29 marca, 2024

Mecz USA-Wenezuela na AmeriCop został przełożony po deszczu na siłowni

RECIFE, BRAZYLIA – NBA musiało wygrać niedzielny AmeriCup i było na dobrej drodze, aby to zrobić.

To znaczy, dopóki nie pada.

Mecz Amerykanów z Wenezuelą został przełożony na przerwę, a Stany Zjednoczone prowadziły 48-21. Ulewny deszcz spowodował wiele przecieków w Gimnazjum Sportowym Geraldo Magalhães, co doprowadziło do wniosku, że nie można bezpiecznie wznowić meczu.

Kilka godzin po zatrzymaniu meczu Międzynarodowa Federacja Koszykówki poinformowała, że ​​mecz „został przełożony z powodu trudności technicznych na arenie. Decyzja o meczu zostanie ogłoszona w ciągu najbliższych kilku godzin, ponieważ data i godzina przełożenia zostanie ogłoszone.”

Na poniedziałek zaplanowano mecze pomiędzy Wenezuelą a Stanami Zjednoczonymi w fazie grupowej.

Międzynarodowa Federacja Koszykówki dopuściła późniejszy mecz w niedzielę na tej samej arenie i odbył się bez problemów. Dominikana pokonała Wyspy Dziewicze 77-58, a późny mecz pomiędzy Argentyną a Portoryko wciąż był na dobrej drodze do rozegrania zgodnie z planem.

Mecz Wenezueli jest kluczowy dla Stanów Zjednoczonych, które weszły do ​​niedzielnego meczu grupy C 0-1 po przegranej z Meksykiem w piątkowym otwarciu. Aby awansować do ćwierćfinału, który rozpocznie się jeszcze w tym tygodniu, Amerykanie będą potrzebować co najmniej jednego zwycięstwa w trzech meczach grupowych, a być może nawet dwóch.

Meksyk (2:0) zajął miejsce ćwierćfinałowe wcześniej w niedzielę, a Panama prowadziła (0:2).

Amerykanie zrezygnowali z pierwszego kosza meczu, a następnie przeszli do rundy 18-2 i po prostu jechali dalej. Stany Zjednoczone strzeliły 56% w pierwszej połowie w porównaniu do 33% Wenezueli i prowadziły 24:0 punktami z zakresu 3 punktów.

Craig Sword miał 12 punktów w pierwszej połowie dla Stanów Zjednoczonych, a 11 z 12 Amerykanów strzeliło gola przed zatrzymaniem gry.

READ  Podsumowanie Braves at Royals: Pięciu gospodarzy prowadzi w drodze do zwycięstwa 10-3