18 sierpnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Łzy astronomów na pierwszych zdjęciach z Teleskopu Webba

Łzy astronomów na pierwszych zdjęciach z Teleskopu Webba

Około sześć miesięcy Po uruchomieniu Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba astronomowie zaczęli otrzymywać obrazy z potężnego teleskopu, które ukazują odległe regiony wszechświata.

NASA nie udostępni publicznie niektórych z tych zdjęć do 12 lipca, ale astronomowie dali nam wgląd w to, czego możemy się spodziewać.

Zastępca administratora NASA, Pam Milroy, powiedziała, że ​​obrazy „Pierwszego światła” „poruszyły mnie jako naukowca, inżyniera i jako człowieka”. Termin „pierwsze światło” ogólnie odnosi się do pierwszego użycia teleskopu do obserwacji naukowych po jego przetestowaniu i skalibrowaniu.

To się wkrótce wydarzy, powiedział Thomas Zurbuchen, szef programów naukowych w NASA podczas konferencji prasowej w środę iść do łez Kino.

„Naprawdę trudno nie spojrzeć na wszechświat z nowej perspektywy, a nie tylko w bardzo osobistym momencie” – powiedział. „To emocjonalny moment, kiedy widzisz, jak natura nagle uwalnia niektóre ze swoich sekretów. I chcę, żebyś to sobie wyobraził i nie mógł się doczekać.”

Rakieta Ariane 5 Europejskiej Agencji Kosmicznej wystrzeliła w kosmos Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba w Boże Narodzenie 2021 r. W kolejnych miesiącach teleskop – uważany za najpotężniejszy teleskop na świecie – otworzył swoją osłonę słoneczną i przeleciał prawie milion mil od Ziemi .

Jako następca Kosmicznego Teleskopu Hubble’a, Webbowi zajęło prawie dwie dekady zaprojektowanie, zbudowanie i przetestowanie przed wystrzeleniem.

READ  Kultowy helikopter marsjański zamilkł, pozostawiając zaniepokojony zespół NASA w ciemności