30 marca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Maszyny Popgate były używane w Polsce

Trzy ładowarki teleskopowe stworzone przez Popcott pomagają ZZO Włodawa, międzymiastowej organizacji gospodarki odpadami we wschodniej Polsce, zarządzać procesem recyklingu, obsługując około 24 000 osób w siedmiu miastach w pobliżu granicy Polski z Ukrainą i Białorusią.

Amerykański Popcode mówi, że ZZO Włodawa działa 24 godziny na dobę, sześć dni w tygodniu. „Ładowarki teleskopowe odgrywają kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu procesu”, mówi Popcott and Waste Management.

Krzysztof Chilczuk, kierownik zespołu ZZO Włodawa, mówi: „Ładowarki teleskopowe Popgate doskonale sprawdzają się w naszych warunkach. Są kompaktowe, łatwe w obsłudze i oferują dużą wysokość. Usuwanie [materials] Linia montażowa jest ułożona tak, aby ładowarka obracała się o 90 stopni na niewielkiej przestrzeni. Na tych maszynach jest to łatwa praca.

Pierwsza ładowarka teleskopowa agencji Popgate, model TL470, o maksymalnej wysokości siedmiu metrów (około 23 stóp) i ładowności 3,5 tony, została dostarczona w 2013 roku do zakładu we Włodawie. Do tej pory pracowało na ponad 20 000. Czas pracy i nadal w użyciu.

„Nigdy nie miał poważnej awarii i nigdy nie naprawiliśmy w nim silnika” – mówi Chilsuk. „Pompa paliwowa miała kiedyś problem, ale to nie wina producenta, a raczej paliwo” – dodaje.

W 2018 roku agencja zakupiła drugi silnik do popcornu, model TL35.70, o takich samych parametrach pracy jak starszy silnik. Ta maszyna zbliża się teraz do 5000 godzin pracy. Po pozytywnej ocenie pierwszych dwóch silników, kierownictwo ZOO Włodawa dodało trzecią ładowarkę teleskopową Bobcat do Marynarki Wojennej w sierpniu zeszłego roku. Ponownie wybrano model TL35.70, ale tym razem o nieco innej specyfikacji.

Chilczuk tak tłumaczy wybór tej nowej maszyny: „Ładowarki teleskopowe o takich parametrach pracy dobrze odpowiadają naszym potrzebom i warunkom pracy. Jednak dwie starsze maszyny mają 20-calowe koła. Kupując kolejną ładowarkę teleskopową chcieliśmy, aby była wyposażona w koła 24-calowe. Dzięki temu ma większy prześwit i jest bardziej wydajny podczas pracy w terenie. Dodatkowo podczas załadunku na linię technologiczną operator może bardzo śmiało wjechać bezpośrednio w pryzmę. Nowy silnik ma wiele innych funkcji, na przykład klimatyzację, fotel z pneumatyczną amortyzacją, ochronę karetki i system alarmowy cofania, który emituje niepiszczący, ale hałaśliwy biały szum.

READ  Polska wzywa do wspólnych działań na rzecz wsparcia Ukrainy podczas rosyjskiej ofensywy

W ZZO Włodawa nie ma podziału zadań między ładowarki teleskopowe Bobcat – według Popcota każda maszyna jest wykorzystywana do wszystkich powiązanych zadań. Obszar sortowania działa 24 godziny na dobę, więc ładowarki teleskopowe zamieniają się operatorami. Maszyny służą do załadunku i rozładunku materiałów w celu załadunku elementów na linię technologiczną i zwiększenia wykorzystania dostępnej przestrzeni.

Ładowarki teleskopowe Popgate służą do rozładowywania zbiorników kompostowych, tworzenia pryzm kompostowych i wymiany ich na wentylację.

W ZZO Włodawa, poza utrzymaniem obecnie funkcjonującego krajobrazu i renowacją nieczynnego już składowiska, wykorzystywane są ładowarki teleskopowe. Do wykonywania różnorodnych zadań ZZO Włodawa posiada szczotkę zamiatającą w zakresie osprzętu, oprócz łyżki uniwersalnej, dwóch łyżek ponadgabarytowych, wideł płytowych i chwytaka do bel.

Silsuk docenia Popgate Popcott mówi, że ładowarki teleskopowe nigdy nie miały „pracy, której nie mogliby wykonać” w zakładzie ZZO Włodawa ze względu na ich wydajność, dobrą widoczność i wszechstronność.