15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Martin Shkreli otrzymał zakaz zbliżania się w związku z albumem Wu-Tang Clan

Martin Shkreli otrzymał zakaz zbliżania się w związku z albumem Wu-Tang Clan

Zaledwie kilka godzin po skazaniu „Pharma Pro”, Martin Shkreli Został pozwany w związku z zarzutami nielegalnego kopiowania i rozpowszechniania jedynego w swoim rodzaju albumu Wu-Tang Clan Dawno, dawno temu w ShaolinSędzia federalny nakazał mu stanąć przed sądem i natychmiast zaprzestać „wyrządzania dalszych szkód”.

W orzeczeniu wydanym we wtorek wieczorem. Sędzia Pamela Chen Wydał tymczasowy zakaz zbliżania się do zhańbionego dyrektora branży farmaceutycznej, potwierdzając argumenty PleasrDAO — kolektywu zajmującego się sztuką cyfrową, który kupił album w 2021 r. po tym, jak Shkreli został zmuszony do przejęcia go w ramach swojej sprawy karnej.

„Powód dozna natychmiastowej i nieodwracalnej szkody, a mianowicie utraty wyjątkowości albumu jako oryginalnego dzieła sztuki” – napisał sędzia. Nakazała także Shkreliemu stawić się w sądzie pod koniec tego miesiąca i oznajmiła, że ​​może zmusić go do przekazania zapisów cyfrowych i rozliczenia się z nielegalnymi zyskami.

Sędzia Chen wyraźnie zagroził Shkreli karami karnymi, jeśli naruszy jej nakaz: „Oskarżonego ostrzega się, że każde jego działanie, które narusza którekolwiek z warunków niniejszego nakazu, po faktycznym powiadomieniu o tym nakazie pozwanej, może zostać uznane i ścigane za naruszenie. ” „Pogarda dla tego sądu”.

Nakaz szybkiego zbliżania się został wydany niecały dzień po tym, jak PleasrDAO złożył pozew przeciwko Shkreliemu w związku z wyciekiem albumu, oskarżając go o naruszenie umowy zakupu i federalnego nakazu przepadku wymagającego jego zwrotu. Oskarżyli go także o naruszenie federalnego prawa dotyczącego tajemnic handlowych, które chroni cenne informacje zastrzeżone przed sprzeniewierzeniem.

„Album miał stanowić jedyną istniejącą kopię nagrania, muzyki, danych, plików i opakowania” – napisali we wtorek prawnicy grupy. „Obecnie wydaje się, że Shkreli w momencie przejęcia niewłaściwie przechowywał kopie danych i plików i udostępniał je lub miał zamiar udostępnić je opinii publicznej”.

W poście do W kolejnych postach nazwał pozew „frywolnym”, a także udostępnił post X, w którym inny użytkownik zasugerował, że pozew zakończy się fiaskiem: „Nawet jeśli wygrają, czy Shkreli nie wyciekłby anonimowo albumu do sieci na złość?”.

READ  Debiut Rica Flaira w AEW był prezentem Tony'ego Khana dla Stinga

Shkreli nie odpowiedział natychmiast na prośbę o dodatkowy komentarz.

Legendarny Wu-Tang Dawno, dawno temu w Shaolin Został on nagrany w tajemnicy i wydany tylko raz, na płycie CD zabezpieczonej w tłoczonym niklowo-srebrnym pudełku. Choć grupa dążyła do egzotycznych motywów w ramach protestu przeciwko utowarowieniu muzyki, Shaolin Później stał się towarem końcowym. W 2015 roku Shkreli – już znany jako człowiek, który celowo podniósł ceny ważnych leków na AIDS – kupił go na aukcji za 2 miliony dolarów.

Umowa objęła nietypowy warunek: albumu nie można było kopiować ani udostępniać ogółowi społeczeństwa w żaden sposób aż do 2103 roku, czyli 88 lat po pierwszym zakupie. Z dokumentów sądowych wynika, że ​​umowa zezwalała na odtwarzanie albumu podczas prywatnych odsłuchów w „przestrzeniach, które zwykle nie są używane jako duże sale koncertowe”.

W 2017 roku Shkreli został skazany za dwa przypadki oszustw związanych z papierami wartościowymi i jeden przypadek spisku. Po skazaniu go na siedem lat więzienia i nałożeniu na niego obowiązku zapłaty 7,4 miliona dolarów, nadzorujący sprawę sędzia federalny nakazał mu ekstradycję. Shaolin Aby pomóc w wypłacie odszkodowania.

PleasrDAO twierdzi, że kupiło album od prokuratorów federalnych w 2021 roku za 4 miliony dolarów, a w 2024 roku nabyło prawa autorskie i inne prawa do albumu za 750 000 dolarów. W zeszłym miesiącu zespół oznajmił, że zorganizuje prywatne wydarzenia odsłuchowe w australijskim muzeum, podczas których fani będą mogli „doświadczyć” niektórych utworów z albumu.

Jednak w pozwie złożonym we wtorek PleasrDAO stwierdziło, że Shkreli nielegalnie przechowywał kopie muzyki Wu-Tanga i niedawno zaczął grozić udostępnieniem ich opinii publicznej.

W kwietniowych postach na X rzekomo powiedział: „LOL, mam mp3, idioto” i „Mogę po prostu przesłać mp3, jeśli chcę?” W maju rzekomo zamieścił zdjęcie strony internetowej PleasrDAO, na którym grupa stwierdziła, że ​​album będzie dostępny dopiero w 2103 roku i dodała: „Znajdź torrent, mam dość tego badziewia” – co było odniesieniem do metody udostępniania plików online . W niedzielę (9 czerwca) grupa oświadczyła, że ​​„publicznie odtwarza muzykę z albumu” w Internecie dla prawie 5000 słuchaczy.

READ  Czy czerwony, biały i niebieski mają szczęśliwe zakończenie? (spoiler rwrb)

W swoich zgłoszeniach grupa twierdziła, że ​​wydanie albumu spowodowałoby „nieobliczalne straty finansowe”, gdyż wartość albumu opierała się na „wyjątkowości” pojedynczego egzemplarza: potencjalnej wartości odsprzedaży albumu i zyskach, jakie PleasrDAO może wygenerować . Zyski z odtwarzania lub oglądania muzyki będą maleć w miarę zwiększania się dostępności danych i plików.

We wtorek sędzia Chen wydała zakaz zbliżania się i wydawała się być przekonana tymi argumentami. Stwierdzając, że PleasrDAO prawdopodobnie „odniesie sukces co do istoty” swojej sprawy przeciwko Shkreliemu, orzekł, że natychmiast zakazano mu „wykorzystywania, publikowania, nadawania lub sprzedaży jakichkolwiek udziałów w albumie” lub „w jakikolwiek sposób powodowania dalszych szkód dla powód”. Szanuj album.”

Sędzia Chen Shkreli nakazał mu także stawić się w sądzie 25 czerwca, aby wyjaśnić, dlaczego nie należy wydać ostrzejszego nakazu. Sędzia stwierdził, że taki nakaz wymagałby od Shkreliego wykazania wszelkich przechowywanych przez niego kopii, rozliczenia tego, kto je rozprowadzał, zysków, jakie z tego osiągnął, a także umożliwiłby konfiskatę wszelkich pozostałych egzemplarzy albumu, jakie mógłby posiadać. Nadal zatrzymany.