19 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Lewandowski Polskim Sportowcem Roku 2021 – AZERTAC

, 10 stycznia AZERTAC

Radio Polska donosi, że w tegorocznym plebiscycie na polską osobowość sportową zwyciężył Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej i napastnik Bayernu Monachium.

Lewandowski otrzymał nagrodę na Festiwalu Osobowości Sportu Polskiego w Warszawie w sobotni wieczór.

33-latek, który zwyciężył w zeszłorocznym plebiscycie, był postrzegany jako mocny faworyt, więc jego zwycięstwo było pewną niespodzianką, zwłaszcza po tym, jak poprowadził Bayern do kolejnego tytułu w Niemczech.

„Chcę podziękować wszystkim polskim sportowcom, ponieważ jestem dumny ze wszystkich polskich zwycięstw” – powiedział Lewandowski podczas ceremonii wręczenia nagród. „Polska ma talent i ogromny potencjał. Wyciągałem palce do wszystkich sportowców. Z mojego kraju” – dodał.

Po 12 latach pobytu za granicą ta nagroda była dla niego bardzo ważna, więc wspomniał, że bardzo docenia tytuł, który zdobył w ojczyźnie.

Lewandowski wykorzystał okazję, by rozwiać pogłoski o jego natychmiastowej emeryturze: „Nie chcę tego robić, nawet o tym nie myślę”.

W plebiscycie Lewandowski zdobył złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio nad miotaczem młotów Anitą Vlodorsic i żużlem Bartosem Smarslikiem.

Tegoroczna Osobowość Sportu uważana jest za najcenniejszy prezent sportowy Polski. Jest prowadzony corocznie przez czytelników Przeglądu Sportowego od 1926 roku. Zwycięzca, sportowiec oceniony w referendum, jest najlepszym graczem w poprzednim roku.

© Treść tej witryny musi zawierać hiperłącze, gdy jest używana.

READ  W Polsce, gdzie króluje węgiel, właściciele domów całymi dniami stoją w kolejkach po paliwo