28 stycznia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Marcowe szaleństwo: Gonzaga znów odpada jako faworyt

Marcowe szaleństwo: Gonzaga znów odpada jako faworyt

Timme Gonzaga prowadził z 25 punktami i 7 zbiórkami, a Holmgren dodał 11 punktów, 14 zbiórek i 2 bloki, ale nie otrzymywali wystarczającej pomocy od swoich kolegów z drużyny.

– Potrzebowaliśmy, żeby Chet został tam trochę dłużej – powiedział niewiele o Holmgrenie, który nie był jednym z trzech graczy Gonzagi, którzy wzięli udział w pomeczowej konferencji prasowej.

Felgi w Chase Center nie były tak miłe dla Arkansas i Gonzaga, jak dla zwykłych mieszkańców toru – Stephena Curry’ego, Claya Thompsona i reszty Golden State Warriors. Przez większość nocy 3 głowy waliły z felg, a biegacze je zdjęli. Żadna z drużyn nie oddała rzutów wolnych ze skutecznością przypominającą.

Kiedy Gonzaga przegrywał w pierwszej połowie 32-29, nie należał do rzadkości w tym turnieju. Zags, który uplasował się na 16 miejscu, prowadził Georgia State zaledwie 4 punktami w połowie drugiej połowy, zanim wygrał w porażce. Na początku drugiej połowy wyprzedzili Memphis o 12 punktów, zanim odnieśli niewielkie zwycięstwo.

Zespół Zagsa nietypowo miał problemy z rejestracją za pomocą rozszerzeń.

Najskuteczniejszy atak reprezentacji trwał prawie cztery minuty bez strzelenia bramki w pierwszej połowie, co pozwoliło Arkansas odrobić stratę 27-19, z której Gonzaga nigdy się nie odrobił. Sprawcą był przerywany rzut za 3 punkty. Chet Holmgren, strzelec za 3 punkty z wynikiem 43,8% w sezonie zasadniczym, zdobył tylko 2 z 16 rzutów za 3 punkty w pięciu meczach Gonzagi po sezonie. Julian Strother, który brał udział w turnieju, strzelając 39,6 procent trzema rzutami, miał w czwartek tylko trzy punkty w turnieju i zakończył 1 do 14.

„Pod koniec dnia, bez względu na to, jak świetnym strzelcem jesteś, przeoczysz strzały” – powiedział w środę Holmgren. „Nie możesz stracić pewności siebie. Codziennie chodzę na siłownię i pracuję nad swoimi ujęciami, więc następnym razem, gdy zrobię to ujęcie, wiem, że nadejdzie”.

READ  Szerocy odbiorniki 49ers rozkoszują się możliwością awansu pod nieobecność Deebo Samuela

Holmgren, który prawdopodobnie znajdzie się w czołówce w drafcie NBA, stanął przed jeszcze pilniejszym problemem przeciwko Arkansas – pozostanie na boisku.