29 stycznia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Legendarny krykiecista Shane Warren zmarł w wieku 52 lat w Tajlandii

Legendarny krykiecista Shane Warren zmarł w wieku 52 lat w Tajlandii

BANGKOK (Reuters) – Australijski krykiecista Shane Warren zmarł w piątek w wieku 52 lat, jeden z najlepszych kręgarzy wszechczasów, którego talent i osobowość znacznie przewyższały sport. Czytaj więcej

W oświadczeniu jego rodzina potwierdziła, że ​​Warren, który zakończył swoją międzynarodową karierę w 2007 roku oszałamiającym testem 708 bramek, zmarł na atak serca na Koh Samui w Tajlandii.

„Stwierdzono, że Shane nie reaguje w swojej willi i pomimo najlepszych wysiłków personelu medycznego nie można go przywrócić do życia” – czytamy w oświadczeniu.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

„W tej chwili rodzina prosi o prywatność i we właściwym czasie przedstawi więcej szczegółów”.

Warne, któremu przypisuje się przywrócenie sztuki spinningu na nogach, zadebiutował w 1992 roku przeciwko Indiom, a kiedy zakończył swoją 15-letnią międzynarodową karierę, spinner stał się jednym z najlepszych w historii tej gry. Czytaj więcej

Miał również 293 bramek od 194 graczy na jeden dzień i zdobył nagrodę Człowieka Meczu, gdy Australia pokonała Pakistan w finale Mistrzostw Świata w 1999 roku.

Tajska policja powiedziała, że ​​Warren i trzech innych przyjaciół mieszkali w prywatnej willi, a jeden z nich poszedł zapytać o niego po tym, jak były krykiecista nie pojawił się na kolacji.

„Przyjaciel wykonał na nim resuscytację krążeniowo-oddechową i wezwał karetkę” – powiedział Reuterowi Chachawin Nakmosik, policjant z policji Bo Put na Koh Samui.

„Wtedy przybyła jednostka ratunkowa i ponownie wykonała resuscytację przez 10-20 minut. Potem przyjechała karetka z Thai International Hospital i zabrała go tam. Wykonali resuscytację przez pięć minut, a potem zmarł”.

Chachawin dodał, że nie znali przyczyny śmierci, ale nie traktowali jej jako podejrzanej.

Śmierć Warrena nastąpiła kilka godzin po tym, jak australijski wicketkeeper Rod Marsh zmarł w piątek w wieku 74 lat.

READ  FIA wyjaśnia, dlaczego włoskie GP F1 kończy się pod bezpiecznym samochodem

Ostatni post Warrena na Twitterze, 12 godzin przed zgłoszeniem jego śmierci, był hołdem dla Marsha.

„Tak smutno słyszeć wiadomość o odejściu Roda Marsha. Był legendą naszej wspaniałej gry i inspiracją dla tak wielu młodych chłopców i dziewcząt. Rod bardzo zainteresował się krykietem i dał wiele, szczególnie graczom Australii i Anglii Wysyłam mnóstwo miłości Rossowi i rodzinie.”

Wielcy wszech czasów

W rankingu Wisden Cricketers’ Almanack wśród pięciu najlepszych graczy XX wieku Warne był jednym z najbardziej znanych graczy, których kariera i styl życia często trafiały na pierwsze strony gazet. Czytaj więcej

Zgubne urządzenie zawrotów głowy często budziło kontrowersje i pozostawało przez 12 miesięcy po pozytywnym wyniku testu na zakazane leki moczopędne w 2003 roku.

Często nazywany najlepszym kapitanem, jakiego nigdy nie widziano w Australii, zainspirował Rajasthan Royals do zdobycia inauguracyjnego tytułu Indian Premier League w 2008 roku. Czytaj więcej

Śmierć Warrena wywołała lawinę zaszczytów ze świata krykieta.

Jego wielki indyjski rywal Sachin Tendulkar był „zszokowany, oszołomiony i nieszczęśliwy” śmiercią Warneya.

Tendulkar napisał na Twitterze: „Nigdy nie było z tobą nudnej chwili, na boisku lub poza nim. Zawsze będę pielęgnować pojedynki na boisku i poza nim. Zawsze miałeś specjalne miejsce dla Indii, a Indianie mieli specjalne miejsce dla ciebie ”.

Indie Zachodnie walczące z wielkim Vivem Richardsem również złożyły hołd na Twitterze. Czytaj więcej

„Niewiarygodne. Jestem do głębi zszokowany. To nie może być prawda… Spoczywaj w pokoju, ShaneWarne. Brak słów, by opisać to, jak się teraz czuję. Ogromna przegrana w krykiecie” – napisał.

READ  Źródła podają, że Mike Williams był nieobecny przez dwa do trzech tygodni z powodu złamanego kręgosłupa

Kapitan testów z Australii, Pat Cummins, opisał Warrena jako „jednorazowego gracza w krykieta w stuleciu” i powiedział, że drużyna, która obecnie gra w Pakistanie, „została sparaliżowana wiadomościami”.

„Wielu z nas w grupie dorastało, czcząc to i w rezultacie zakochało się w tym niesamowitym sporcie” – powiedział Cummins.

– Krykiet nie był tym, czym był po pojawieniu się Shane’a i już nigdy nie będzie taki sam, kiedy go nie ma. Spoczywaj w pokoju, królu.

„To były dwa przerażające dni dla australijskiego krykieta po śmierci Roda Marcha, a teraz Shane’a. Nasze myśli są z obiema rodzinami” – dodał Cummins. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe reportaże autorstwa Simona Evansa w Manchesterze, Amlana Chakraborty w New Delhi i Patbishy Tanakasimpipat w Bangkoku; Edytowanie przez Toby’ego Davisa

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.