27 września, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Mężczyzna z Michigan, Sergio Enrique Diaz Navarro, pozwał do sądu po tym, jak mechanik Jeep Jeffrey Hawkins zginął podczas wymiany oleju

Mężczyzna z Michigan, Sergio Enrique Diaz Navarro, pozwał do sądu po tym, jak mechanik Jeep Jeffrey Hawkins zginął podczas wymiany oleju

Mężczyzna z Michigan, który zostawił swój samochód w salonie w celu wymiany oleju i wymiany opon, zostaje pozwany po tym, jak jego samochód brał udział w śmierci pracownika dealera.

Sergio Enrique Diaz Navarro zabrał swojego czerwonego Wranglera 2019 do dealera Chrysler Jeep Dodge 13 marca 2020 r., a nad samochodem pracował 19-letni smar Daniel Thompson. Akta sądowe pokazują, że po służbie samochód „pchnął do przodu”, gdy młody pracownik próbował go uruchomić, miażdżąc 42-letniego mechanika Jeffreya Hawkinsa o szafkę.

Thompson opuścił jeepa z podnośnika, a następnie spróbował uruchomić samochód i pozostawić go na biegu jałowym, aby upewnić się, że nie ma wycieków oleju wokół filtra, zgodnie z aktami sądowymi.

Podsumowanie powoda brzmi: „Thompson wsiadł do samochodu i włączył hamulce prawą nogą, trzymając drugą stopę na ziemi”. „Nacisnął przycisk start. Kiedy samochód się nie uruchomił, zdjął nogę z hamulca i nacisnął pedał sprzęgła. Ponownie nacisnął przycisk start. Tym razem jeep ruszył. Zdjął stopę ze sprzęgła, wciąż Stojąc na zewnątrz samochodu, samochód zatoczył się do przodu.

Hawkins został zabrany do szpitala, gdzie doznał obrażeń, jak powiedział Gwiazda Kansas City.

Pozew został złożony przeciwko Diaz Navarro i Thompsonowi w sądzie okręgowym Michigan w marcu 2021 r.

Adwokat David Feminino, który reprezentuje majątek Hawkins, powiedział Lis 2 Że Thompson nie wiedział, jak jeździć ręczną skrzynią biegów pojazdu i nie miał prawa jazdy. prawnik też Powiedziała Dealer nie może zostać pozwany z powodu normy prawnej, która uniemożliwia pracownikowi pozwanie swojego szefa za zaniedbanie, co w tym przypadku oznaczałoby zatrudnienie kogoś, kto nie powinien prowadzić.

Ponieważ wypadek miał miejsce w pracy i dotyczył dwóch pracowników, jego szefa nie można ścigać, zauważa FOX 2.

Adwokat Diaza Navarro powiedział FOX 2, że planuje walczyć w sprawie w procesie pod koniec tego miesiąca.

READ  Światowe akcje spadają wraz z inflacją, ruchy banku centralnego

„Kiedy przekazujesz swój pojazd komukolwiek, w tym parkingowemu lub osobie w punkcie obsługi lokalnego dealera, najlepiej jest móc zaufać tej osobie” – powiedział adwokat.

Sąd nakazał Rochester Hills Chrysler Jeep Dodge zrekompensować Diazowi Navarro, jeśli zostanie uznany za winnego zaniedbania.
Lis 2

Femminineo powiedziała McClatchy News, że właściciel samochodu jest odpowiedzialny za śmierć Hawkinsa w taki sam sposób, w jaki osoba, która pożyczyła jego samochód, jest odpowiedzialna za obrażenia kierowcy. Powiedział, że osoba pożyczająca jego samochód jest odpowiedzialna za zaniedbania, ponieważ dał drugiej osobie pozwolenie na korzystanie z jego samochodu.

Według podsumowania złożonego w sądzie 1 marca, sąd nakazał agentowi Rochester Hills Chrysler Jeep Dodge, w miejscu wypadku, zrekompensować Diazowi-Navarro, jeśli zostanie uznany za odpowiedzialnego za zaniedbanie.

„W rzeczywistości właściciel zostanie pociągnięty do odpowiedzialności, ale firma ubezpieczeniowa agencji płaci” – powiedział Femminineo dla McClatchy News. Powiedział, że ma nadzieję na wyrok przekraczający 15 milionów dolarów.