30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Lunar Orbiter w Korei Południowej rejestruje nierealne widoki Ziemi

Lunar Orbiter w Korei Południowej rejestruje nierealne widoki Ziemi

Danuri Lunar Orbiter uchwycił ten widok Ziemi.

Danuri Lunar Orbiter uchwycił ten widok Ziemi.
zdjęcie: curry

Z którego Znajdująca się na niskiej orbicie księżycowej, pierwsza misja księżycowa Korei Południowej uchwyciła wyjątkowy przebłysk Ziemi wyłaniającej się zza naszej pokrytej kraterami powierzchni. naturalne satelity.

the Koreański tropiciel Księżyca (KPLO)znany również jako Danuri, przesłał piękne czarno-białe zdjęcia Ziemi złapany przez Kamera HD. Oba zdjęcia zostały zrobione 24 i 28 grudnia wydany przez Koreański Instytut Badań Kosmicznych w poniedziałek.

Zdjęcie artykułu zatytułowanego South Korea's Lunar Orbiter przedstawia nierealistyczne widoki naszej rodzimej planety

zdjęcie: curry

Zdjęcia przedstawiają majestatyczną Ziemię w oddali, podczas gdy na pierwszym planie znajduje się zakurzona powierzchnia Księżyca. Z naszego punktu obserwacyjnego na Ziemi często widzimy księżyc wschodzący nad powierzchnią naszej planety. Ale zdjęcia zrobione przez Danori z orbity księżycowej dają nieoczekiwany widok naszej planety świecącej za powierzchnią księżyca.

Danori przejął kontrolę Pierwsze zdjęcie, kiedy to było 77 mil (124 km) nad powierzchnią Księżyca i drugi, kiedy to było Znajduje się około 213 mil (344 km) nad jego powierzchnią.

Zdjęcie artykułu zatytułowanego South Korea's Lunar Orbiter przedstawia nierealistyczne widoki naszej rodzimej planety

zdjęcie: curry

Danuri wystartował 5 sierpnia na pokładzie rakiety SpaceX Falcon 9, wyznaczając pierwszą głębokość w Korei Południowej misja kosmiczna. 17 grudnia sonda wykonała swój pierwszy spacer po Księżycu manewr wprowadzenia na orbitę f wszedł na orbitę wokół Księżyca.

Sonda o masie 1100 funtów (500 kilogramów) jest wyposażona w cztery lokalnie zbudowane instrumenty naukowe, a także kamerę NASA do robienia zdjęć powierzchni Księżyca. Ze swojej niskiej orbity Danuri będzie badać zacienione obszary Księżyca, które mogą zawierać lód wodny.

Wraz z wystrzeleniem Danuri Korea Południowa ma nadzieję przyspieszyć eksplorację Księżyca, Orbiter ma na celu lokalizowanie potencjalnych miejsc lądowania dla przyszłych misji na Księżyc. Korea Południowa też chce Wystrzelenie lądownika i łazika oraz kolejnego orbitera do drugiej fazy misji.

jeszcze: Chińska misja pobierania próbek z drugiej strony Księżyca robi się coraz bardziej interesująca

READ  NASA zmuszona do anulowania planowanego startu misji Psyche Asteroid Mission w 2022 r.