociaż uważam, że nowe fioletowe logo aplikacji Microsoft 365 jest naprawdę fajne.

Dla tych, którzy nie chcą się żegnać, Microsoft powiedział, że nadal będzie oferował jednorazowe zakupy aplikacji, takich jak Word, Outlook i Excel dla użytkowników Office 2021 i planów Office LTSC. Myślę, że to właśnie oznacza przejście na emeryturę w firmie Microsoft.

Obraz przedstawiający stare, pomarańczowe, kwadratowe logo Microsoft ze strzałką wskazującą, że zmieni się ono w fioletowo-niebieskie logo w romby.

obrazek: Dzięki uprzejmości Microsoft

At the event, Jared Spataro, Microsoft’s corporate vice president for modern work, also revealed that the Microsoft 365 app will come with a spate of new features. It will act as a hub for all user files across the company’s products, such as Word and PowerPoint, and will also allow folks to quickly access files shared in meetings.

Furthermore, the Microsoft exec added that the company was launching a feed in the Microsoft 365 app, which will allow users to see things such as their meetings of the day or updates from people they follow, in a nod to social media feeds.

“The new Microsoft 365 app is one part of our larger strategy and focus as a company on Microsoft 365 and is reflective of the innovation we’ve strived to deliver as work and life continue to evolve,” Spataro said in an emailed statement. “The new app serves as a hub for all the productivity apps Microsoft 365 offers and provides a simple, yet powerful experience for our customers as they navigate changing workstyles and collaboration patterns.”

Microsoft 365 will start rolling out to users in November, beginning with Office.com, according to Microsoft’s Strona często zadawanych pytań. Tymczasem zmiany w aplikacji Office dla systemu Windows i urządzeń mobilnych wejdą w życie w styczniu 2023 roku.

Microsoft wyjaśnił, że zmiany będą dotyczyć każdego, kto używa aplikacji Office do pracy, szkoły lub użytku osobistego, prawie każdego. Ale nie martw się, to nie znaczy, że musisz coś zrobić, albo że coś eksploduje cyfrowo po twojej stronie.

Nie będzie to miało wpływu na Twoje istniejące konto, profil, subskrypcję ani pliki. Aplikacja zostanie automatycznie zaktualizowana o nową ikonę i nazwę, więc miej oko na te zmiany w listopadzie i później” – podała firma na stronie z najczęściej zadawanymi pytaniami.

READ  GameStop ma wskazówkę, że w tym tygodniu uzupełni PS5 – datę, godzinę i wszystko, co wiemy