15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

LeBron James podpisuje dwuletni kontrakt wart 104 miliony dolarów i wraca do Lakers: źródła

LeBron James podpisuje dwuletni kontrakt wart 104 miliony dolarów i wraca do Lakers: źródła

Autorzy: Shams Charanis, Tess De Meyer, Jovan Buha i John Hollinger

LeBron James planuje podpisać dwuletni kontrakt wart 104 miliony dolarów i wrócić do Los Angeles Lakers, potwierdziły w środę źródła NBA. Źródła podają, że latem przyszłego roku będzie miał opcję zawodnika i klauzulę o zakazie handlu.

Sportowiec Poprzednie doniesienia wskazywały, że James zamierza zrezygnować z opcji zawodnika wartej 51,4 miliona dolarów na przyszły sezon.

Nie jest tajemnicą, że James i Anthony Davis chcą znacznych ulepszeń w składzie Lakers. Według agenta Richa Paula LeBron Był nawet skłonny zgodzić się na znaczną obniżkę wynagrodzenia Aby pomóc osobom niebędącym podatnikami podpisać wyjątek średniego szczebla. Tak się jednak nie stało i James ostatecznie zgodził się na maksymalny dwuletni kontrakt z opcją zawodnika w drugim roku. Sportowiec Shams Charania.

Z każdą godziną i każdą transakcją w innym miejscu aktualizacja składu Lakersów staje się nieco trudniejsza.

W ciągu trzech dni okresu wolnej agencji – a właściwie od zeszłej środy, kiedy w końcu zdobyli trzy zmienne typy w drafcie – Lakers nie wykonali żadnych znaczących posunięć poza ponownym podpisaniem kontraktu z Maxem Christie na cztero– rok, umowa o wartości 32 milionów dolarów. Ponieważ do Letnich Mistrzostw pozostało zaledwie kilka dni, zespół nie zatrudnił jeszcze asystenta trenera wokół JJ Redicka.

Nie wynikało to z braku prób. Lakers zdecydowanie chcieli podpisać kontrakt z Klayem Thompsonem, ale Thompson odrzucił ofertę Lakers dotyczącą przedłużenia kontraktu z zespołem i otrzymania dodatkowych pieniędzy za dołączenie do Dallas Mavericks, według źródeł ligowych. Zespół zwrócił teraz uwagę na DeMara DeRozana, choć według źródeł ligowych Miami Heat są obecnie postrzegani jako faworyt do pozyskania 15-letniego weterana i sześciokrotnego gracza All-Star.

Lakers również aktywnie uczestniczyli w rozmowach na temat rynków handlowych. Sportowiec Z wcześniejszych doniesień wynikało, że Lakers prowadzili niedawno rozmowy handlowe między innymi z Portland, Brooklynem i Utah.

READ  Alonso mówi, że australijska kara Sainza jest „zbyt surowa”

„Myślę, że zawsze będziemy agresywnie próbować ulepszać skład i nieustępliwie będziemy nadal sprawdzać, co możemy zrobić” – powiedział wiceprezes ds. operacji koszykarskich i dyrektor generalny Rob Pelinka. „To sezon, w którym należy zwrócić uwagę na wszystkie różne rzeczy, którymi możemy się zająć, aby ulepszyć skład. Jesteśmy więc w trakcie tej rozmowy. To będzie kontynuowane w nadchodzących dniach i często przeniesie się na Las Vegas, gdzie wszyscy dyrektorzy generalni spotykają się i dokonują innych transakcji. Ale my to robimy.” Pozostaniemy agresywni”.

Przedłużenie kontraktu Jamesa powiększy skład Lakers do 15 zawodników – najwięcej w lidze. Lakers mieliby gwarantowane wynagrodzenie w wysokości 190 milionów dolarów i byłoby o 1,1 miliona dolarów wyższe od drugiego progu wynoszącego 188,9 miliona dolarów, co ograniczyłoby zdolność zespołu do wykonywania dodatkowych ruchów.

Nowa umowa została zawarta po wiadomościach, że syn Jamesa Bronny, który w zeszłym miesiącu został wybrany przez Lakers z 55. miejscem, podpisał czteroletni kontrakt z Lakers o wartości 7,9 miliona dolarów, który według źródeł ligowych obejmuje opcję drużynową w czwartym sezonie. .

LeBron od dawna wyrażał chęć gry z 19-letnim Bronny na poziomie zawodowym, jak powiedział Sportowiec W 2022 r.: „Ostatni rok (w NBA) rozegram z synem”. Gwiazdor zmienił to nastawienie w 2023 roku, mówiąc ESPN, że jego cel zostanie również osiągnięty, grając z Bronny „w tym samym zestawie lub (w) meczu przeciwko niemu”.

Jeśli nie jest to jeszcze oczywiste, Lakers będą musieli zwolnić niektórych zawodników i być może będą musieli zapłacić zespołowi takiemu jak Detroit Pistons czy Utah Jazz za wybory w drugiej rundzie, aby pozyskać ich usługi.

Po prostu Los Angeles mogłoby wymienić Christiana Wooda i Cama Reddisha na inny zespół, ponownie podpisać kontrakt z Taurian Prince za 5,5 miliona dolarów i mieć 14-osobowy skład w drugiej linii.

READ  Fantasy Football Tydzień 10 Nieaktywny – kto wchodzi, a kto nie?

Aby jednak pozyskać zawodnika takiego jak DeMar DeRozan, wykluczając jednocześnie nieopodatkowanych zawodników średniego szczebla, Lakers prawdopodobnie musieliby zrezygnować z większych kontraktów – takich jak Jap Vincent, Rui Hachimura i/lub DeAngelo Russell. Nowa umowa zawarta przez Maxa Christiego, której wartość na liście wynagrodzeń zawodników szacowana jest na około 7,2 miliona dolarów, pozostaje solą w oku Lakersów w tym względzie.

Ze względu na jedną z dziwnych zasad dotyczących górnego pułapu wynagrodzeń zawodników NBA, zwaną „zasadą powyżej 38 lat”, Los Angeles nie było w stanie zaoferować Jamesowi, który 30 grudnia skończy 40 lat, kontraktu na ponad trzy lata.

W ciągu sześciu lat spędzonych w Lakers James zdobywał średnio 27,0 punktów na mecz w sezonie zasadniczym i zdobył 9436 z 40 474 punktów w sezonie zasadniczym, co stanowi rekord NBA. Podczas czterech wyjazdów po sezonie do Los Angeles zdobywał średnio 26,1 punktu na mecz i pomógł Lakers zdobyć tytuł NBA w 2020 roku.

Lakers mieli w zeszłym sezonie rekord 47 zwycięstw i 35 porażek, zanim zostali wyeliminowani z play-offów przez Denver Nuggets w pierwszej rundzie.

James jest 20-krotnym uczestnikiem All-Star, czterokrotnym MVP i czterokrotnym MVP finałów. W następnym sezonie będzie to jego siódmy rok w drużynie, co oznacza, że ​​będzie to dla niego najdłuższy z rzędu okres w karierze w Cleveland Cavaliers, co oznacza, że ​​będzie to jego siódmy rok w drużynie Cleveland Cavaliers.

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Ronald Martinez/Getty Images)