Brytyjski deweloper LightSource PP wszedł dziś na polski rynek i ogłosił plany budowy dziewięciu projektów o mocy 757 MW, we współpracy z nieokreślonym lokalnym partnerem. Lightsource PP twierdzi, że budowa połowy projektów może rozpocząć się w przyszłym roku, a ukończenie wszystkich rurociągów będzie wymagało zainwestowania 500 milionów மில்லியன்.
Aby rozwinąć 757 MW nowych mocy fotowoltaicznych w kraju, LightSource PP podpisało spółkę joint venture z lokalnym partnerem w Polsce.
Deweloper twierdzi, że może być gotowy do rozpoczęcia projektów budowlanych w 2022 roku, z łączną inwestycją மில்லியன் 500 milionów na ukończenie wszystkich projektów. Po uruchomieniu Light Source będzie sprzedawać energię elektryczną na zbliżającej się aukcji energii odnawialnej w Polsce, na rynku spot oraz poprzez długoterminowe korporacyjne umowy BPA.
Zdolność ta obejmuje dziewięć projektów planowanych w różnych częściach kraju europejskiego, a firma Lightsource podpisała umowę o wspólnym rozwoju z nieokreślonym lokalnym partnerem, opisując ją jako doświadczoną lokalną firmę zajmującą się energią odnawialną.
Lightsource PP twierdzi, że uważnie monitoruje całe portfolio i widzi duże możliwości dla fotowoltaiki w Polsce, ponieważ przyspiesza to przejście ze stacji opalanych węglem. „Wejście na polski rynek jest dla nas znaczącym kamieniem milowym i zrobiliśmy to z dużym portfolio” – powiedział Vlasios Soflis, dyrektor ds. rozwoju biznesu międzynarodowego w LightSource BP. „Zakres wzrostu na słońcu jest ogromny, ponieważ odnawialne źródła energii muszą podwoić swoją rolę w tej fazie w krótkim okresie”.
Fotowoltaika rośnie w Polsce
Polska posiada obecnie 6 GW zainstalowanej mocy fotowoltaicznej, przy czym spodziewany jest znaczny wzrost w ciągu najbliższych kilku lat. Kraj Zainstalowano 1,3 GW PV i przydzielone w pierwszej połowie tego roku I 2,2 GW Na aukcji, która odbyła się w czerwcu. „Polska stoi przed poważnymi wyzwaniami związanymi z transformacją energetyczną do 2040 r. Ostatecznie polska energetyka i gospodarka będą uzależnione głównie od odnawialnych źródeł energii” – powiedział Bokton Kucharsky, prezes BP Polska. „Dlatego cieszę się, że LightSource PP będzie generować energię słoneczną dla Polski, wspierając krajowy cel naszego kraju w zakresie energii odnawialnej”.
Od uruchomienia joint venture w 2017 r., w którym brytyjska międzynarodowa firma PP posiada 50% udziałów w firmie, Lightsource PP odnotowała wzrost rurociągu z 1,6 gigawatów do ponad 20 gigawatów. Spółka zawarła w tym roku podobne umowy dotyczące współrozwoju połączeń rurowych Hiszpania, Portugalia i Grecja, I niedawno zachowane 1,8 miliarda dolarów zadłużenia Od różnych pożyczkodawców z planami zwiększenia swojego rurociągu do 25 GW do 2025 r.
Ta treść jest chroniona prawem autorskim i nie może być ponownie wykorzystana. Jeśli chcesz z nami współpracować i ponownie wykorzystać niektóre z naszych treści, skontaktuj się z: [email protected].
„Przyjazny praktyk podróży. Miłośnik jedzenia. Bezkompromisowy rozwiązywacz problemów. Komunikator”.
More Stories
Polski premier Donald Tusk radzi patronom Nord Stream, aby „zachowali spokój”
Polskie akcje wzrosły w końcówce handlu; WIG30 zyskał 0,89% według Investing.com
Polskie akcje tracą w końcówce handlu; WIG30 spadł o 0,58% według Investing.com