15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

MasterCard (MA) uruchomi pilotaż płatności biometrycznych w Polsce – 7 czerwca 2024 r

MasterCard (MA) uruchomi pilotaż płatności biometrycznych w Polsce – 7 czerwca 2024 r

MasterCard jest powiązany (MAMA Free Report) nawiązała niedawno współpracę z polskim dostawcą usług e-commerce i usług omnichannel Empic oraz firmą z branży fintech PayEye, aby uruchomić pilotaż płatności biometrycznych w całej Polsce. Jako pierwszy w Europie pilotażowy projekt kas biometrycznych, pilotaż umożliwi biometryczną kontrolę płatności z wykorzystaniem funkcji rozpoznawania tęczówki i twarzy w pięciu konkretnych sklepach MBK: Warszawa Westfield Mokotów, Wrocław Pilany, Kraków Kazimierz, Poznań Bośnia i Czeładz. .

Obiekt będzie dostępny dla polskich klientów od 10 czerwca. Dzięki pomocy PayEye i partnera technologicznego Planet Pay klienci mogą odwiedzić terminal w dowolnym z pięciu powyższych sklepów Empik i cieszyć się bezproblemowymi zakupami.

Globalny program płatności biometrycznych Mastercard ma na celu ustanowienie standardu dla nowych metod płatności, umożliwiając posiadaczom kart uwierzytelnianie płatności przy użyciu różnych metod biometrycznych, takich jak skanowanie dłoni, twarzy lub tęczówki. Innowacja usprawnia proces realizacji transakcji w sklepie, eliminując potrzebę posiadania fizycznych kart płatniczych, gotówki czy urządzeń mobilnych.

Projekt MA ma na celu zrewolucjonizowanie płatności w sklepach poprzez ustanowienie światowych standardów dla banków, sprzedawców i dostawców technologii w celu zapewnienia bezpieczeństwa i prywatności w płatnościach biometrycznych. Program, kierujący się zasadami odpowiedzialności za dane MasterCard, zapewnia konsumentom kontrolę nad sposobem udostępniania ich danych i czerpanie korzyści z ich wykorzystania.

Wysiłki takie jak ostatnie wzmacniają rzeczywiste wysiłki MasterCard mające na celu rozszerzenie globalnego zasięgu programu płatności biometrycznych. W 2023 roku firma uruchomiła program w regionie Azji i Pacyfiku. Na początku czerwca wprowadzono go w Urugwaju i był to drugi pilotaż programu w Ameryce Łacińskiej. MA planuje wprowadzić dodatkowe programy pilotażowe w różnych krajach na całym świecie jeszcze w tym roku.

Biorąc pod uwagę rosnącą popularność płatności biometrycznych na całym świecie, to najnowsze partnerstwo wydaje się być idealnym momentem. Rozsądne wydaje się także, aby MasterCard uruchomił ten pilotażowy program w Polsce, gdzie wiele osób korzystało lub zna technologię biometryczną. Kraj ten jako pierwszy wprowadził płatności zbliżeniowe kartami MasterCard, a mieszkańcy zawsze sięgają po nowe technologie. Dlatego też pilotażowe uruchomienie w Polsce stanowi dla MA idealną platformę do ugruntowania solidnej pozycji na polskim rynku płatności elektronicznych.

READ  Polski gigant wieprzowy Cobardo zamierza kupić lokalną firmę Albo

MasterCard zobowiązała się do wprowadzenia szeregu elastycznych rozwiązań płatniczych, których wykorzystanie ma zwiększyć przychody z pakietu usług i rozwiązań o wartości dodanej. Chociaż cyfryzacja zapewnia wygodę i przystępną cenę, trend w kierunku technologii cyfrowych często powoduje cyberprzestępstwa, powodując znaczne straty zarówno dla sprzedawców, jak i konsumentów. Dlatego też, ponieważ sprzedawcy w instytucjach finansowych i zespoły dostawców technologii dbają o bezpieczeństwo, wydajność biometryczną, bezpieczeństwo danych i potrzeby w zakresie prywatności, program płatności biometrycznych wydaje się idealnie pasować do rozwijającego się rynku płatności zbliżeniowych.

Akcje Mastercard wzrosły w ciągu ostatniego roku o 22%, w porównaniu do 19% wzrostu w branży. MA ma obecnie rangę Zacksa nr 3 (Przytrzymaj).

Akcje do rozważenia

Niektóre z najwyżej notowanych spółek działają w obszarze usług biznesowych RB Global, Inc. (RBA darmowy raport), Czyste porty spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (CLH bezpłatny raport) i Huron Consulting Group Inc. (HURN bezpłatny raport). RB Global ma 1. ranking Zacks (Mocny zakup), Clean Harbors i Huron Consulting mają obecnie 2. stopień Zacks (Kup). Jak widzisz Oto pełna lista dzisiejszych akcji Zacks nr 1.

Szacunki zysków RB Global za ostatnie cztery kwartały zaskakiwały średnio na poziomie 23,18%. Konsensus Zacksa dotyczący zysków RBA za rok 2024 oznacza poprawę o 10% w porównaniu z rokiem poprzednim. Ten sam wzrost przychodów oznacza wzrost o 16,8% w stosunku do roku poprzedniego. W ciągu ostatnich 30 dni konsensus w sprawie stopy zwrotu RBA przesunął się w kierunku północnym od 6,1%.

Zyski Clean Harbors przekroczyły szacunki w trzech z czterech kwartałów i raz nie przekroczyły granicy, przy średnim zaskoczeniu wynoszącym 0,65%. Konsensus Zacksa dotyczący zysków CLH za rok 2024 wskazuje na poprawę o 6,9% w porównaniu z rokiem poprzednim. Pod względem przychodów oznacza to wzrost o 8,7% w porównaniu z rokiem poprzednim. Konsensus zysków CLH w ciągu ostatnich 60 dni przesunął się w kierunku północnym od 1,6%.

READ  Akcjonariusze PGNiG w Polsce wyrażają zgodę na przejęcie przez PKN Orlen

Wyniki finansowe Huron Consulting w każdym z ostatnich czterech kwartałów były lepsze od szacunków, przy średnim zaskoczeniu na poziomie 28,39%. Konsensus Zacksa dotyczący zysków HURN za rok 2024 wskazuje na poprawę o 18,7% w porównaniu z rokiem poprzednim. Pod względem przychodów oznacza to wzrost o 10,2% w stosunku do roku poprzedniego. Konsensus co do zysków HURN przesunął się w ciągu ostatnich 60 dni na północ od 3,4%.

Akcje RB Global, Clean Harbors i Huron Consulting wzrosły w ciągu ostatniego roku odpowiednio o 30,8%, 37,7% i 14,4%.


Tylko 1 $, aby zobaczyć, jak kupują i sprzedają wszystkie walety


Nie żartujemy.

Kilka lat temu zszokowaliśmy wszystkich, oferując naszym członkom 30-dniowy dostęp za stałego dolara. Nie musisz wydawać ani centa więcej.

Tysiące osób skorzystało z tej możliwości. Tysiące tego nie zrobiły – pomyślały, że musi być jakiś haczyk. Tak, mamy powód. Chcemy, abyś poznał nasze portfolio usług m.in Niesamowity trader, akcje poniżej 10 dolarów, innowatorzy technologiczni,Tylko w 2023 r. zamknął 228 pozycji, osiągając dwu- i trzycyfrowe zyski.

Zobacz akcje teraz >>