26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Lekkoatletyka: Olimpijczyk-sportowiec-Polska wygrywa pierwszą sztafetę mieszaną 4x400m

Tokio (Reuters) – Polska wygrała pierwszą olimpijską sztafetę mieszaną 4×400 m w sobotę, Dominikana zdobyła srebro, a Stany Zjednoczone brąz.

W polskim zespole są Karol Zholevsky, Natalia Kuzmarek, Justina Svity-Erzetic i Kazetan Ducinsky.

To pierwszy medal olimpijski dla czterech kolegów z drużyny, którzy wiwatowali, gdy Dusiński przekroczył linię mety w ciągu trzech minut i 9,87 sekundy.

– Nie mogę w to uwierzyć. To marzenie od dzieciństwa. Spełniło się – powiedział 26-letni Dassinski po zdobyciu pierwszego złotego medalu w Polsce na Igrzyskach w Tokio.

Faworyci Ameryki po wygraniu Mistrzostw Świata 2019. Ale prawie nie dotarli do finału po tym, jak w piątek zostali zdyskwalifikowani za transfer kija poza strefę transferową w pierwszej rundzie. Organizatorzy później je odzyskali, powołując się na błąd oficera.

Allison Felix, sześciokrotna złota medalistka olimpijska, nie jest szczególnie na amerykańskiej liście sztafetowej, była częścią zwycięskiej drużyny sztafetowej Amerykanów w 2019 roku i we wtorek weźmie udział w biegu indywidualnym kobiet na 400 m w piątym i ostatnim meczu.

Wydarzenie, w którym w każdej drużynie weźmie udział dwóch mężczyzn i dwie kobiety oraz debiut Mistrzostw Świata w 2019 roku, charakteryzuje się pewnym poziomem nieprzewidywalności, ponieważ nie ma zasad dotyczących płci, które zawodnicy chcą brać udział w zakładach.

W wyścigu o tytuł w Doha Polska sprawdziła kolejność i postawiła mężczyzn na pierwszych dwóch nogach, ale finiszowali na piątym miejscu. Podobnie jak pozostałe osiem drużyn, zespół chciał umieścić swoje dwie rywalki w środkowych etapach sobotniego wyścigu.

(Raportowanie Amy Tennery w Tokio, montaż Ed Osmond i Hugh Lawson)

READ  Thales wprowadza do Polski biometryczne karty płatnicze