25 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Listwa dźwiękowa Razer za 400 USD ma kamerę typu crawler, która pomaga tworzyć dźwięk przestrzenny

Listwa dźwiękowa Razer za 400 USD ma kamerę typu crawler, która pomaga tworzyć dźwięk przestrzenny

skaner

Razer wykorzystał targi CES 2023 do poszerzenia swojej oferty Skład głośników Z pierwszorzędnym modelem z własnym subwooferem. Dane techniczne obejmują pasmo przenoszenia od 40 do 20 000 Hz i maksymalny poziom ciśnienia akustycznego 98 dB. Ale dla tych, którzy wolą zachować szczególną ostrożność w stosunku do swoich urządzeń, jeśli chodzi o prywatność i bezpieczeństwo, Razer Lewiatan V2 ProRozczarowujący jest widok wbudowanej kamery.

Głośnik wysokotonowy ma wymiary 23,6 x 4,5 x 3,5 cala, a subwoofer 10,2 x 11,6 x 10,2 cala.
Zbliżenie / Głośnik wysokotonowy ma wymiary 23,6 x 4,5 x 3,5 cala, a subwoofer 10,2 x 11,6 x 10,2 cala.

skaner

Ale Razer twierdzi, że kamera na podczerwień, umieszczona w przedniej części zestawu słuchawkowego, to wszystko w imię następnego poziomu wirtualnego dźwięku przestrzennego. Wykorzystując sztuczną inteligencję do śledzenia głowy, głośnik może dowiedzieć się, gdzie znajduje się użytkownik i stworzyć wirtualny pejzaż dźwiękowy ze słuchaczem jako punktem centralnym. Technologia formowania wiązki pochodzi z audioktóry omówił tę funkcję jako badanie na targach CES 2017 i Pokazany na targach CES 2022. Technologia pozwala na zmianę krajobrazu dźwiękowego w miarę poruszania się.

To sprawia, że ​​soundbar jest wyjątkowym produktem, ponieważ Razer dąży do rozszerzenia możliwości dźwięku komputerowego bez wypełniania biur domowych i gier prawdziwymi głośnikami. Leviathan V2 Pro wykorzystuje wirtualny dźwięk przestrzenny 7.1 firmy THX Spatial Audio (Razer nabył THX w 2016 r.) i, według Razera, koncentruje się na „czystych, wyraźnych basach i sopranach” oraz „głębokich i wzmocnionych” dzięki trzem różnym trybom audio, które można Przełączaj się między nimi za pomocą przycisku nad głośnikiem.

Tryb wirtualnego zestawu słuchawkowego THX Spatial Audio ma konwertować dźwięk stereo na dźwięk 3D, dzięki czemu nadaje się na przykład do słuchania muzyki na Spotify.

Głośniki THX Spatial Audio domyślnie działają w trybie 3D dla źródeł 5.1 i 7.1, a Razer widzi, że użytkownicy używają ich głównie do oglądania filmów i grania. Na konferencji prasowej rzecznik Razer powiedział, że tryb jest używany Konstruktywna i destrukcyjna ingerencja umieścić dźwięk.

READ  Produkcja PSVR2 wstrzymana z powodu braku sprzedaży słuchawek: raport

Ostateczny tryb audio inny niż 3D jest używany, gdy w pomieszczeniu znajdują się inne osoby. Leviathan V2 Pro nie wykorzystuje kamery ani kształtowania wiązki, zamiast tego próbuje wypełnić dźwiękiem całe pomieszczenie.

Ale bez fizycznej migawki nie ma sposobu, aby upewnić się, że aparat niczego nie uchwyci. Wydaje się, że łatwo zapomnieć, w której pozycji znajduje się lub jest włączony głośnik. Nie musimy przypominać o nieprzewidzianych błędach, zagrożeniach bezpieczeństwa związanych z kamerą ani ukrytych możliwościach (jak każde narzędzie) przypadkowego uszkodzenia sprzętu.

Górne przyciski to: EQ, przełączanie trybu 3D, przycisk dostosowywania zasilania / głośności, przycisk przełączania źródła oraz przycisk do zmiany efektu RGB głośnika.
Zbliżenie / Górne przyciski to: EQ, przełączanie trybu 3D, przycisk dostosowywania zasilania / głośności, przycisk przełączania źródła oraz przycisk do zmiany efektu RGB głośnika.

skaner

Jednak firmy takie jak Razer nadal wprowadzają kamery wykorzystujące sztuczną inteligencję do produktów konsumenckich i zachęcają ludzi do pozostawienia ich otwartych i otwartych, aby umożliwić ich funkcje, takie jak szybkie logowanie. Najnowsze przykłady obejmują wbudowaną kamerę Monitor Della 6K ogłoszono w tym tygodniu i HP Dragonfly Folio G3 Twój laptop, który używa kamery internetowej do automatycznego przyciemniania ekranu, gdy mówi, żebyś nie patrzył lub gdy widzi, że ktoś patrzy ci przez ramię.

Istnieją inne produkty audio, głównie słuchawki, które wykorzystują śledzenie głowy bez kamery. próbowałem Słuchawki komputerowe, a jego skuteczność różniła się znacznie w zależności od słuchanej zawartości. Śledzenie ruchów głowy powodowało zmienny efekt, gdy poruszałem głową podczas słuchania muzyki, a korzyści z tego efektu różniły się w różnych grach. Głośniki i subwoofer Razer mają jednak przed sobą inne zadanie, pompując dźwięk na zewnątrz do różnych typów pomieszczeń.

Leviathan V2 Pro właśnie to zrobi z parą 2-calowych przetworników pełnozakresowych i 5,25-calowym subwooferem. Razer dostarcza plik 250 $ Lewiatan V2, który nie ma śledzenia głowy, ale ma THX Spatial Audio, z dwoma pełnozakresowymi przetwornikami (2″ x 4″), głośnikami niskotonowymi (0,75″), dwoma przetwornikami radiatorowymi (1,7″ x 5,3″) i subwooferem (5,5″)). Tańszy zestaw Leviathan V2 ma wyższy bas (45 Hz vs. 40 Hz) niż Leviathan V2 Pro. Oba mają 10-pasmowy EQ regulowany w oprogramowaniu Synapse firmy Razer.

READ  Recenzja: Laptop nowej generacji w ramach Framework spełnia obietnice dotyczące możliwości aktualizacji
Razer zdjęcie wnętrza Leviathana V2 Pro.
Zbliżenie / Razer zdjęcie wnętrza Leviathana V2 Pro.

skaner

Z tyłu głośnika znajduje się port wyjściowy subwoofera, gniazdo 3,5 mm i port USB-C 3.0. Pomimo swojej ceny nie możesz sobie poradzić z HDMI, ponieważ Razer zaprojektował soundbar do życia pod monitorami komputerów. Możesz także podłączyć urządzenia, takie jak telefon, tablet lub Przełącznik Nintendoprzez Bluetooth 5.0.

Dla osób zdrowych z dźwiękiem wyposażonym w kamerę lub taśmą klejącą, Leviathan V2 Pro jest najlepszym rozwiązaniem 400 $.