14 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Lista miejsc z zasadami dotyczącymi gości z Chin w miarę rozprzestrzeniania się COVID-19

Lista miejsc z zasadami dotyczącymi gości z Chin w miarę rozprzestrzeniania się COVID-19

Władze na całym świecie nakładają lub rozważają ograniczenia dla podróżnych z Chin, ponieważ liczba przypadków Covid-19 w kraju wzrasta po jego rozprzestrzenianiu się. Relaksujące zasady „zero covid”..

Cytują a Brak informacji z Chin Na wariantach i zaniepokojony falą infekcji. Chiny odrzuciły krytykę danych Covid i stwierdziły, że spodziewają się, że przyszłe mutacje będą bardziej podatne na przenoszenie, ale mniej dotkliwe.

Poniżej znajduje się lista przepisów dla podróżnych z Chin.

Miejsca ograniczeń

Zjednoczone państwo

Stany Zjednoczone nałożą Obowiązkowe testy Covid-19 na podróżnych z Chin Od 5 stycznia. Wszyscy pasażerowie samolotów w wieku dwóch lat i starsi będą musieli uzyskać negatywny wynik testu nie później niż dwa dni przed odlotem z Chin, Hongkongu lub Makau. Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom stwierdziły również, że obywatele USA powinni ponownie rozważyć podróż do Chin, Hongkongu i Makau.

Brytania

Brytyjski departament zdrowia poinformował w piątek, że od 5 stycznia Wielka Brytania będzie wymagać negatywnego testu Covid-19 przed wyjazdem od pasażerów z Chin.

Francja

Łuk Triumfalny na uroczystościach sylwestrowych w Paryżu.

Julian De Rosa | AFP | Obrazy Getty’ego

Francja będzie wymagać od podróżnych z Chin przedstawienia negatywnego wyniku testu Covid mniej niż 48 godzin przed wylotem, poinformowały w piątek ministerstwa zdrowia i transportu.

Urzędnik rządowy powiedział dziennikarzom, że od 1 stycznia Francja przeprowadzi losowe testy PCR Covid po przybyciu niektórych podróżnych przybywających z Chin.

Australia

Australijski minister zdrowia Mark Butler powiedział w niedzielę, że podróżni z Chin do Australii będą musieli przedstawić negatywny test COVID-19 od 5 stycznia, dołączając do innych krajów, które wprowadziły podobne ograniczenia w miarę wzrostu liczby przypadków w Chinach.

Indie

Minister zdrowia powiedział, że kraj zażądał negatywnego raportu z testu Covid-19 dla podróżnych przybywających z Chin, Hongkongu, Japonii, Korei Południowej i Tajlandii. Pasażerowie z tych krajów zostaną poddani kwarantannie, jeśli wystąpią u nich objawy lub wynik testu będzie pozytywny.

Kanada

Ottawa powiedziała w sobotę, że podróżujący samolotem z Chin do Kanady muszą mieć negatywny wynik testu na Covid-19 co najmniej dwa dni przed wylotem, dołączając do innych krajów, które wprowadziły takie ograniczenia.

Japonia

Osaka, Japonia.

Soba zdjęcia | Lekka rakieta | Obrazy Getty’ego

Włochy

Włochy wymagały wymazów z antygenem Covid-19 i sekwencji wirusa dla wszystkich podróżujących z Chin. Główne lotnisko Mediolanu, Malpensa, już zaczęło testować podróżnych przybywających z Pekinu i Szanghaju. „Ten środek jest niezbędny, aby zapewnić monitorowanie i wykrywanie możliwych wariantów wirusa w celu ochrony włoskiej populacji” – powiedział minister zdrowia Orazio Schillacci.

Hiszpania

Malezja

Kuala Lumpur, Malezja.

Bloomberg | Bloomberg | Obrazy Getty’ego

Minister Zuleha Mustafa powiedziała w oświadczeniu, że Malezja przeprowadzi kontrolę wszystkich przybywających podróżnych pod kątem gorączki i przetestuje ścieki z samolotów przylatujących z Chin pod kątem Covid-19.

Tajwan

Centralne Dowództwo Epidemiczne Tajwanu poinformowało, że wszyscy pasażerowie bezpośrednich lotów z Chin, a także łodzi na dwóch przybrzeżnych wyspach, będą musieli przejść testy PCR po przylocie, począwszy od 1 stycznia.

Korea Południowa

Południowokoreańska agencja informacyjna News1 poinformowała w piątek, że Korea Południowa będzie wymagać od podróżnych z Chin przedstawienia negatywnych wyników testu Covid przed wyjazdem.

Maroko, zachód, zachód słońca

Rabat, Maroko.

Norfoto | Norfoto | Obrazy Getty’ego

Marokańskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało w sobotę, że Maroko wprowadzi od 3 stycznia zakaz przyjazdów z Chin, niezależnie od ich narodowości, aby uniknąć nowej fali zakażeń koronawirusem.

Miejsca monitorowania sytuacji

Filipiński

Departament Zdrowia Manili powiedział w sobotę, że Filipiny widzą potrzebę nasilenia nadzoru i wdrożenia kontroli granicznych dla przybywających osób, zwłaszcza z Chin, w których odnotowuje się rekordowy wzrost przypadków Covid-19.

READ  Jeremy Corbyn startuje w wyborach powszechnych w Wielkiej Brytanii jako niezależny kandydat | Wiadomości wyborcze