20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Microsoft ma nowego szefa Windowsa i Surface

Microsoft ma nowego szefa Windowsa i Surface

Chciałbym podzielić się aktualnościami na temat zespołu Windows and Web Experiences (WWE) po ogłoszeniu w zeszłym tygodniu i utworzeniu Microsoft AI Foundation.

Michaił Parakhin postanowił zbadać nowe role. Satya i ja jesteśmy wdzięczni za wkład i przywództwo Michaiła i chcemy mu podziękować za wszystko, co zrobił, aby pomóc Microsoft przewodzić nowej fali sztucznej inteligencji. Będzie podlegał Kevinowi Scottowi, który będzie wspierał transformację WWE.

W ramach tej zmiany łączymy zespoły Windows Experiences i Windows + Devices, tworząc główną część dywizji Experiences + Devices (E+D). Umożliwi nam to przyjęcie holistycznego podejścia do tworzenia krzemu, systemów, doświadczeń i urządzeń obejmujących klienta Windows i chmurę dla epoki sztucznej inteligencji. Pavan Davuluri poprowadzi ten zespół i nadal będzie mi podlegał. Shilpa Ranganathan, Jeff Johnson i ich zespół będą podlegać bezpośrednio Pavanowi. Zespół Windows będzie w dalszym ciągu ściśle współpracować z zespołem Microsoft zajmującym się sztuczną inteligencją w zakresie sztucznej inteligencji, krzemu i eksperymentów.

Zespół ds. doświadczeń sieciowych będzie raportował do Mustafy w nowej organizacji Microsoft AI.

Jordi Ribas będzie kierował badaniami, mapami i platformami, a raportami będą kierować Andrei Proskurin, Fatma Kardar i Nick Lee.

Rukmini Iyer poprowadzi reklamy i będzie raportować do Paula Violi i Wei Qing Tu.

Mike Davidson w dalszym ciągu kieruje projektem i będzie współpracował z Pavanem i jego zespołem nad ponownym dostosowaniem projektu systemu Windows.

Role Ali Akgün, Kia Sainsbury Carter, Qi Zhang i Rajesh Sundaram pozostają niezmienione. Dołączą do zespołu kierowniczego Microsoft AI wraz z Jordim, Mikiem i Rukmini, którzy podlegają Mustafie.

Jesteśmy podekscytowani faktem, że ten zespół pomaga Microsoft AI w realizacji jego śmiałych ambicji tworzenia światowej klasy konsumenckich produktów AI. Z niecierpliwością czekam na bliską współpracę z Mustafą i zespołem przy wprowadzaniu naszych produktów AI, w tym Copilot, do naszej oferty produktów i usług E+D”.

READ  Sykkuno wyjaśnił, dlaczego opuścił Twitch na YouTube podczas transmisji na żywo

Dzięki,

Rajesh