26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Legendarny krykiecista Shane Warren zmarł w wieku 52 lat w Tajlandii

Legendarny krykiecista Shane Warren zmarł w wieku 52 lat w Tajlandii

BANGKOK (Reuters) – Australijski krykiecista Shane Warren zmarł w piątek w wieku 52 lat, jeden z najlepszych kręgarzy wszechczasów, którego talent i osobowość znacznie przewyższały sport. Czytaj więcej

W oświadczeniu jego rodzina potwierdziła, że ​​Warren, który zakończył swoją międzynarodową karierę w 2007 roku oszałamiającym testem 708 bramek, zmarł na atak serca na Koh Samui w Tajlandii.

„Stwierdzono, że Shane nie reaguje w swojej willi i pomimo najlepszych wysiłków personelu medycznego nie można go przywrócić do życia” – czytamy w oświadczeniu.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

„W tej chwili rodzina prosi o prywatność i we właściwym czasie przedstawi więcej szczegółów”.

Warne, któremu przypisuje się przywrócenie sztuki spinningu na nogach, zadebiutował w 1992 roku przeciwko Indiom, a kiedy zakończył swoją 15-letnią międzynarodową karierę, spinner stał się jednym z najlepszych w historii tej gry. Czytaj więcej

Miał również 293 bramek od 194 graczy na jeden dzień i zdobył nagrodę Człowieka Meczu, gdy Australia pokonała Pakistan w finale Mistrzostw Świata w 1999 roku.

Tajska policja powiedziała, że ​​Warren i trzech innych przyjaciół mieszkali w prywatnej willi, a jeden z nich poszedł zapytać o niego po tym, jak były krykiecista nie pojawił się na kolacji.

„Przyjaciel wykonał na nim resuscytację krążeniowo-oddechową i wezwał karetkę” – powiedział Reuterowi Chachawin Nakmosik, policjant z policji Bo Put na Koh Samui.

„Wtedy przybyła jednostka ratunkowa i ponownie wykonała resuscytację przez 10-20 minut. Potem przyjechała karetka z Thai International Hospital i zabrała go tam. Wykonali resuscytację przez pięć minut, a potem zmarł”.

Chachawin dodał, że nie znali przyczyny śmierci, ale nie traktowali jej jako podejrzanej.

Śmierć Warrena nastąpiła kilka godzin po tym, jak australijski wicketkeeper Rod Marsh zmarł w piątek w wieku 74 lat.

READ  Trenerzy NFL wybierają zwycięzcę Super Bowl: dlaczego uważają, że Kansas City ma przewagę

Ostatni post Warrena na Twitterze, 12 godzin przed zgłoszeniem jego śmierci, był hołdem dla Marsha.

„Tak smutno słyszeć wiadomość o odejściu Roda Marsha. Był legendą naszej wspaniałej gry i inspiracją dla tak wielu młodych chłopców i dziewcząt. Rod bardzo zainteresował się krykietem i dał wiele, szczególnie graczom Australii i Anglii Wysyłam mnóstwo miłości Rossowi i rodzinie.”

Wielcy wszech czasów

W rankingu Wisden Cricketers’ Almanack wśród pięciu najlepszych graczy XX wieku Warne był jednym z najbardziej znanych graczy, których kariera i styl życia często trafiały na pierwsze strony gazet. Czytaj więcej

Zgubne urządzenie zawrotów głowy często budziło kontrowersje i pozostawało przez 12 miesięcy po pozytywnym wyniku testu na zakazane leki moczopędne w 2003 roku.

Często nazywany najlepszym kapitanem, jakiego nigdy nie widziano w Australii, zainspirował Rajasthan Royals do zdobycia inauguracyjnego tytułu Indian Premier League w 2008 roku. Czytaj więcej

Śmierć Warrena wywołała lawinę zaszczytów ze świata krykieta.

Jego wielki indyjski rywal Sachin Tendulkar był „zszokowany, oszołomiony i nieszczęśliwy” śmiercią Warneya.

Tendulkar napisał na Twitterze: „Nigdy nie było z tobą nudnej chwili, na boisku lub poza nim. Zawsze będę pielęgnować pojedynki na boisku i poza nim. Zawsze miałeś specjalne miejsce dla Indii, a Indianie mieli specjalne miejsce dla ciebie ”.

Indie Zachodnie walczące z wielkim Vivem Richardsem również złożyły hołd na Twitterze. Czytaj więcej

„Niewiarygodne. Jestem do głębi zszokowany. To nie może być prawda… Spoczywaj w pokoju, ShaneWarne. Brak słów, by opisać to, jak się teraz czuję. Ogromna przegrana w krykiecie” – napisał.

READ  College wyniki piłkarskie, terminarz, rankingi NCAA top 25, dzisiejsze mecze: USC vs. Stanford, Michigan w akcji

Kapitan testów z Australii, Pat Cummins, opisał Warrena jako „jednorazowego gracza w krykieta w stuleciu” i powiedział, że drużyna, która obecnie gra w Pakistanie, „została sparaliżowana wiadomościami”.

„Wielu z nas w grupie dorastało, czcząc to i w rezultacie zakochało się w tym niesamowitym sporcie” – powiedział Cummins.

– Krykiet nie był tym, czym był po pojawieniu się Shane’a i już nigdy nie będzie taki sam, kiedy go nie ma. Spoczywaj w pokoju, królu.

„To były dwa przerażające dni dla australijskiego krykieta po śmierci Roda Marcha, a teraz Shane’a. Nasze myśli są z obiema rodzinami” – dodał Cummins. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe reportaże autorstwa Simona Evansa w Manchesterze, Amlana Chakraborty w New Delhi i Patbishy Tanakasimpipat w Bangkoku; Edytowanie przez Toby’ego Davisa

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.