25 kwietnia, 2024

Mecz pomiędzy Polską a Anglią. Losowanie na PGE Narodowym

Bazując na reakcji ponad 56 tys. osób na PGE Narodowym, po końcowym gwizdku sędziego, choć Polacy nie zdobyli w środę pełnych punktów, to i tak sprawili swoim kibicom mnóstwo radości. „Dziękuję!” Gospodarze poszli do sypialni i pożegnali się z głośnymi okrzykami.

Brak porażek na boisku narodowym od 2014 roku

Remis z Anglią miał wpływ na publiczność tylko dlatego, że został „rozdarty” w ostatnich minutach i punkt przeciwko mojej ulubionej drużynie, wicemistrzowi Europy. Ten wynik stawia Polskę w bardziej komfortowej sytuacji w rywalizacji o drugie miejsce z Węgrami i Albanią oraz awansowała do play-offów. Anglia, która prowadzi w tabeli z pięcioma punktami więcej, jest obecnie poza zasięgiem.

Również od marca 2014 roku gospodarze mogą pochwalić się serią niepokonanych meczów na warszawskim Stadionie.

W pierwszej połowie walka była wyrównana, ale nie była emocjonująca. Polska strona oddała dwa strzały w kierunku bramki, ale obaj nie zmusili do próby europejskiego bramkarza i wicemistrza Jordana Pickforda.

Pierwsza niebezpieczna sytuacja, jaką stworzyli zawodnicy Susy w 29. minucie, miała miejsce, gdy Robert Lewandowski z wielkim poświęceniem wybił piłkę w lewo, zagrywając ją do Carol Linetti, która następnie dostała od niego podanie, wbiegając w pole karne. . Miał okazję wepchnąć piłkę do siatki, ale była ona na niewygodnej dla polskiego kapitana wysokości, a napastnik Bayernu Monachium mógł lekko pchnąć ją w stronę Bigford.

Kane zmarnował najlepszą okazję kibiców w pierwszej połowie kilka minut temu, gdy jeszcze nie widział dośrodkowania z prawej strony boiska, ale kiepsko trzymał głowę nad piłką i zagrał obok bramki. Nie zmusił Wojciecha Szczęsnego do interwencji.

Uczucia burzy na trawie

Gdy niemiecki sędzia Daniel Seibert zakończył pierwszą połowę, toczyły się walki z udziałem wszystkich graczy z obu drużyn. Gdy uczucia opadły, sędzia wezwał środkowych obrońców Kamila Clicka i Harry’ego Maguire’a i pokazał im żółtą kartkę.

READ  Wyłącznie: „Polscy fani sprawią, że będzie jeszcze lepiej” – kierowca F1 Robert Kubica nie może się doczekać, aż Polska GB

W 53. minucie, kiedy Calvin Phillips próbował szczęścia z dystansu, Anglicy oddali swój pierwszy strzał w kierunku bramki. Szczęsny zapisał tę migawkę bez żadnych problemów. Jednak goście z każdą minutą uzyskiwali przewagę po przewróceniu stron, coraz mniej musieli wracać do obrony i zaczęli cierpliwie atakować w nieco wycieńczonej połowie Polaków.

W 61. minucie, po chaosie pod bramką, Maguire trafił w słupek, a niedługo potem sędzia przerwał grę z powodu spalonego Raheema Sterlinga.

W 66. minucie lewy obrońca Timothy Bozox wykorzystał bezczynność angielskich obrońców do indywidualnego ataku w pole karne. Oddał jednak strzał w boczne siatki. Pięć minut później Lewandowski spróbował z dystansu, ale choć trafił celnie, to bardzo łatwo było zaskoczyć Bigforda.

Niedługo potem, po drugiej stronie boiska, podobną próbę podjął Kane i wykorzystał ją do przygotowania się do strzału. Szczęsnego zlikwidował Jan Bednarek, a polski bramkarz nie zdążył odpowiedzieć na czas.

W 82. minucie zbliżył się do nieparzystego gola, Bigford opóźnił piłkę z pozycji długiej i strzelił strzał Carol Sodersky, która wbiegła na boisko 20 minut przed Adamem Pokாmonem. Piłka zmierzała w stronę bramki, ale bramkarz Anglii złapał piłkę i uniknął niebezpieczeństwa.

Gol na koniec meczu

W końcu Lewandowski pokazał świetne przyjęcie po długim podaniu, próbował pokonać Bigforda z dziesięciu lub więcej metrów technicznym strzałem, ale nie trafił w cel. Skłoniło to jednak gospodarzy do coraz bardziej śmiałych ataków, co wpłynęło na dogrywkę – po lewym dośrodkowaniu Lewandowskiego Simansky przejął piłkę do siatki i strzelił pierwszego gola dla reprezentacji.

Polska jest trzecia w grupie A z 11 punktami za Anglią – 16 i Albanią – 12. Węgrzy zdobyli 10 punktów.

Przed biało-czerwoną drużyną czekają jeszcze mecze w San Marino i na Węgrzech oraz z Albanią i Andorą.

READ  Podsumowanie i najważniejsze wydarzenia w Serbii 96-69 Polska na EuroBasket 2022 | 09.08.2022

Gratulacje dla głowy państwa i premiera

„Brawo! Postać, którą pokazałeś w tym meczu, pokazuje odwagę Polski. Gratulacje!” Na Twitterze napisał premier Mateusz Morawiecki.

„Oj mamo! Co za horror! Ale pan, biało-czerwony, szanuj zabawę z postacią do ostatniej minuty. Mój szacunek jest wielki. Brawo! Dziękuję! Koleś… wciąż gramy o awans!” – Potwierdził Prezydent Andrzej Duda.