28 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Magnus Carlsen zrezygnował z meczu bez wyjaśnienia w obliczu widocznego feudu ze swoim wspaniałym kolegą z drużyny Hansem Niemann

Magnus Carlsen zrezygnował z meczu bez wyjaśnienia w obliczu widocznego feudu ze swoim wspaniałym kolegą z drużyny Hansem Niemann

Para grała w Pucharze Generacji Juliusa Baera, kiedy Carlsen wyłączył ekran i opuścił mecz bez wyjaśnienia – ostatni zwrot w pozornym sporze między graczami.

„Postaramy się uzyskać aktualne informacje na ten temat”, komentator Tanya Sachdev Powiedział Transmisja na żywo z meczu Szachów 24. „Magnus Carlsen właśnie zrezygnował – wstał i wyszedł, wyłączył kamerę i to wszystko, co teraz wiemy.”

CNN skontaktowało się z przedstawicielami Carlsena w celu skomentowania, ale nie otrzymało odpowiedzi.

Na początku tego miesiąca Norweg wycofał się z Sinquefield Cup w St. Louis po szokującej porażce z amerykańską gwiazdą Neimanem – według chess24 po raz pierwszy w swojej karierze wycofał się z turnieju.

Carlsen potwierdził dziś swoje wycofanie Świergot, Posted: „Wycofałem się z turnieju. Zawsze lubiłem grać w STLChessClub i mam nadzieję, że wrócę w przyszłości.” Tweet Carlsena zawierał również popularne wideo reżysera piłkarskiego Jose Mourinho, który mówi: „Jeśli się odezwę, mam poważne kłopoty”.
Inny wspaniały nauczyciel, Hikaru Nakamura, Powiedział Carlsen był „podejrzany” o zachowanie Neimana, a kilka dni po meczu Sincofield Cup Neeman publicznie odpowiedział na zarzuty, że oszukiwał wcześniej w swojej karierze szachowej.

19-latek przyznał się do oszustwa w wieku 12 i 16 lat, ale powiedział w wywiadzie dla St. Louis Chess Club, że nigdy nie oszukiwał w grach zespołowych.

„Mówię prawdę, ponieważ nie chcę żadnych zniekształceń” – powiedział Neiman. „Jestem z siebie dumny, że nauczyłem się na tym błędzie, a teraz oddałem wszystko szachom. Poświęciłem wszystko dla szachów”.

Napięcie między Neimanem i Carlsenem wstrząsnęło społecznością szachową. Niemann powiedział, że został usunięty z popularnego Chess.com po tweecie Carlsena i że „media społecznościowe i świat szachów całkowicie mnie atakują i podkopują”.

„Widząc, jak mój absolutny bohater (Carlsen) próbuje celować, próbując zrujnować moją reputację, rujnując moją szachową karierę i robiąc to w niepoważny sposób, jest naprawdę rozczarowujący” – dodał.

READ  Najważniejsze wydarzenia Mistrzostw Świata 2022: Fernandez i Portugalia pokonali Urugwaj 2:0

Ani Neiman, ani Chess.com nie odpowiedzieli na prośbę CNN o komentarz.

w oświadczenie 8 września główny szachista Chess.com, Danny Rench, powiedział, że strona „udostępniła szczegółowe dowody z [Niemann] dotyczące naszej decyzji, w tym informacje, które są sprzeczne z jego oświadczeniami dotyczącymi kwoty i wagi jego oszustwa.”

„Poprosiliśmy Hansa o wyjaśnienie i odpowiedź w nadziei na znalezienie rozwiązania, w którym Hans będzie mógł ponownie uczestniczyć na Chess.com” – kontynuował Rench.

Carlsen i Neiman rozegrali dwa kolejne mecze z innymi rywalami po nagłej rezygnacji tego pierwszego w poniedziałek. Carlsen traci dwa punkty do lidera Argona Erigesiego w klasyfikacji mistrzowskiej po ośmiu rundach, a Neiman traci cztery punkty.

„On (Carlsen) wydaje się wyraźnie coś sugerować, ale dopóki kogoś nie trzymasz, nie możesz nic zrobić” – powiedział Anish Giri, który jest również w Pucharze Generacji Juliusa Baera. Szachy 24.

„Teraz wydaje się to bardzo dziwne. Oczywiście wszystko ma sens, jeśli Hans ma oszukiwać i nie chce się z nim bawić, ale jeśli nie (oszukuje), to naprawdę źle.

– Więc nie wiem, będziemy musieli zobaczyć. Znowu wszyscy spodziewają się jakiegoś wielkiego króliczka z Magnusem, ale on najwyraźniej nie chce grać Hansa.

Levon Aronian, który również bierze udział w turnieju, powiedział, że Neiman „nie był najczystszą osobą, jeśli chodzi o szachy online”, ale dodał, że „to jest problem, który wymaga rozwiązania”.

Ben Morse z CNN przyczynił się do powstania tego raportu.