15 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Lewandowski to przyszłość Polski

Lewandowski to przyszłość Polski

Ad-Dauha:

polski kapitan Robert Lewandowski Odmówił potwierdzenia, czy rozegra swój ostatni mecz na mundialu po niedzielnym wyjściu 3-1 1/8 finału z Francją w Katarze.

Napastnik Barcelony Lewandowski zdobył późne pocieszenie z rzutu karnego dla Polski po przerażającym francuskim ataku w Doha.

Będzie miał prawie 38 lat, kiedy następne mistrzostwa świata odbędą się w Ameryce Północnej w 2026 roku, ale zasugerował, że problemy wykraczające poza jego kondycję fizyczną były bardziej prawdopodobne, że zakończą jego międzynarodową karierę.

„Fizycznie się tego nie boję, ale poza piłką nożną mamy różne rzeczy, czy twoje szczęście nadal jest, co się dzieje, trudno teraz powiedzieć” – przyznał były napastnik Bayernu Monachium.

„Nie boję się od strony sportowej, ale jest wiele różnych rzeczy, które absolutnie zadecydują, czy to będzie ostatni, czy nie”.

Lewandowski cieszy się znakomitą karierą w klubie i reprezentacji, ale nigdy nie strzelił gola na Mistrzostwach Świata aż do swojego stulecia w wygranym przez Polskę fazie grupowej z Arabią Saudyjską – nie wykorzystał nawet rzutu karnego w pierwszym meczu z Meksykiem.

Pomimo odpadnięcia Polski, podkreślał, że był to udany turniej po wyjściu z fazy grupowej mundialu po raz pierwszy od 1986 roku.

„Wciąż chcieliśmy być w Pucharze Świata, ale ostatecznie osiągnęliśmy nasz cel” – powiedział.

– Chcieliśmy grać po fazie grupowej. Zawsze jest ciężko, kiedy gra się przeciwko mistrzom świata, ale wiemy, jaki mamy deficyt jako drużyna.

Trener reprezentacji Polski Czesław Michniewicz przyznał z kolei, że brak gry w jednej z najlepszych międzynarodowych drużyn utrudnia Lewandowskiemu zabłyśnięcie na najwyższym poziomie.

„Podobnie jak oczekiwania wobec najlepszych graczy Mbappé – A Messi zawsze jest duży i jego sytuacja jest trudna, bo gra Portugalii czy Francji jest bardzo przydatna dla napastników – powiedział Migniewicz.

READ  Polska: podobno TVP organizuje ogólnokrajową selekcję do Eurowizji 2022

„Mamy inny styl. Mamy pewne ograniczenia i kiedy gramy przeciwko drużynie z Messim lub Mbappe, musimy wypełnić lukę na pozycjach.

– Jest w trudnej sytuacji, ale to nie znaczy, że nie strzeli gola dla reprezentacji. Nie graliśmy z Andorą – mógłby strzelić pięć bramek, gdybyśmy to zrobili.

Michniewicz powiedział, że wierzy, że Lewandowski jest w stanie poprowadzić Polskę do przyszłych turniejów na Euro 2024, ich kolejnym celem w Niemczech.

Jest kapitanem drużyny narodowej i zadecyduje o swojej przyszłości, ale sposób, w jaki gra, wydaje mi się, że może być kapitanem jeszcze przez wiele lat.