20 kwietnia, 2024

Marcowe szaleństwo: Gonzaga znów odpada jako faworyt

Timme Gonzaga prowadził z 25 punktami i 7 zbiórkami, a Holmgren dodał 11 punktów, 14 zbiórek i 2 bloki, ale nie otrzymywali wystarczającej pomocy od swoich kolegów z drużyny.

– Potrzebowaliśmy, żeby Chet został tam trochę dłużej – powiedział niewiele o Holmgrenie, który nie był jednym z trzech graczy Gonzagi, którzy wzięli udział w pomeczowej konferencji prasowej.

Felgi w Chase Center nie były tak miłe dla Arkansas i Gonzaga, jak dla zwykłych mieszkańców toru – Stephena Curry’ego, Claya Thompsona i reszty Golden State Warriors. Przez większość nocy 3 głowy waliły z felg, a biegacze je zdjęli. Żadna z drużyn nie oddała rzutów wolnych ze skutecznością przypominającą.

Kiedy Gonzaga przegrywał w pierwszej połowie 32-29, nie należał do rzadkości w tym turnieju. Zags, który uplasował się na 16 miejscu, prowadził Georgia State zaledwie 4 punktami w połowie drugiej połowy, zanim wygrał w porażce. Na początku drugiej połowy wyprzedzili Memphis o 12 punktów, zanim odnieśli niewielkie zwycięstwo.

Zespół Zagsa nietypowo miał problemy z rejestracją za pomocą rozszerzeń.

Najskuteczniejszy atak reprezentacji trwał prawie cztery minuty bez strzelenia bramki w pierwszej połowie, co pozwoliło Arkansas odrobić stratę 27-19, z której Gonzaga nigdy się nie odrobił. Sprawcą był przerywany rzut za 3 punkty. Chet Holmgren, strzelec za 3 punkty z wynikiem 43,8% w sezonie zasadniczym, zdobył tylko 2 z 16 rzutów za 3 punkty w pięciu meczach Gonzagi po sezonie. Julian Strother, który brał udział w turnieju, strzelając 39,6 procent trzema rzutami, miał w czwartek tylko trzy punkty w turnieju i zakończył 1 do 14.

„Pod koniec dnia, bez względu na to, jak świetnym strzelcem jesteś, przeoczysz strzały” – powiedział w środę Holmgren. „Nie możesz stracić pewności siebie. Codziennie chodzę na siłownię i pracuję nad swoimi ujęciami, więc następnym razem, gdy zrobię to ujęcie, wiem, że nadejdzie”.

READ  2022 Draft NBA Live Updates, Scores: Tracker, System, Scores, Deals Like Magic Takes Takes Paolo Banchero #1

Holmgren, który prawdopodobnie znajdzie się w czołówce w drafcie NBA, stanął przed jeszcze pilniejszym problemem przeciwko Arkansas – pozostanie na boisku.