14 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Meronc z Polski przeszedł do historii

Meronc z Polski przeszedł do historii

Adrian Meronc triumfował w tegorocznym Irish Open, zostając pierwszym mieszkańcem Polski, który wygrał DP World Tour. Ryan Fox wylosował rundy 73 i 70 z 64, aby zakończyć remis na drugim miejscu.

Shane Lowry był najniższym Irlandczykiem, zajmując dziewiąte miejsce. Seamus Power i Patrick Harrington zajęli 30. miejsce z pięcioma innymi, a Niall Kearney zajął 58. miejsce.

Wysoki, chudy Meronk przybył na Mt Juliet w hrabstwie Kilkenny w poszukiwaniu swojego pierwszego zwycięstwa w DP World Tour. Sześć finałów w pierwszej szóstce w tym roku sugerowało, że może się to zdarzyć tutaj, a otwierające 67 (bez bogeya) utrzymało go w kontakcie z Foxem, aby uzyskać prowadzenie w pierwszej rundzie. 29-letni Meronc strzelił w piątek kolejne 67 punktów.

Zapisz się do newslettera Irish Echo

Zarejestruj się już dziś, aby otrzymywać codzienne, aktualne wiadomości i poglądy z irlandzkiej Ameryki.

Trzy bogey zrujnowały kartę Meronga w sobotę, ale siedem birdie pomogło zapobiec uszkodzeniom. Lider z dnia na dzień utrzymał swoją przewagę dzięki birdies na drugim i czwartym dołku, zanim na szóstym dołku zrobił jedyny krok w tył.

W ciągu następnych ośmiu dołków Meronc wykonał uderzenie przed otwarciem meczu na 15, gdzie wystrzelił motek birdie-birdie-eagle.

„Taka ulga, szczerze mówiąc” – powiedział Meronk po przypieczętowaniu zwycięstwa. „Byłem blisko dwa razy w tym roku. Tak więc zamknięcie tego w Irlandii na tak wyjątkowym wydarzeniu w Irish Open jest dla mnie naprawdę wyjątkowe i jestem bardzo podekscytowany.

„Szczerze mówiąc, miałem dobre przeczucia w tym tygodniu. Po prostu skupiam się na swojej grze, aby być cierpliwym i w końcu to się opłaciło. Jestem bardzo podekscytowany tym, co mnie czeka.

Fox zmarnował swoją wczesną przewagę w piątkowej rundzie, co zaowocowało większą liczbą bogeyów (cztery) niż birdie (trzy). W niedzielnym finale wyprzedził Meronca o pięć uderzeń, rozpoczynając trudny rajd z czwartego dołka z siedmioma birdie i orłem na 17. Zamykając straszaka w wieku 18 lat, Meronk czekał w klubie, aby zobaczyć, czy tam jest. Sprostaj wyzwaniu gry z liderem. I odwrotnie, Fox zdobył drugie drugie miejsce w tym wydarzeniu; W 2018 roku zajął drugie miejsce za Russellem Knoxem w Polyolefin.

READ  Dwie byłe gwiazdy Juventusu odmawiają polskiej pracy -Juvefc.com

Pierwsza dziesiątka dwóch ostatnich zwycięzców Irish Open jest w terenie. Kalifornijczyk John Catlin, który wziął udział w edycji 2020 w Calgorm Castle, zajął czwarte miejsce, pięć uderzeń od zwycięskiej liczby Meronga. Co ważne dla Catelyn, zdobyła jedno z trzech miejsc w British Open (pozostałe zdobyli David Law i Fabrizio Zanotti).

„Zdecydowanie to pochłonę” – powiedziała Katelyn. „To naprawdę wyjątkowe miejsce i nie mogę się doczekać gry w Open”.

Lucas Herbert, który w zeszłym roku wygrał zawody na Mount Juliet, podzielił dziewiąte miejsce z Lowrym i dwoma innymi. Trzy strony drażniąc się w niedzielę, Herbert wyszedł na czterdziestkę i wykopał sobie głęboką dziurę. Orzeł-3 w wieku 10 lat rozpoczął rajd, w którym odpadł cztery kolejne birdie, zaczynając od 14. Potem pojechał 18.

Lowry rozpoczął z 71 w czwartek i spadał każdego dnia, strzelając rundy 70, 68 i 67.

– Jeśli mecz będzie trwał sześć rund – powiedział Lowry. „Jestem zadowolony z mojej weekendowej pracy i mogę czerpać z niej dużo pewności siebie”.

Moc była w miksie przez wczesne rundy 68. W sobotnich 77 meczach ślizgał się znacznie w tabeli liderów. Kolejne 68 osób pomogło jej w niedzielę. Teraz patrzy w przyszłość na British Open w przyszłym tygodniu.

„To było spełnienie marzeń, grając w Open i grając w Open w St. Andrews, nie można o nic prosić” – powiedział Power. „Naprawdę nie mogę się doczekać.”

Harrington zakończył rundy 70, 71, 71 i 69 z Power. Przyznaje się do zmęczenia po wyczerpującej liście, która obejmowała wygraną w US Senior Open tydzień temu. Niedzielna runda rozpoczęła się od birdie na każdym z pierwszych pięciu dołków, a on odwrócił ją na 30. Ale los się odwrócił i double-bogey 7 na 10. dołku rozpoczęło back-939.

Irish Open reprezentował także profesjonalny debiut Alexa Fitzpatricka, młodszego brata Matthew Fitzpatricka, który niedawno wygrał US Open. Alex Fitzpatrick strzelił 76, aby wykonać 10 uderzeń. Jego kolega z drużyny Wake Forest, Mark Power, również był w turnieju; Strzelił kolejne 72s, aby przegapić weekend dwoma uderzeniami.

READ  E-vany jeżdżą pewnie, gdy Opel kończy polską Astrę | Biznes | Wiadomości gospodarcze i finansowe z niemieckiej perspektywy | DW

Wycieczka z wyzwaniami

Tom McKibbin podzielił piąte miejsce w Italian Challenge Open na Golf Nazionale w Viterbo we Włoszech. Strzelił rundy 71, 69, 65 i 70, aby zakończyć dziewięć uderzeń poniżej par w turnieju i tylko dwa poniżej par.

McKibbin faktycznie prowadził w różnych punktach w trzeciej rundzie. Strzelił 65 pomimo trzech bogeyów na tylną dziewiątkę. W drodze na Majorkę przesunął się na 29. pozycję poniżej Ruwaidri McGee, który był w miksie przez pierwsze 36 dołków, zanim wycofał się na weekend.

Wycieczka po Europro

Dermot McIlroy kontynuował swoją doskonałą formę w PTC Championship w Ubridge Golf Club w Romford w Anglii. Połączył rundy 69, 65 i 68, aby zakończyć 14 uderzeń poniżej par i cztery uderzenia za Pawanem Chakoo, który otworzył 73 i zakończył rundami 62 i 63.

Zajęła drugie miejsce trzy tygodnie temu i ominęła pierwszą dziesiątkę jednym uderzeniem w zeszłotygodniowym Challenge Tour. McIlroy potrzebuje miejsca w pierwszej piątce na torze Europro, aby zdobyć pełny status w Challenge Tour w 2023 roku. Obecnie zajmuje ósme miejsce; W zeszłym roku zajął siódme miejsce w Orderu Zasługi.

Tim Rice zremisował na siódmym miejscu z wynikiem 10 poniżej par 206 (71-66-69).