22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Microsoft może zaoferować firmom ChatGPT za „10-krotność” normalnej ceny – Ars Technica

Microsoft może zaoferować firmom ChatGPT za „10-krotność” normalnej ceny – Ars Technica

Zgodnie z raportem Microsoft planuje zaoferować zorientowaną na prywatność wersję swojego chatbota ChatGPT bankom, dostawcom usług medycznych i innym dużym organizacjom zaniepokojonym wyciekami danych i zgodnością z przepisami. Raport informacyjny.

Produkt, który może zostać ogłoszony „jeszcze w tym kwartale”, będzie uruchamiał ChatGPT na dedykowanych serwerach, oddzielnych od tych używanych przez inne firmy lub innych indywidualnych użytkowników korzystających z wersji ChatGPT, które Microsoft piecze w Edge, Windows i innych swoich produktach. Zapobiegnie to wykorzystywaniu wrażliwych danych do uczenia modelu języka ChatGPT, a także może zapobiegać przypadkowym wyciekom danych — wyobraź sobie chatbota, który ujawnia informacje o planie rozwoju produktu jednej firmy innej tylko dlatego, że obie firmy korzystały z ChatGPT.

Haczyk polega na tym, że te izolowane wersje ChatGPT mogą kosztować dużo, aby je uruchomić i używać. Raport mówi, że prywatne wersje „mogą kosztować nawet 10 razy tyle, ile klienci płacą obecnie za korzystanie ze zwykłej wersji ChatGPT”.

Zakłada się, że OpenAI Planowanie Podobny produkt „w nadchodzących miesiącach” nie będzie już korzystał z subskrypcji, w ramach której pracownicy i klienci firmy wprowadzają dane wejściowe do ChatGPT w celu domyślnego szkolenia modeli językowych. Główna różnica polega na tym, że wersja Microsoftu będzie wykorzystywać firmową platformę Azure jako zaplecze zamiast konkurencyjnych platform, takich jak Amazon Web Services.

Firma Microsoft może odsprzedawać produkty OpenAI na warunkach „wieloletniej, wielomiliardowej inwestycji”, którą firma Microsoft dokonała w OpenAI. Najwyraźniej spowoduje to, że obie firmy będą konkurować o niektórych z tych samych użytkowników.

Bloomberg raporty Samsung już zabronił swoim pracownikom korzystania z oprogramowania do czatu, takiego jak ChatGPT lub Google’s Bard, na ich urządzeniach służbowych po tym, jak w kwietniu pracownik wstawił „wewnętrzny kod źródłowy” do ChatGPT. Prywatne instancje ChatGPT mogą pozwolić tym pracownikom na wykorzystanie zalet ChatGPT i innych generatywnych produktów sztucznej inteligencji bez ujawniania informacji wewnętrznych innym firmom lub opinii publicznej. Jest właścicielem takich firm jak Verizon, JPMorgan Chase, Citigroup i Goldman Sachs Podjęto podobne kroki.

READ  Gurman: iOS 18 będzie zawierał nowy, „bardziej konfigurowalny” ekran główny w ramach największej w historii aktualizacji iPhone'a.