29 marca, 2024

Lucas: Szybki refleks Boston College

Napisane przez Adama Lucasa

1. Karolina zrobiła to, co musiała, wygrywając 85-61 z Boston College w drugiej rundzie Turnieju ACC. Karolina wygrała teraz 16 z 17 finałów przeciwko Eagles.

2. Tak jak poprzednio, wielka historia między meczem o 19:00 teraz i jutro staje się atutem Armando Pacote kostka. Wielki zawodnik Tar Heel skręcił lewą kostkę w pierwszej połowie i poszedł do szatni na resztę pierwszej tercji. Wrócił i zagrał pierwsze 5:33 drugiej połowy, ale był wyraźnie ograniczony i nie miał podbicia. Karolina będzie potrzebowała tyle Bacota, ile może zmierzyć się z Virginią (grafika na końcu gry na ESPN, w której UNC zmierzyła się z Clemsonem, była błędna). Miał dziesięć punktów i sześć tablic w 18 minut przeciwko BC.

3. Karolina w pierwszej połowie prowadziła świetny atak. To bardzo proste: ujęcia są nagrywane. I jak wiesz teraz, jeśli obserwujesz tę drużynę, kiedy padają strzały, trudno ich pokonać. Caleb Miłość Prowadził piętami z 22 punktami na 9-za-20 z pola i RJ Davisa 18 dodanych do rzutów 7 na 12. Atak Karoliny obejmował również 10 na 23 z linii za trzy punkty, zdrowe 43,5 procent.

4. Jak to często bywa z tegoroczną drużyną, dobry atak doprowadził do większej ostrości w obronie. Po intensywnych dwóch dniach ćwiczeń po meczu z Duke, Tar Heels zostali całkowicie zamknięci w defensywie i rzucali wyzwanie prawie każdemu podaniu i wypuszczeniu z Boston College w ciągu pierwszych 20 minut.

5. Dom Nance’a Dodano element ochrony krawędzi do obrony Karoliny. W środę Nance miał cztery bloki, a dwie wrogie zagrania uniemożliwiły Orłom zdobycie łatwego kosza. Nance ma teraz dziesięć bloków w ostatnich czterech grach. Wcześniej miał dziesięć bloków w 17 meczach ACC. Nance był również skuteczny w ofensywie i wykonał całą swoją pracę w pomocy, zdobywając dziesięć punktów.

READ  Najnowsze transfery Kyliana Mbappe: Kierunek Madryt? Inne oferty? Co wtedy?

6. Poprawki w obronie w pierwszej połowie zmieniły przebieg meczu. Mackay Ashton-Langford rozpoczął mecz 3:3 z gry i wygrał wszystkie trzy. Ale potem smołowate obcasy się odwróciły nieszczelna czerń do Ashton-Langford i był 1 na 3 przez resztę połowy i jeden w następnych sześciu, gdy Carolina zbudowała największą przewagę Tar Heels w jakimkolwiek meczu ACC. Ashton-Langford strzelił gola w drugiej połowie dopiero pięć minut przed końcem meczu.

7. W środę wieczorem wydarzyło się coś nieoczekiwanego: The Tar Heels uruchomili Boston College poza dystryktem. W połowie pierwszej połowy Eagles próbowali wyjść na 1-3-1, ale szybkie ofensywne odbicie Karoliny prowadzące do kosza i szybkiego rzutu za trzy punkty przekonały Earla Granta, że ​​to zły pomysł. Tar Heels nie byli tak skuteczni przeciwko obszarowi w drugiej połowie, kiedy byli w bardzo stagnacji w ataku. Oczywiście obszar nie będzie problemem jutro wieczorem przeciwko Wirginii.

8. Ciężka noc Buffa Johnsonaale fabuła pojawia się bardzo późno w sezonie Style Dontreza. Pochodzący z Kinston nie był błyskotliwy, ale też nie skrzywdził Karoliny wchodząc z ławki. Punktem kulminacyjnym środowego wieczoru Stylesa było świetne podanie do Nance’a za asystę, a na dwie minuty przed końcem dodał on również bazowy slam drive.

9. STYLES BYŁ CZĘŚCIĄ SIEDZENIA UNC, KTÓRE ZAPEWNIA PIĘTOM KILKA MOCNYCH MINUT. Di Marco Dunn trafić kilka trójek, Setha Trimble’a Zdobyty z jazdy Tar Heel zdobył 17 punktów. Jak wszyscy wiedzą, aby wygrać cztery mecze w cztery dni, trzeba podnieść produkcję z ławki. Mieliśmy nawet wizję Biscuit Boys – a przynajmniej częściowego Biscuit Boys, ponieważ (niedorzeczne) zasady ograniczają liczbę graczy, którzy mogą się przebrać i Taryfy Douy I Maj Byli na trybunach w cywilnych ciuchach – na ostatnią chwilę.

10. W tym roku rozpoczyna się pierwszy sezon zmian miejsc w turnieju ACC. Tradycyjnie wszystkie bilety szkolne zostały pogrupowane według sekcji, więc dla każdej szkoły przypada zestaw miejsc. Jednak w tym roku każda szkoła miała kilka biletów więcej w „dobrych” sekcjach, co prowadzi do zupełnie innej areny wrażeń.

READ  Jose Altuve i Astros ogłuszają Rangersów po chaosie i wyrzuceniu z ALCS Game 5

11. Nawet po zmianie, Greensboro nadal czuje się dobrze (i było odpowiednim miejscem dla Jima Boeheima, aby trenował swój ostatni mecz). W przyszłym roku turniej ACC powraca do Waszyngtonu (który jest również miejscem ostatniego tytułu turnieju ACC w stanie Karolina w 2016 r.). Kolejne lokalizacje nie zostały ogłoszone.

12. Urzędnicy nosili różowe gwizdki na cześć 22-letniej córki Rogera Ayersa, u którego niedawno zdiagnozowano raka tarczycy. Uważa się, że warunek został złapany wcześnie.