6 grudnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Lewis Hamilton wzywa do zmiany w Formule 1 po tym, jak Nelson Piquet użył rasistowskich obelg

Lewis Hamilton wzywa do zmiany w Formule 1 po tym, jak Nelson Piquet użył rasistowskich obelg

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

Lewis Hamilton wezwał do zmiany „starej mentalności” po tym, jak trzykrotny mistrz świata Formuły 1 Nelson Piquet użył rasistowskich obelg na jego temat.

Wykorzystał Pique, który zdobył mistrzostwo w 1981, 1983 i 1987 Tytuł W opublikowanym w poniedziałek podcaście z 2021 r. został on natychmiast skrytykowany przez Formułę 1, zespół FIA i Mercedesa Hamilton.

„To coś więcej niż tylko język” – powiedział Hamilton, siedmiokrotny mistrz świata i jedyny czarny kierowca tego sportu. ćwierkanie. „Te stare sposoby myślenia muszą się zmienić i nie ma miejsca w naszym sporcie. Byłem otoczony tymi sytuacjami i celowałem przez całe życie. Było mnóstwo czasu na naukę. Nadszedł czas na działanie.”

Po portugalsku zwycięski kierowca Formuły 1 ćwierkanie„Skupmy się na zmianie sposobu myślenia”.

Pique skomentował w języku portugalskim w listopadzie Ricardo Oliveira z Motorsport Talk, omawiając wypadek zeszłego lata z udziałem Hamiltona i Red Bulla Maxa Verstappena na pierwszym okrążeniu Grand Prix Wielkiej Brytanii 2021. Opisał 69-letni były brazylijski kierowca. odrzucony jako „żart”, dodając, że Hamilton miał „szczęście” tylko po to, by rozbić Verstappen.

Córka Pique Kelly jest partnerem Verstappena, a Verstappen i Hamilton rywalizowali o tytuł mistrza świata przez cały zeszły rok, aż do kontrowersyjnej decyzji w finale w Abu Zabi. Dał to Verstappen. Grand Prix Wielkiej Brytanii w ten weekend obchodzi pierwszą rocznicę wypadku kierowców.

„Język dyskryminujący lub rasistowski jest w żaden sposób nie do przyjęcia i nie ma żadnej roli w społeczeństwie” – napisano w oświadczeniu Formuły 1. „Lewis jest wspaniałym ambasadorem naszego sportu i zasługuje na szacunek… Jego niestrudzone wysiłki na rzecz zwiększenia różnorodności i integracji są lekcją dla wielu i czymś, do czego jesteśmy zobowiązani w F1”.

Zespół Mercedesa oświadczenie potępiające „W najostrzejszych słowach, jakiekolwiek użycie rasistowskiego lub dyskryminującego języka jakiegokolwiek rodzaju. Lewis kierował wysiłkami naszego sportu w walce z rasizmem i jest prawdziwym mistrzem różnorodności na torze i poza nim.

READ  Drew Tim z Gonzaga udzielił wywiadu pełnego przekleństw po wygranej: „Dobra st”

„Wspólnie podzielamy wizję zróżnicowanego i integracyjnego sportu motorowego, a ten incydent podkreśla fundamentalne znaczenie dalszego dążenia do lepszej przyszłości”.

FIA, organ zarządzający Formułą 1, wyraziła „solidarność z Lewisem Hamiltonem i pełne poparcie dla jego zaangażowania na rzecz równości, różnorodności i włączenia do sportów motorowych”.

Pique wygłaszał już wcześniej kontrowersyjne oświadczenia, kwestionując seksualność zmarłego Aritona Senny i obraźliwie komentując żonę Nigela Mansella. The Opiekun donosił Że Formuła 1 nie pozwoli Pique na dostęp do swoich wyścigów, dopóki nie przeprosi publicznie i Hamiltona. Pique nie odpowiedział jeszcze na prośbę CNN Brazil o komentarz.

W ciągu ostatnich kilku lat Hamilton bardziej wypowiadał się o potrzebie większej integracji i tolerancji w Formule 1. Jego zespół, znany jako Silver Arrows, przeszedł na całkowicie czarny samochód w 2020 roku w celu wsparcia wysiłków Hamiltona, a on, wraz z większością kierowców, doznał kontuzji kolana przed wyścigami rozpoczynającymi się w 2020 roku jako „We Race As One”, rasistowski gest. Na Grand Prix Toskanii w 2020 roku nosił koszulkę z napisem: „Policja aresztowana, która została zabita Briona TaylorZałożył Komitet Hamiltona, aby poprawić różnorodność w Formule 1.

„W tym roku nie skorzystałem z wcześniejszych doświadczeń, polegałem na tym, aby nakarmić tę energię, aby wykonać tę pozytywną pracę”. Powiedzieć Sky Sports w październiku. Zauważyłem to w zeszłym roku i to była część zeszłego roku. Wszedł na podium, żebym mógł dać Brionie to brzmienie, to była dla mnie świetna jazda. A teraz to jest praca, którą wykonuję w tle, a potem przychodzę i cieszę się tą pracą.

READ  Jimmy Garoppolo mógł wyjść bez konieczności „wzburzania piórkiem”

Czy to pomaga mi się ścigać? Myślę że tak. To jak moja nowa jazda i czuję, że daje mi to dłuższą żywotność, ponieważ mam dużo pracy do wykonania. Czuję, że to także nadaje mojemu życiu prawdziwy cel. Wyścigi to nie przedmiot, to coś, co robisz”.

w lutym, FIA odeszła z gestu przed wyścigiem.

„The [knee] Ten gest był ważny dla tych, którzy myśleli, że to ważny gest, ponieważ potrzebujemy szacunku wszystkich ”- Stefano Domenicali, dyrektor generalny Formuły 1 Powiedział Sky Sports. Ale teraz nadszedł czas, aby przejść dalej i podjąć inne działania. Nasza firma ma koncentrować się na różnorodności naszej społeczności, a to jest pierwszy krok”.

Hamilton stwierdził wówczas, że nie wiedział „czy potrzebujemy tej chwili”, dodawanie„Powinniśmy być w stanie to zrobić w dowolnym momencie, naprawdę. Czułem się jak ogólne motto w zeszłym roku, gdy wszystkie różne rzeczy zostały zebrane w jednym, myślę, że możemy zrobić więcej i mieć większy wpływ. Ale Nie wiem co to jest.” Do tej pory”.