28 marca, 2024

Lewandowski wyrównał dla Polski remisując 1:1 z Hiszpanią

Najnowsze na Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej:

___

Robert Lewandowski zremisował z Hiszpanią 1:1 w drugiej połowie, aby utrzymać Polskę przy życiu na Mistrzostwach Europy.

Alvaro Morata zakończył swoją suszę strzelecką, podkreślając Hiszpanię w 25. minucie, ale Lewandowski wyrównał z tytułem tylko za trzecią bramkę z reprezentacją w meczu major na 54. miejscu.

Hiszpański napastnik Gerard Moreno nie wykorzystał rzutu karnego po bramce Lewandowskiego, a następnie Morata nie trafił w otwartą bramkę.

W rezultacie Szwecja jest liderem grupy E z czterema punktami po pokonaniu Słowacji w piątek. Słowacja jest na drugim miejscu z trzema punktami, a Hiszpania z dwoma punktami. Mimo ostatniego miejsca w grupie z jednym punktem, Polska ma szansę na awans w Euro 2020.

Polski pomocnik Kokbar Kosowski został najmłodszym zawodnikiem w historii mistrzostw Europy.

17-letni Kosowski odszedł tuż przed strzeleniem bramki Lewandowskiego w drugiej połowie.

Kosowski urodził się 16 października 2003 r. Pomocnik reprezentacji Anglii Jude Bellingham utrzymał ten kamień milowy przez zaledwie sześć dni. Bellingham urodził się 29 czerwca 2003 roku. Był używany jako rezerwowy w wygranym 1:0 meczu z Chorwacją w niedzielę.

___

Kapitan Walii, Gareth Bale, powiedział, że łatwy dostęp do fanów „Czerwonej ściany” w ostatnich 16 meczach w Londynie był dodatkowym czynnikiem motywującym do pokonania Włoch i pokonania drużyny z Mistrzostw Europy.

Walia zmierzy się z Assouri w 29 niepokonanych meczach w niedzielę w Rzymie.

Zwycięzca grupy A zajmie drugie miejsce z grupy C na stadionie Wembley w najbliższą sobotę.

Bale mówi: „Fakt, że walijscy fani mogą przyjść i zobaczyć nas, jest zdecydowanie czymś, co chcemy zrobić”.

Włochy prowadzą z sześcioma punktami, a następnie Walia z czterema punktami.

Według Bale’a, chociaż Włochy to „doskonały kompletny zespół”, „nie oznacza to, że nie mają słabych stron”.

Bale mówi w Walii we Włoszech „z pewnością uważamy, że istnieją obszary, które możemy wykorzystać” i ten projekt zostanie ukończony jutro.

___

Kapitan Hiszpanii Sergio Busquets nie zagra w meczu drużyny z Polską na Mistrzostwach Europy.

Baskets powrócił do zespołu w piątek po usunięciu wirusa Corona. Od 6 czerwca przebywa w odosobnieniu.

Trener Hiszpanii Luiz Enrique powiedział, że kosze będą dostępne do gry na stadionie La Corteza, ale Hiszpański Związek Piłki Nożnej orzekł, że pomocnik Barcelony nie będzie ubrany na mecz grupy E w Sewilli.

READ  🇵🇱 Polska: Premiera artysty Eurowizji 2024 spodziewana jest w ciągu najbliższych kilku dni

Louis Enrique dokonał tylko jednej zmiany ze startowego składu. Dodał Gerrarda Moreno do ataku, aby grał u boku Alvaro Moraty i Danny’ego Olmo. Moreno zastąpi Ferrana Torresa.

Rodrigo Hernandez będzie w pomocy na pozycji Baskets.

___

Na Mistrzostwach Europy Niemcy strzelili połowę swoich bramek z Portugalii 4-2.

Cristiano Ronaldo dał Portugalii prowadzenie w Monachium, ale zarówno Robben Diaz, jak i Rafael Guerrero strzelili własne bramki, dając Niemcom prowadzenie 2:1 do przerwy.

Następnie Kay Howards i Robin Cossans strzelili gola na początku drugiej połowy dla Niemiec. Diego Jotta wrócił do Portugalii na 67. miejscu.

Portugalia i Niemcy mają trzy punkty w grupie F. Francja prowadzi w grupie z czterema punktami, ale niespodziewanie udało jej się zremisować 1:1 z Węgrami.

W środę Niemcy zmierzą się z Węgrami w Monachium w ostatnim meczu grupowym. Francja zmierzy się w Budapeszcie z Portugalią.

___

Portugalia została pierwszą drużyną, która strzeliła dwa gole u siebie w meczu na Mistrzostwach Europy.

Obrońcy Robben Dias i Rafael Guerrero wrzucili piłkę do własnej siatki, aby zapewnić Niemcom prowadzenie 2-1 do pierwszej połowy w meczu Euro 2020 w Monachium.

Cristiano Ronaldo dał Portugalczykowi prowadzenie w 15. minucie.

___

Dotarcie do fazy pucharowej zaszkodzi zawodnikom mistrzostw Europy.

Obrońca Szwecji Victor Lindelof udusił się i musiał zadać pytanie na konferencji prasowej.

Nastąpiło to po tym, jak żona Lindelof udostępniła zdjęcia swojego młodego syna identyfikującego jej ojca na jej koncie w mediach społecznościowych w reklamie poza sklepem.

Emocjonalny Lindelof mówi: „To nie jest dobry dzień, zanim się pochylisz.” Odchyl się do tyłu, wyciągnij ramiona, a następnie pochyl głowę na kilka sekund.

Szwedzi opuścili swoje rodziny, aby dołączyć do zespołu 2 czerwca i muszą pozostać w bańce meczowej. Jeśli w piątek pokonają Słowację 1:0, Szwedzi mogą zakwalifikować się do 1/8 finału i pozostać w Euro 2020 przynajmniej do końca miesiąca.

___

Trener Chorwacji Slatko Talic ma pytania o swoją przyszłość po nieudanym zwycięstwie w dwóch pierwszych meczach na Mistrzostwach Europy.

READ  W Polsce odkryto skrzydlatego „bazyliszka” na odznace średniowiecznego pielgrzyma

Talik poprowadził Chorwację do finału Mistrzostw Świata 2018, ale drużyna miała problemy w Euro 2020.

Chorwacja ma jeden punkt w grupie D i prawdopodobnie awansuje do 1/8 finału po pokonaniu Szkocji we wtorek.

Chorwackie media szczególnie krytycznie odnosiły się do wyboru drużyny Dolly na drugi mecz z Czechami. Zapytano go, czy odejdzie po Euro 2020, aby dołączyć do tureckiego klubu Fenerbahce.

Talik mówi: „Nic o tym nie wiem. Skupiam się tylko na meczu ze Szkocją. ”

Dodał: „Całe moje życie i życie było ciężkie. Wszystko, co zrobiłem, to walka, nie biegłem. ”

___

Antoine Griezmann strzelił gola w połowie drugiej połowy, by wyrównać Francję 1:1 z Węgrami i uniknąć największego rozczarowania mistrzostw Europy.

Węgry objęły prowadzenie, gdy Atila Piola strzelił bramkę na arenie Puskas podczas kontuzji pierwszej połowy. Ale gdy Węgry nie zdołały wybić dośrodkowania papieża gaelickiego z prawej strony, Chrisman wyrównał z pola karnego.

Mbappe obronił spóźniony strzał węgierskiego bramkarza Petera Kulasiego.

Puskas Arena w Budapeszcie, mieszcząca 67 215 miejsc, jest jedynym stadionem, który może pomieścić cały tłum.

Fiola uderzył piłkę po tym, jak Roland Salloy strzelił głową w lewym dolnym rogu i wpadł w pole karne, zanim obrońca Rafael Varane zablokował piłkę w dolnym rogu.

Mistrzowie świata, Francja, stracili kilka dobrych okazji przed bramką Węgier.

___

Gracze ze Szkocji odchodzą na chwilę, grając w golfa na Mistrzostwach Europy.

Szkocja zremisowała 0:0 z Anglią na stadionie Wembley, ale wciąż ma trudną drogę do awansu do 16. rundy. Muszą pokonać Chorwację w ostatnim meczu grupowym w Hampton Park we wtorek.

Asystent trenera Szkocji Steven Reid mówi, że była „trochę presji, aby podjąć decyzję” przeciwko Anglii i że „przyszli chłopcy”.

Reed mówi: „Potrzebujesz dnia lub dwóch w ciągu kilku tygodni, aby go wyłączyć. Zagrają kilka dołków. Na pewno nie całe 18. ”

___

Belgijski pomocnik Kevin de Bruyne został wykluczony z finału Ligi Mistrzów w zeszłym miesiącu z powodu kontuzji ścięgna udowego.

De Bruyne złamał sobie nos i oczodół w bezpośrednim starciu z obrońcą Chelsea Antonio Rudigerem 29 maja w Porto.

READ  Premier Polski mówi, że możliwa jest szybka ścieżka do członkostwa Mołdawii w UE – ThePrint –

Pomocnik Manchesteru City potrzebował trochę operacji, a Belgia pokonała w czwartek Danię 2:1 w drugim meczu grupowym Mistrzostw Europy. Strzelił jednego gola, a po przerwie ustawił kolejnego.

De Bruyne mówi: „Wciąż mam bardzo mało wyczucia po lewej stronie. Przywykłem do tego. ”

Mówi, że „trochę boi się wyzwań”, ale „nie muszę bawić się maską. Więc myślę, że się zdenerwuję”.

___

Jedyny stadion, który na tegorocznych Mistrzostwach Europy może pomieścić całą publiczność, jest wypełniony po brzegi i gotowy do dalszej gry.

Oczekuje się, że Węgry przedstawią kolejną złą sytuację, gdy zmierzą się z mistrzami świata z Francji na Puskas Arena w Budapeszcie, która może pomieścić 67 215 osób.

Wielu wymachiwało zielono-biało-czerwoną flagą narodową, a niektórzy nosili czarne koszule. Inni stali z nagimi piersiami za celem w jasnym popołudniowym słońcu.

UEFA poinformowała, że ​​mecz miał około 5700 francuskich fanów.

Francja może awansować do 16. rundy dzięki wygranej.

___

Duńscy zawodnicy Christiana Eriksena mówią, że jego wizyta była wielką niespodzianką i wszyscy przytulili go przed obiadem z drużyną.

Eriksson został wypisany ze szpitala w Kopenhadze w piątek i natychmiast udał się do swoich kolegów z drużyny w bazie Euro 2020 poza stolicą.

Pomocnik Christian Norgord mówi, że nie wiedzieli, że nadchodzi, więc przestaliśmy trenować, kiedy przybył.

Mówi, że Ericsson był ze swoim partnerem i 3-letnim synem. Norcord mówi, że wizyta „dała zespołowi dobrą energię” i „potrzebujemy jej”.

29-letni Eriksson doznał ataku serca i musiał być reanimowany defibrylatorem podczas meczu Danii z Finlandią w ubiegłą sobotę.

___

Cristiano Ronaldo mógł dodać swoje łączne gole, gdy Portugalia pokonała Niemcy w Monachium na Mistrzostwach Europy.

Ronaldo strzelił dwa gole w pierwszym zwycięstwie swojego zespołu na Euro 2020. To dało mu 11 bramek w jego pięciu meczach.

W meczu otwarcia w Budapeszcie Francja, mistrzowie świata, zmierzy się z Węgrami. Hiszpania zmierzy się z Polską w meczu w Sewilli.

Zarówno Portugalia, jak i Francja mogą awansować do 16. rundy dzięki zwycięstwom.